Vánoční TAG/ Christmas TAG

by - 24.12.13

Krásný štědrý den!
Mámin andílek.
Při psaní článku o našich prvních Vánocích tady, jsem narazila na Vánoční TAG a protože tyhle typy článků mám moc ráda, tak jsem ho hned udělala. Ono to totiž není jenom o tom, že tady na nás kde-co prozradím, ale mě baví hlavně to, že si tím sama tak jakoby sesumíruju, co a jak mám a v případě SuperMom Tagu třeba i svůj pohled na to, jak se cítím jako máma :) Takže tady je:1. Kdy se začínáš těšit na Vánoce?
Teď asi čím bude Valinka starší, začnu se těšit mnohem dřív. Ale doteď to bylo až u balení dárků a strojení stromečku (joo, já ho strojím - nezdobím). Takže tak týden předem maximálně.

2. Míváš pořád adventní kalendář?
Mívala jsem...do loňského roku, ale ten jsem si naštěstí (nechápu proč) nechala a letos ho vyndala. Každej rok nám ho totiž na Mikuláše dávala babička a vloni jsme ho od ní dostali naposledy.

3. Jaký je tvůj nejoblíbenější vánoční film/pohádka?
Jééé. To nejde takhle jednoduše. Řeknu to, co mě první napadlo. Film = Prázdniny. Pohádka = Hrátky s čertem. Dobře podvádím, ale pro mě film nerovná se pohádka.

4. Máš nějakou vtipnou vánoční historku?
Nevím, jestli je vtipná. Nicméně já se hodně směju. Když mi bylo asi deset, doma nám na Štědrý den od prskavky chytil umělý vánoční stromeček. To byl smrad, že by jeden pad :)

5. Typický Štědrý den?
Loni jsem poprvé nebyla s našima - typický štědrý den jsem byla zvyklá mít vždycky tam. Zajímavý, jak člověk ob jedny Vánoce projde evolucí z dítěte na mámu :). Takže zatím náš typický Štědrý den nemáme, ale příští rok (letos jdeme ke tchýni) bych chtěla udělat podobný tomu mému z dětství. Ráno poslední dobalování dárků a dodělávání přání. Dělání chlebíčků (na štědrý den jsme neobědvali nikdy - asi takový malý alibismus, abychom viděli prase :)), pohoda u pohádek, příprava večeře, kapr, salát (příští rok třeba i s tchýní), zvoneček, ježíšek, dárky a potom procházka (třeba ke tchýni, jestli s náma nebude na večeři). Takže asi tak.

6. Co jíš na štědrovečerní večeři?
Kapra, bramborový salát a když mám velký hlad, tak předtím i rybí polívku (ale tu si netroufnu udělat, to už vím teď).

7. Dodržuješ nějaké vánoční tradice?
No já myslím, že ne, ale do budoucna bych chtěla aspoň lodičky, rozkrajování jablka a já bych si ještě mohla hodit i střevícem,že? :)

8. Oblíbené vánoční písně?
Oblíbená je tahle komerční americká předělávka z filmu Láska nebeská Christmas is all around a ještě komerčnější slovenský Ego a Robert Burian Vianoce sú zas. Letos naposledy si tento výběr můžu dovolit. Příští rok spolu totiž zcela určitě půjdem do Betléma :)9. Jaký nejlepší vánoční dárek jsi kdy dostala?
Asi v 8. třídě mobil a ještě dávno předtím takovou čůrací panenku s veškerým "příslušenstvím", která měla pomalovanej zadek, jakoby popiplanej - pokaděnej, to mě zaujalo a pamatuju si to dodnes :D

10. Živý nebo umělý vánoční stromeček?
Jedině živý jehličnan! Jednou se mamka doma pokusila o nazdobení našeho obřího banánovníku a u mě se to teda moc s úspěchem nesetkalo. Chudáci, museli pro jistotu s tátou ořezat na zahradě ještě smrk abychom měli aspoň větve zapíchaný v obrkoši (jsem je asi zbytečně terorizovala, ale stromek je prostě stromek :))


Takže to jsou otázky Vánočního tagu a kdo chce, čte dál, protože vám ještě řeknu, co bude příště a přespříště a tak...


MINIREPORT:
Mám pro vás připravený článek o chytrých "mimi/mami" aplikacích do telefonu. Určitě bych chtěla udělat recenzi na nějaký z Valentinčiných dárků a v seriálu bude set s odsávačkou od Tommee Tippee. Takže tohle všechno bude, něco možná ještě i před Novým rokem, ale cíleně neříkám kdy přesně, protože my po dnešku začínáme návštěvový maraton, takže uvidím, jak to půjde.
Ale vy si užijte Vánoční volno (kdo má), pohádky, jídlo, pohodu, návštěvy, kamarády, rodinu,...

a bohatého ježíška


You May Also Like

1 komentů

  1. Krásné. Doufám, že se již pomalinku připravuješ na Vánoce. Vím, že je možná ještě brzy, ale mi se již připravujeme a je to opravdu zábavné:-) Tento rok jsme se rozhodli, že kompletně vyměníme vánoční osvětlení a zkusíme se k té věci postavit trochu jinak.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)