mimipotřeby 2.díl - KOLOTOČ NAD POSTÝLKU/ baby must have 2nd part - MUSICAL MOBILE

by - 14.11.13

Ahoj všichni ;)Dneska je čtvrtek a proto je tu další díl seriálu s mimipotřebama. Chtěla jsem si vzít do parády náš kočárek Bugaboo cameleon, ale ten musím nejdřív celý umýt a hlavně - nevím, jak to říct - prostě si podle mě zaslouží mnohem víc pozornosti, než abych ho "prskla" hned do dvojky...aspoň se na díl o něm budete víc těšit :)
Shodou okolností jsme tento týden Valince koupili nový kolotoč nad postýlku Fisher-Price, tak si myslím, že by bylo namístě ho hned "rozebrat".

Obecně musím říct, že nechápu, kde se vzala myšlenka, že kolotoč je proto, aby pomohl usnout. Kdo vůbec vymyslel... koho vůbec napadlo pověsit nad hlavičky těch nebohých dětí hlasitě hrající (Lupilu navíc falešně), dokola se točící a pohupující se monstrum? Protože pro ně to je monstrum. Si naschvál zkuste pověsit nad manželskou postel třeba drátěný sušák na prádlo a ještě ho zkuste roztočit. Ani nebude muset hrát a nevím, jak vy, ale já teda budu v depresi, natož abych usnula. A zároveň teda gratuluju všem těm, kterých děti pochopily, že se má u kolotoče spát a těm, které sušák nedeprimuje. Máte to taky tak nebo jsem jenom já divná? :)

Lupilu z Lidlu-jen ilustrační
foto, protože už je složený a 
na půl cesty k babičce a
dědovi.
A jak se říká "jaká matka, taká Katka", Vája, ctící toto pořekadlo, se mnou tento názor na kolotoče samozřejmě sdílí. Proto máme kolotoč pouze za účelem "na hraní" a kdyby šel postavit třeba k dece na zem, ani ho nemáme připevněný na postýlce.

Původně měla na postýlce přidělaný (jak už jsem zmiňovala) falešný Lupilu z Lidlu, stál do čtyř set korun a byl super. Samozřejmě až na jednu věc - jinak bysme ho nevyměnili - byl na klasický natahovací hrací strojek. Ten zvuk je pohádkový, ale hrál asi jenom 2 minuty (zkusím to ještě schválně stopnout), ono se to nezdá, ale vstávat každý dvě minuty k postýlce a za hlasitého cvakání natáhnout klíčkem, aby znovu hrál, tak těm, co mají usínací kolotočové děti se zákonitě takovým rachotem musí probrat a pro mě to byl jednoduše opruz, pořád vstávat a natahovat, když to Váju bavilo někdy i víc jak půl hodiny. Inu tedy, konečně s dostáváme k samé podstatě a tou je náš nový...tradááá:

Hudební kolotoč s hvězdami Fisher-Price / Fisher-Price Sparkling Symphony Mobile
(827,- na Hrackarna.cz, ceny jinde zde)
Když už investice, tak jsem chtěla aby aspoň svítil nebo měl projektor na strop, aby hrál aspoň 15minut a prosím ne falešně ;)
Má víc než jsem čekala. Hraje hezky čistě ukolébavky plus má jeden zvuk (asi) lesa, kde něco cvrká. A prý může hrát až 30 minut. Zatím jsem ho nemusela znovu zapnout, takže asi tak nějak to bude. Projektor na strop promítá hvězdičky s měsíčkem (sice se nepohybují, ale to bych už chtěla asi moc ;)) Na ramenu jsou dvě led světýlka (červené a modré ve tvaru hvězd), které se nepravidelně rozsvěcí a míří na závěs s medvídky a hvězdami. Kombinace zrcátek a glitrovaného povrchu hvězdiček se tak krásně třpytí a odráží světlo (prostě pro straky;))
Můžete si navolit jeden ze 4 módů: | hudba | hudba+světlo | hudba+pohyb | hudba+světlo+pohyb |Ortel:
Ovládání by nemuselo být na vrchní straně ramena, ne každý má postýlku v prostoru a vidí na tlačítka. Ještě teda budeme muset snížit pozici matrace v postýlce, protože na jednu hvězdičku Vája už pomalu dosáhne a mohla by ji na sebe strhnout. Ale to bych stejně musela i bez kolotoče. A co bych navíc přidala a ocenila, tak je mód č.5 a to |pouze světlo|, u nočního kojení by to bylo fajn - nesvítit lampičkou, jak na lesy, ale pustit si hvězdičky na strop :)

Zpátky do minulosti:
No zpátky do minulosti to je přesně dva dny, takže životnost nemůžu soudit,ale už za ty dva dny si ho Valinka stihla zamilovat. Jediná nevýhoda zatím je, že je skoro pořád zapnutý a asi budu muset koupit nabíjecí baterky :) Za mě teda určitě ANO koupila bych ho znovu!

Tak se mějte hezky a zase příští čtvrtek
You May Also Like

1 komentů

  1. To nevypadá vůbec špatně. Mám pocit, že na podobný kolotoč nad postýlku jsem už i někde narazila. Přemýšlela jsem, že ho dceři koupím, ale nakonec z toho sešlo.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)