První Vánoce s miminem :)

by - 23.12.13

Ahoj, ahoj :)

vpravo palma "ozdobená" plyšovýma srdíčkama :)
Nějak nestíhám. A upřímně, čekala jsem, kdy to sem poprvé napíšu. Pokusy o vánoční přípravu, první zub a s tím spojené několikadenní horečky, mi nějak nedovolili udělat nic navíc. 
Letos nás čekají první Vánoce jako rodiče. A já to hrozně prožívám. I když Valince je to samozřejmě úplně jedno. Snažila jsem se vcítit do ideálu správné ženy a matky v domácnosti, ale nemyslím si, že se mi to úplně povedlo. Každopádně lehký úklid proběhl, ale ten by proběhl i tak. Cukroví jsem napekla pěkně v předstihu. No...perníčkama byste mohli zabít orla v letu a linecký jsem stihla "sežrat" ještě před třetí adventní nedělí. Na večeři jdeme ke skorotchýni, protože prej přece nebudu dělat sólo večeři. Takže perníčci to na mě nejspíš požalovali, jinak to nevidím :) Kapr společně se salátem budou teda letos mému kuchařskému umění ušetřeni a jediné s čím se teda můžu "vytáhnout" je výzdoba, stromeček a dárky. A co si budem povídat, na tom toho moc nenaženete. Nebudu to zdržovat, veškeré mé počínání za posledních 14 dní jsem pečlivě zdokumentovala, i když teda focení za takové tmy, co je venku, stojí pěkně za pendrek...

stromeček, snad se u našich na zahradě chytne, aby Valentinka měla svůj první strom

moje balící výbava
jeden z fotodárků
když jsem začala dělat v říjnu tenhle spací vak netušila jsem že z něj nakonec bude vánoční dárek :D lenost se někdy vyplatí - ale ještě není hotový, tak bacha!

zabaleno!

Ne, že bych neměla co na práci, že? Ale aspoň mám malůvku na obálky :)
Tvůrčí bordel, ale fotila jsem to kvůli těm bílým papírům pod ovladačem. Pro vysvětlení: Jsme nerozlučná trojice bab (tímto zdravím :)) a Deniis nám každý rok vypracuje jeden vánoční rozpis pohádek a vánočních filmů (tímto ještě jednou děkuji :)), ve kterým si každá najdeme to svoje. Takže od letoška si ho tisknu a mám ho po ruce. SUPER věc, ale já bych se s tím nedělala ani náhodou, myslet za tři lidi, na co by chtěli koukat, musí být fakt blbý :) 
A pár dárečků pro naše miminko :) (spací pytel ještě zabalím - přísahám!)

Takže se zatím mějte krásně a koukejte na pohádky.
A kdyby někdo měl tip, jak udělat z perníkových cihel měkoučké perníčky, napište mi to prosím :)

PS: Na štědrý den (už zítra, jupííí :)) se tu objeví "dárek" v podobě Vánočního Tagu.You May Also Like

3 komentů

 1. Už pozdě, ale kdyby se někomu hodilo, tak ztvrdlé perníky zavřít do skleněné dózy s půlkou jablíčka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, vůbec nevadí, že pozdě. Já to totiž příští rok zkusila i s tím jablkem a přísahám, já jsem prostě na perníky asi zakletá nebo co...ale ani jabko nepomohlo :D

   Vymazat
 2. Na první Vánoce s mimčem si pamatuji, jako by to bylo včera. Byla jsem celé svátky hrozně dojatá a taková nadšená, prostě v takové té vánoční nostalgické náladě. Nějak to na mě celé sedlo. Dokonce jsem brečela i při Hrátkách s čertem, což je pohádka, která v knižní podobě patří mezi moje nejlépe hodnocení knihy. No, co vám budu povídat, manžel ze mě byl úplně hotový... Ale to jsem prostě já. :-)

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)