mimipotřeby 5.díl MIMIPOSTÝLKA/baby must have 5th part - THE FIRST CRIB

by - 3.1.14

Ahoooj,

dneska jsem pro vás do "posvátečních" mimipotřeb vybrala MIMIpostýlku, která ale určitě není "must-have" v pravým slova smyslu. Je to postýlka pro novorozence a kdo rodil v nějaké lepší porodnici/bude rodit, možná jste se s ní mohly setkat/setkáte se. Za nás, v létě 2013 na Obilňáku, je měly mámy myslím na nadstandartech. My ostatní jsme měly mimina v takových těch klasických šprušlíkovatých kovových postýlkách (klíckách) a když se s nima jelo po chodbě, tak dělaly strašnej bordel :) To se takhle jednou v noci Valentinka nemohla přisát, tak jsem ji vzala k sestřičkám a abych nebudila celý patro hrkáním, vzala jsem ji jen do zavinovačky do náruče a samozřejmě jsem dostala hned vynadáno, že bych mohla uklouznout, tak ať ji raději příště normálně zase přivezu. Pff. Co už. Že já se blbec starám zase o blaho ostatních. Jsem mohla uklouznout nebo něco. Ale fakt. To vám nedojde no. :) 
Každopádně i přes tyto socialistické šprušláky, mě tam ty nový postýlky moc nezaujaly. Ani nevím přesně jak jsem na ně přišla. Beztak na mě vyskočila někde nějaká reklama mířená cíleně na zmatené prvomatky :)


Postýlka je od narození do zhruba 3 měsíců. Dá se nastavit sklon. Postýlka se dá celá jakoby vyjet nahoru a naopak zase sjet hodně dolů. Nevím, jak se to řekne, ale ten princip je něco jako hydraulický zvedák :D Vanička je plastová s dírkama - větrá. Dá se vytáhnout, takže je to i takový přenosný "košík". Matrace je zhruba 5cm široká a fakt nevím z čeho je, to jsem nezkoumala (myslím, že to ale bude tužší molitan). Další super věc, co já teda nemám na obyč. postýlce, takže jsem z toho byla nadšená, jsou kolečka. 
Nebudu vám sem psát rozměry nebo cokoliv, co se můžete dočíst na jejich oficiálních stránkách, kde si můžete zrovna objednat i její pronájem. Tady spíš jen můj osobní pocit. 
Celkově ta postýlka je super, že je malinká a tím pádem se vleze (skoro) všude. Je pojízdná a polohovatelná. Odpadá potřeba mantinelu plus na miminko krásně vidíte. Na druhou stranu, teď už vím, že by se mi nic nestalo, kdybych se na Váju musela jít občas podívat do postýlky někam dál, ale vysvětlete to vyplašené prvorodičce, když navíc v jakýmkoliv časopise, který v těhotenství otevřete je minimálně jeden článek o SIDS.
Super je, že postýlku nemusíte kupovat. Na ty tři měsíce by to asi nekoupil nikdo. Za 13tisíc, že? Pronájem stojí 500,-/měsíc a můžete si dobu vždycky na konci daného měsíce prodloužit (zase ale jen o celý měsíc). Pronájem se totiž nerozpočítává na dny, ale není žádnej problém se rozmyslet dopředu, jestli ještě celý měsíc využijete a nebo ji radši vrátíte.

Ortel:
Jediné co je diskutabilní, tak je věk miminek, pro která je určena. Valentinka byla "odrobínek" (na svou porodní váhu 3 kila se dostala až v 5 týdnech) a postýlku jsme vraceli když jí byly 2 a půl měsíce. Takže je fakt pro mrňata. A tím pádem v ní miminko není tak utopené, jak v klasické obrpostýlce; je ve stísněnějším prostoru (což se říká, že jim dělá dobře, protože jsou zvyklé z břicha :)). Já jsem ji měla u gauče, přímo abych na ni v noci hned viděla, ve dne jsem si s ní popojela, kam jsem chtěla. Je pravda, že asi po prvním měsíci jsem s ní už tolik necestovala, ale stála tam, kde byla nejpřístupnější. Pokud si pro postýlku přijedete, neplatíte ani dovoz samozřejmě. Nesmíte ji poškodit. Dostanete k ní i smlouvu. Nakonec, až vám z ní mimino vyroste, umyjete ji a vrátíte zpátky. Za nanejvýš 1500,- si myslím, že to je investice tak na hranici. Záleží na každým.

Zpátky do minulosti:
Proti MIMIpostýlce nemám jedinou výhradu. Pronájem je super, je tak dostupná většině. To k čemu je určená, splňuje dobře. Jestli si ale řeknete "A není to zbytečný?" Tak ano je. Jedině kdybych měla znovu první mimino, tak bych asi (opět) neodolala. Teď už ale ne ;)


Tento týden bych se chtěla naposledy vrátit ještě k našim prvním Vánocům, ale teď už vážně dobrou...

You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)