mimipotřeby 1.díl VANIČKA / baby must have 1st part - BABY BATH

by - 7.11.13STOKKE® Flexi Bath®
Ahojte ;)

Tak mě napadlo, udělat seriál o běžných základních věcech, které potřebuje každé mimino. Takový dětský "must have". Tady uvidíte, pro co jsme se rozhodli my, co používáme a taky kdybych měla možnost znovu vybrat, jestli bych se rozhodla stejně. V tomhle díle se podíváme jenom na vaničku, protože jsem to vzala nějak zeširoka :)
Hodně věcí, jsem kupovala, když byla Vája ještě hodně hluboko v bříšku. Měla jsem co dělat, abych vydržela aspoň do 3.měsíce nic nekoupit. Nevím odkdy už to nepřináší smůlu, ale já jsem začala tak nějak. I když jsem spíš oblečkový nadšenec, ty jsem dopředu nekupovala. Kupodivu jsem řešila spíš ty praktické věci a taky možná hlavně proto, že pohlaví miminka jsme se na dnešní moderní dobu dozvěděli celkem pozdě, až v 5.měsíci. Úplně první věc, co jsem koupila (a strašně jsem si to chtěla zapamatovat) byla tehdy vanička s lehátkem v Babyparku. Ještě teď si pamatuju na ten pocit, když jsem platila a říkala jsem si, že je to trapas, když kupuju vaničku a není vidět, že mám břicho (to byly problémy, co? ;))

Naše koupelna se sprcháčem má 2x2metry, v nichž se jeden člověk taktak vytočí. Tudíž bylo při výběru vaničky celkem namístě, aby byla skladná.
A aby se vešla do sprcháče! Protože ať jsem vymýšlela sebevíc - na zemi nebylo místo, a na komodě by byla moc vysoko. Dřív jsem prostě měla zafixovaný, že se musí koupat v koupelně a nikde jinde, navíc v naší pidikoupelně se zcela "logicky" nachází největší topné těleso ze všech pokojů v celým bytě, takže je tam hic jak u opic - ideálka na koupání miminka...Takže jedině sprcháč! Ani by mě nenapadlo přenášet vaničku s vodou třeba do obýváku nebo do ložnice. Tehdy, mě toho nenapadlo víc...
Zkráceně, vybrala jsem vaničku rozměrově vyhovující našemu sprcháči, která je skládací a navíc jsem dokoupila nacvakávací originální lehátko (cca 300,- navíc).
Párkrát jsem Váju takhle v podřepu, s ohnutýma zádama nad lehátkem narvaným ve vaničce a tu narvanou ve sprcháči koupala, ale fakt to nebylo ono ;) Teď už ji běžně radši přenáším do obýváku na stůl. A i bez lehátka už v ní není moc místa na 4měsíční pololežící koupající se dítě. Až bude sedět, tak to bude asi lepší, ale teď když ji držím pod ramínkem a z vody ji trčí v podstatě jen hlava, odráží se nohama od stěny a do protější stěny díky tomu skoro naráží hlavičkou. U nás je koupání docela bojovka :)

STOKKE® Flexi Bath® skládací vanička

(Máte ji někdo taky? A jak jste s ní spokojené?)
Cena: 990,- třeba na Malvik.cz


oficiální stránky se všemi produkty STOKKEOrtel:
Design je krásný, třeba i detail jako je "termošpunt"(proč je v uvozovkách se dozvíte dole) - je ve tvaru malé louže nebo něčeho rozlitýho, oceňuju skládání, lehátko je úplně zbytečný (použila jsem asi 2x, ale to kupovat nemusíte), rozměry psané pro 0-4 roky (navíc se výrobce dušuje, že opravdu NENÍ menší než ostatní), ale upřímně si nedokážu představit, jak tam plnohodnotně vykoupete 2leté dítě, natož 4leté. Na zahradu nebo na balkon v létě místo bazénku na očvach, to beru.
Co považuju opravdu za opravdu velký krok vedle, tak je ten už zmíněný designový termošpunt, který má indikovat moc horkou vodu tím, že se zbarví do šeda. Podle mě by byl užitečný pouze pro ty z vás, které by napustily opravdu vřelou vodu a nepoznaly by to ani rukou či loktem  ponořeným do této kapaliny :)
Přesto jsem se rozhodla tuto situaci uměle navodit a vyzkoušet to s varnou konvicí :) do misky s horkou vodou (neudržela jsem v ni prst) jsem ponořila špunt a výsledek? NIC - asi výrobce spoléhá na to, že se budeme spoléhat radši samy na sebe...
Zpátky do minulosti:
Každopádně nejlepší by bylo vyměnit sprchový kout za klasickou vanu :) ale jinak dnes bych koupila obyč plastovou klasickou vaničku za tři/čtyři stovky, protože za možnost poskládat vaničku do placky připlatit pětistovku to není úplně fér. A beztak máme všude stát věci pro malou, které se nedají složit a schovat, takže jedna skládací vanička už nás nevytrhne ;)
Takže to by bylo pro dnešek všechno a vy mi napište, co byste rády v druhým díle :)

Mějte se
Vaše
 

 
You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)