Chytré aplikace od -9 do +6 měsíců / Smart applications -9 to +6 months

by - 11.1.14


Zdravím vás :)
Před Vánocema jsem dělala tak trochu "očistu" telefonu. Mám tam fakt hodně zbytečností. "Život" většiny mých aplikací v telefonu má stejný průběh - jsou staženy, nevyzkoušeny, zapomenuty a potom rovnou smazány. Nicméně jsem objevila i pár aplikací, který jsem používala v těhotenství, po porodu a taky některý, co používám doteď. Každá z nich má samozřejmě milion alternativ a pamatuju si, že než jsem vychytala tu, která mi seděla, tak jsem jich pár desítek postahovala :). Všechny ty "pamatovačky kojení, spaní, přebalených plínek" nebo "zaznamenávače kontrakcí" nebo "bílé šumy" jsou prakticky, i když je jich hodně druhů, stejné. Jde akorát o to, co se vám používá líp. Nebudu to zbytečně natahovat - tady jsou ty, co se mi osvědčily nebo mi aspoň trošku zpříjemňovaly pár měsíců život...:) Jo a všechny jsou zatím ZDARMA.

1. JAK ASI VYPADÁ? A MÁ UŽ NOS?

Průvodce těhotenstvím. Klasika pro těhotné, zadáte si termín předpokládaného porodu a aplikace vám potom každý týden ukazuje, jak to v bříšku vypadá, jakými změnami prochází vaše tělo a co byste například měly/neměly jíst. Obrázky jsou jak z 3D ultrazvuku a vždycky je u pár míst napsaná nějaká zajímavost. Viděla jsem i hezčí aplikace, kde bylo víc obrázků, přirovnání k velikosti třeba citronu, ale právě to je problém u některých aplikací. Protože jsou zdarma, tak jsou tím pádem hodně omezené. Ale Sprout je v pohodě. Česká alternativa se jmenuje "9 měsíců".

     
9 měsíců
   


2. POSLÍČCI NEBO NE?!

Contraction Monitor Free
Nejdřív jsem se fakt docela styděla, za to, že si stahuju aplikaci na počítání kontrakcí :) Ale já fakt nevěděla jak! A nakonec se mi fakt vyplatila - od půlnoci do 8 do rána jsem měřila, jak divá. Můžete sledovat na grafu tendenci s jakou se kontrakce vrací nebo jaká je průměrná doba mezi nima.
3. MÍRA, VÁHA, ...

Growth+ - Baby/Child Chart
Joo, říká se, neřiďte se podle tabulek! Ale ono je to hezký, když vidíte tu křivku v tom zeleným políčku a vidíte, jak to vaše mrňe už není moc mrňe :) U téhle aplikace si zadáváte míry ve 3 kategoriích. Délka, váha a obvod hlavičky. Je to podle nějakých mezinárodních tabulek, které používají i lékaři a vidíte tam přesně, jestli je to v normě nebo ne. Já osobně jsem si ji stáhla asi až ve 3 měsících, protože do té doby jsme prostě byly mimo tabulky a akorát by mě to stresovalo, takže pokud máte podezření, že vaše mrňe do tabulek nespadá a mohlo by vás to stresovat - nestahujte :)4. SPINKEJ UŽ!
White Noise Box

Pomocník při usínání. Aplikace s pěti druhy bílého šumu. Pustíte/zastavíte a změníte hlasitost. Jednoduchý. Viděla jsem maminky, jak se ptaly, kde se dá bílý šum stáhnout, atd. Aplikací je víc, ale tohle je základ, kde zjistíte, jestli to na vašeho miláčka funguje :) Pokud vám mimčo nebude usínat ani u jednoho šumění z téhle aplikace, tak je zbytečný stahovat takovou, která se dá načasovat a má 20 variant šumu. Na Váju to párkrát zapůsobilo, ale neměla víc, jak 3 měsíce. Teď už mám smůlu a musím zpívat nebo držet za ruku. Za zkoušku nic nedáte.

5. PRAVÝ? LEVÝ? A V KOLIK JSEM JÍ DÁVALA NAPOSLEDY? KAKALA VČERA?


FirstYear Baby Tracker
Výběr nejčastějších otázek matky kojence, že :) Aplikace na všechno. Hlavně teda na 3 nejčastější úkony jídlo, spánek a přebalování. Vyzkoušela jsem jich asi dvacet. Některé byly fajn, ale například u jednoho, protože byl zadarmo, se mi po týdnu všechno smazalo. Zrovna jsem chtěla vědět, kolik průměrně Vája naspí. Za zmínku stojí určitě jednoduchý Eat Sleep: Simply Baby Tracker. Ale nejvíc mě ke konci používání bavil FirstYear (mimochodem stejný tvůrce jako Growth+). Má hezký design, je to takový přehledný a tahle aplikace je fakt promakaná do detailů (který sice nutně vědět nepotřebujete, ale aspoň se pobavíte). Můžete si zařadit do seznamu vlastní jídlo. Můžete si u každé plínky vyplnit, jakou měla barvu a jaké tam toho bylo množství (fakt zásadní). Vyplňujete, jestli mimčo usnulo v postýlce nebo v náručí a jak moc tvrdě spalo. Teď už jsem líná si při kojení jenom vytáhnout telefon a spustit start, takže tím pádem jsem to musela přestat tolik řešit. Už neodpočítávám minuty a když mám pocit, že nadává, že by si dala sváču, tak nakojím. A prso si pamatuju podle gumičky na zápěstí :) Ale je pravda, že pomocník v prvních měsících života mimina je tenhle druh prográmku fakt dobrej.


6. HRACÍ KRABIČKY, ...

Relax Melodies Seasons Music
Aplikací s písničkama, melodiema a ukolébavkama pro děti je, jak už asi tušíte, taky kvantum. Někdo to může používat, jako bílý šum na uspání, že miminu šoupne telefon pod polštář nebo prostěradlo a ten mu bude vyhrávat do té doby než usne. Ale jak už jsem řekla, Váju na vařené nudli neutáhnu (v tomhle bohužel). Tento "hrací boxík" jí občas pouštím, protože to má krásný zvuk a příjemné melodie. Navíc je to taková ta aplikace taky na usínání. Namixujete si tam dohromady jaké zvuky chcete. Je to rozdělené do asi 5 sekcí, třeba podle ročního období a tak. Můžete si namáchat vánoční koledu s ruchem na pláži a pískání velryb :) Je to taková milá záležitost.Tak snad se něco z toho bude hodit a kdybyste mi chtěli poradit nějakou dobrou, kterou neznám, budu ráda :)
Díky a ahoj
PS.: Omlouvám se za obří ikony aplikací, ale nikde se to nedalo najít v slušné velikosti a zmenšovat to sem se mi fakt nechtělo :) aspoň je na to líp vidět.


You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)