9 měsíců

by - 25.3.14

Ahoj všichni :)
Uběhl další měsíc a tohle období od osmého do devátého měsíce je u nás zatím nejpokrokovější. Aspoň podle mě :) Začínám si uvědomovat, že Valentinka už není miminko, ale regulérně přemýšlející a svéhlavý malý člověk :)
Od minulýho článku má o 2 zuby navíc, pohybuje se na vlastní pěst, leze, padá, řve, vstává, sedá si, stoupá, klečí a fakt nad některýma věcma přemýšlí :) ...
Přestěhovala jsem ji do jídelní židličky a do sporťáku (jupí - konečně se dostanu ke komplet recenzi na kočárek :)) a musely jsme pořídit nový fusak, protože dělat díry na 5ti bodový pás do "berana" by bylo blbý, takže taky tady brzo bude (ten nový fusak).
Nemixuju jídlo. Vodu z kohoutku nepřevařuju, ale to už asi od půl roku. A rozhodla jsem se, že přes den postupně nahradím kojení normálním jídlem a pitím. Jednak mi přijde, že u toho akorát dělá blbosti a druhak bych byla ráda, aby se v případě, že budu muset od ní na pár hodin odejít, napila a najedla samostatně. Kojím už teda jenom ráno, večer a v noci (2-3x).
V noci V. poslední dobou špatně spí, různě se budí, ale na mlíko jen tak z 50%, takže to, že jsem ji "odstřihla" od mlíka přes den, asi důvod nebude. Ale možná to mám za to, že už musí usínat sama v postýlce a ne s náma v posteli nebo na gauči. Takže doufám, že se všech těch slibovaných recenzí tady dočkáte, protože místo toho abych psala, jak divá, chodím co chvilku k postýlce, vracím dudlík a držím za ruku. 
Super :)

ZUBY: 3 dole a 1 nahoře (a mám pocit, že se klube další jednička nahoře, ach jo)

CO UMÍ: pod vodou vydrží asi 3 vteřiny (=velkej potápěč :D) a dovolujem si ty naše mimina pod vodou už i pustit; leze, sedí, klečí, stoupá si, dělá paci-paci a asi tak jednou ze sta to udělá na povel, za to pápá už tak trochu pochopila :)

CO POVÍDÁ: hlavně mememe, mamama

jeden hezký kousek z Billy
CO JÍ: bílý jogurt, kůrka chleba, křupky a sušenky pro děti, ovocné šťávy, hruška, avokádo, banán, květák, hrozny, petržel, okurka

MILUJE: všechny lumpačinky, slovo "pití" (to se chechtá jak na lesy),

NESNÁŠÍ: když jí rostou zuby, nudu, když ji nedovolím sahat na počítač, utírání pusy


Sama jsem vždycky zvědavá, co tady budu psát příští měsíc, od minule toho bylo totiž až až :)

You May Also Like

2 komentů

  1. Jů.. Naše Jori je skoro stejně stará :) Včera ji bylo 10 měsíců - nejvíc jsem se nasmála u co nesnáší :) Máme to totiž do puntíku stejný!

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)