Pšššt! Sunday Silent!

by - 25.11.13


Ahoj všem :)

včera jsem při pročítání jednoho britskýho "mamiblogu" objevila věc, která se mi hrozně líbila a občas ji uvidíte tím pádem i tady. Nejsem žádná extra překladatelka, ale doufám, že podstatu jsem pochopila.

Když jsem pročítala Susanin blog, narazila jsem na dnešní příspěvek, který byl nadepsaný Silent Sunday 147 a nebylo v něm nic jinýho, než momentka její malé dcery, jak si hraje s velkým medvědem. One photo. No words. Jedna fotka. Žádná slova. Hrozně se mi ten nápad zalíbil.
Na svůj blog, instagram, twitter,...v neděli prostě "poustnete" jednu jedinou jakoukoliv vaši fotografii s názvem Silent Sunday a pořadovým číslem nebo datem. Vystihnete tak jeden moment z celého uplynulého týdne úplně beze slov. Takové malé, ale přesto velké sdělení. A mimo jiné je to i taková milá tečka za celým týdnem, která rozvíjí fantazii.

Tady jsou Jednoduchá pravidla, která jsem se rozhodla dodržovat, aby ten zajímavý nápad, mohl třeba pokračovat dál i tady u nás na českých blozích. Protože, co jsem se snažila zapátrat, u žádné naší blogerky jsem to zatím neviděla...

  • Ve vašem příspěvku použijte každou neděli vždy jen jednu fotku. Žádné koláže, žádné rámečky, žádné přidané kytičky, hvězdičky, symboly, nápisy. Jenom. Jedna. Fotka.
  • Musíte použít vyfocený obrázek - nemůžete uveřejnit fotku, kterou najdete na internetu ani tu, která patří někomu jinému (ctíme přece copyright)
  • Zveřejněte fotku, která byla vyfocena v tom samém týdnu, ve kterém ji použijete pro příspěvek Silent Sunday.
  • Nemusíte to dělat každý týden. Pokud nebudete mít žádnou fotku, kterou byste chtěli sdílet, tak tu neděli klidně vynechejte. Je to lepší než si upravit pravidla. A pokud je nechcete přesně dodržovat, namísto toho, abyste si je upravili a zkazili tak originál, nenazývejte, prosím, váš příspěvek Silent Sunday.
  • Opravdu je důležité slovo SILENT, takže prosím, prosím, prosím...žádná slova, žádný titulek, žádný název ani nadpis k vašemu příspěvku nepřidávejte. Opravdu ne. Název, nadpis, pojmenování příspěvku na blogu nebo třeba fotky na instagramu JE NEBO MŮŽE BÝT jenom "Silent Sunday" a/nebo číslo/datum. Nic jiného. Žádné kategorie, žádné jiné štítky. Nic, co neříká Silent Sunday. Ani, prosím, nenapovídejte a nekomentujte fotku v komentářích. Jsem si jistá, že vaši čtenáři to pochopí. Je to tak jednoduché, takže žádné výmluvy :)
  • Sdílejte link vašeho Silent Sunday příspěvku - ne link celého blogu.Kdyby někdo chtěl může si tady přečíst pro zajímavost, jak tento nápad vznikl i origoš pravidla v angličtině.

Ještě ke svému příspěvku, na blog nebo někam, kde to bude dobře vidět přidejte odkaz, co Silent Sunday je, aby se mohli zapojit i ostatní. Časem udělám i nějaký znak, tak pak můžete použít ten.


Takže tak.
Moje první Silent Sunday už jsem sdílela včera o půlnoci.
Tak hezký den

PS.: Pravidla jsem se snažila přeložit co nejvěrněji, tak to může místama vyznít dost krkolomně. Pardón :)

You May Also Like

1 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)