7 měsíců

by - 25.1.14

Hezkou sobotu!

Noo hezkou, venku je teda pěkně hnusně (oxymórón trošku). Ale je pětadvacátého a Valentinka má za sebou další měsíc pokroků. První rok mimina je prý nejhektičtější a nejnáročnější. Musí udělat strašnej vývojovej posun. A je to fakt. Když si představím že před "pár" dny byla Vé vlasatý tříkilový uzlíček se žloutenkou a tenoučkýma nožičkama a za "pár" dní bude třeba sedět, tak mi přijde, že to snad ani není možný. Klasika. A další klasika je, že čas hrozně letí a s miminem si to uvědomujete stokrát víc.

Asi od Vánoc jsem přemýšlela o tom, že koupím zrcadlovku. Úplně jako nemám zbytečných 12 tisíc, ale zase není lepší doba, kdy pořídit kvalitní foťák než když máte malé dítě. Ale naprosto neúčelně a nějakou náhodou jsem zmáčkla tlačítko MODE na našem kompaktu a zjistila jsem, že má asi 50 funkcí o kterých nevím, včetně nastavení zvýšené citlivosti nebo focení v sekvencích. Natolik mě to zaujalo, že jsem uvěřila tomu, že to chudák zjistil a ještě nechtěl do starého železa. Takže zrcadlovku zatím kupovat nebudem. Kdyžtak si ji pro nějaké slavnostnější účely půjčíme od našich. 
Máte vždycky taky takový ten dobrý pocit, že jste ušetřili, když si něco nekoupíte? Přitom je to blbost, že jo :)

objevená funkce našeho starého foťáku v praxi - ještě hlava kdyby tam byla celá a je to luxus

Valentinčina sedmiměsíční "anamnéza":

ZUBY: 2 spodní

CO UMÍ: přetáčí se na břicho, houpe se ze strany na stranu, točí se dokola a couvá; často se směje (i nahlas:)), chytá do ruky malé věci, hopká na nožičkách, vzteká se a nadává, nebojí se lidí(zatím); dělá hlavou ne-ne, ale význam stoprocentně nechápe, protože když to na ní udělám já, tak se chechtá :)
CO POVÍDÁ: slabiky ta, da, ale nejoblíbenější je jájájájájá (sobeček náš malej :)
CO JÍ: dýně, cuketa, brokolice, mrkev, jablko, kelímky švestka a broskev, kašičky a maminčino mlíčko.
MILUJE: když se s ní hopsá, taky ovladače, sáčky, Vojtíška, znělku TV novin na Nově a červenou barvu v televizi, lechtání a lekání
NESNÁŠÍ: oblíkání bundy a když se s kočárkem stojí

A my ji prostě milujeme, ale to je jasný :)

You May Also Like

2 komentů

  1. Jej, tak to mame podobne stary deti. Umime v podstate to samy. Se zubama taky stejne. A koupe fotaku? Docela me to rozesmalo. My si zrcadlovku kupovali k Vanocum:))) Meli jsme neco mezi zrcadlovkou a kompaktem, ale nakonec jsme sli do zrcadlovky. Hlavne kvuli tomu, ze mame v baraku docela tmu...No a zatim nelitujeme.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jooo Peti, taky jsem si všimla, že jsou podobně "starý" :) Já pořád s tou zrcadlovkou nevím :/ Se určitě zase rozhodnu, až nebudu mít nic našetřeno. Klasika :)

      Vymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)