mimipotřeby 8.díl houpátko Bright Starts/ baby must have - swing Bright Starts

by - 27.3.14

Ahoj :)
Na začátek neprozradím víc než to, že tohle je taková mimipotřeba-nepotřeba a taky to, že tohle nebude úplně recenze v pravým slova smyslu. 

Jde o lehátko/houpátko pro miminka od značky Bright Starts.

Vzhledem k tomu, že ji máme půjčenou, je stará asi 4 roky a nemáme k ní žádný oficiální "návod", můžu to tady pouze globálně zhodnotit.

Pravdou je, že kdybysme ji nedostali na půjčení, asi bych před narozením Váji o něčem podobném stejně přemýšlela. Vibrační lehátka nebo houpátka pro miminka byla a asi i je totiž hrozně moderní věc a jako spousta dalších věcí mi to tehdy přišlo skoro jako nutnost. Už jen proto, že se tradují historky o zázračném uklidnění mimin (viz. Mirandin Brady ze Sexu ve městě) a podobně. Soudy si nechám na konec článku :)

Houpátko od BRIGHT STARTS třeba Vintage Garden (2.250,- mojemiminko.cz)

Tento typ, který jsem našla, se nejvíc podobá tomu, co máme doma s výjimkou 2 zásadnějších rozdílů. Za prvé podle mě hraje míň melodií a za druhé, Vintage Garden vypadá, že je více vypolstrovaná

Další společné vlastnosti:
- odnímatelná hrazdička s hračkami (nikdy jsem ji neoddělávala, max. jsem na ni navěšela jiné hračky)

- lehátko lze nastavit do více poloh 
(když už teď sedí V. sama a nahne se dopředu jako na obrázku- vydrží i poloha "vsedě", jinak ale padá úplně do lehu)

- 6 rychlostí houpání 
(stačila by rychlá, pomalá a prostřední, ale kecala bych, kdybych řekla, že jsem to občas nepřecvakla, aby byla nějaká změna :))

- odnímatelná opěrka hlavy pro nejmenší 
(U našeho typu je to půlměsíc z toho nejtenčího molitanu, jaký si dovedete představit. Vsadím se, že ani novorozenec by v tom neviděl rozdíl, kdybych mu ji odejmula.)

- vhodné od narození do 11kg
(když jsem tam Valentinu položila v měsíci zapadla tam, jak Němci do krytu a  už jenom podle jejího řevu mi vážně nepřipadlo, že tam zažívá báječnou chvilku, jak píše výrobce)

- nastavení časovače houpání 15, 30 a 45 minut
(vím, že my máme dvě možnosti, ale V. se nikdy nevydržela houpat tak dlouho, abych zjistila kolik minut to je)


reálné foto ve složeném stavu a všech poloh
Ortel:
Obecně si myslím, že miminko nutně nemusí krásně usnout jen když s ním vibruje lehátko nebo houpe houpačka. Jak už jsem psala nahoře, pro mě rozhodně od narození nepředstavitelné. Kdy se tam V. cítila dobře, tak to bylo od 3 měsíců. 
Za celou dobu jsem ji použila odhadem asi 15x. Jinak nám stojí složená v obýváku u televize a sedá na ni prach (ještěže se dá celé sedátko odejmout a vyprat :). Časovač, 6 melodií a ani odnímatelná hrazdička není důležitá.

Zpátky do minulosti:
Jsem moc ráda, že jsem si mohla jednu z těch supermoderních a cool věcí pro mimina vyzkoušet. A tímto taky děkuju za půjčení. Jsem ráda, že jsem nemusela utratit spoustu peněz, které by byly v případě houpačky pro V. vyhozené. Vím, že spousta mimin je na to naučených (hrají si, usínají,...), ale u nás to neprošlo. Těžko říct, jestli druhé naše mimino by bylo jiné, každopádně bych to nikdy nezjistila, protože 2 tisíce bych investovala určitě do něčeho jiného.

Máte někdo dobrou zkušenost s houpátky/lehátky? Nedáte na ně dopustit? Docela by mě zajímalo, jestli jsou pro některá miminka tak moc nepostradatelnou potřebou, jak jsem zatím všude četla...


Mějte se krásně


You May Also Like

2 komentů

  1. Ahoj, no já taky vše nakupuju na poslední chvíli.. poslední dobou se mi velmi osvědčil tento online obchod https://www.darkysradosti.cz najdeš zde praktické, originální, ale i vtipné dárky, co si budeš přát! Navíc za přijatelné ceny a z pohodlí domova - to je hlavní:)

    OdpovědětVymazat
  2. Houpátko je super věc. My jsme ho měli pro dceru taky a byla v něm hrozně ráda. Když na něho už byla velká, tak jsem ho vyměnili časem za tuto houpačku: https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/paradiso-zahradni-houpacka-housenky-vlb7 , která má u dcery taky velký úspěch.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)