Perníkový maniak/ Gingerbread maniac

by - 7.12.13

Už to přišlo. Naplno mě přepadla vánoční náladička a jak se tak sleduju, tak tyhle Vánoce po letech zase hodně prožívám (i přesto, že zatím není sníh). S Valentinkou je to prostě kouzelnější. I když z toho ještě nemá rozum, já mám takový ten pocit důležitosti, že jsem tyhle Vánoce poprvé mámou, tak beru všechno zodpovědněji. Ještě i ten úklid by mě mohl chytit tak zodpovědně, jak všechno ostatní a bylo by to bez chyby :)

Každopádně letos jsem se nějak zamilovala do perníků.

Dneska jsem konečně sehnala rodinu Perníčkových. Jako vykrajovátka. Měli je na Svoboďáku v jednom stánku. Stánek číslo 18, kdyby něco. Fakt se mi tam nechtělo s kočárkem prodírat tím davem sem a tam, tak jsem si to našla na mapce :) Maminka, tatínek i malej perníček stáli dohromady 45,-, což je super, protože Tescoma má sadu za stovku a ještě bez paní Perníčkové. Ale mně by to asi ve finále bylo jedno, hlavně, že bych je sehnala.
Rovnou jsem zamířila i do DMka pro toaleťák a koupila si tam perníkovou, štrúdlovou a vanilkovou svíčku. Jsou super, perníková už hoří, ale za to si dneska nemáme už pomalu čím utřít zadek. Klasika, že? :)
Ale jinak jsem měla takový ten jeden z mála dnů, kdy si ráno něco naplánujete, co všechno uděláte a fakt to uděláte. Většinou totiž, nejen, že neudělám to co si naplánuju, ale neudělám ani to, co pokládám za samozřejmé a přijde mi ujetý si to plánovat (jako třeba naobědvat se a tak :)) 
Za velký úspěch považuju, že sem konečně napekla ty perníky. Nejdřív s Vájou na břichu v nosítku, protože si odmítala hrát s hrazdičkou. A potom byla tím pomáháním tak unavená, že na dvě hodiny usnula, takže nejen, že jsem stihla dopéct zbytek, ale dokonce jsem po sobě uklidila dřív než o půlnoci a uvařila si večeři. Jupí :)

Vánoční perníková hitparáda 2013:
Rodinka Perníčkových,


moje pomocnice,

nenazdobený výsledek,

perníková svíčka (DM kolem 100,-),

která takhle šíleně mění barvy (což jsem původně netušila), ale Valentinka "bliky,bliky" miluje :D

...a nakonec sladká tečka (kterou jsem ještě nezkusila,ale hned jak jsem ji v tom mrazáku uviděla, nemohla jsem ji tam nechat :)) (Billa 59,90)

Tak dobrou perníkovou :)

You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)