DIY - "uklízečka"

by - 18.4.14

Když jsem dávala na insta fotku s předzvěstí dalšího DIY článku, pojmenovala jsem náš další výtvor jako spartakiádní čelenku. A nějak mi to pořád nesedělo. Až když jsem pozorovala Váju, jak jí sluší, napadlo mě, že vypadá jako uklízečka :D

Takže další jednoduchý návod a tentokrát v hlavní roli s čelenkou. Slibuju, že další dětský DIY-článek bude UNISEX. Fakt! Každopádně nic světobornýho to ani tentokrát není. Spíš jsem si říkala, že to sem ani nemusím dávat, vždyť to každýho napadne, ale třeba ne a třeba se někdo inspiruje.

Podle fotek je jasně vidět, že to zvládnu i já = zvládne to každý.

Budeme potřebovat:
 • nepotřebné triko
 • nůžky
 • papír, a krejčovskou křídu (kecám - už vidím, jak si kvůli obkreslení jednoho proužku papíru, poběžíte kupovat krejčovskou křídu :) 
 • šicí stroj
Šablona = polovina obvodu hlavy + asi 7 cm navíc. Hned od kraje ji 2x obkreslíme na tričko a obstřihneme. (Jediné, na co si dejte pozor, je to, abyste si nechali aspoň těch 7cm na uzlík, já jsem si klasicky nechala míň a proto má V. uzlík fakt hodně utáhnutý a i tak je maličký :))


  Oba pruhy látky rozložíme, položíme lícovými stranami na sebe a sešijeme. (Nejste jistě tak tupí, jako já, ale kdyby něco, nechte si pár centimetrů nesešitých - musí se to potom totiž ještě obrátit - to je co? :D)
   Po obrácení sešijeme volný kousíček, svážeme a máme hotovo.

   Doufám, že vás tyhle články baví, protože mě moc :) Ale teď už dám zase na nějakou dobu s "DIY" pokoj a napíšu třeba něco "normálního". 

   Hezký víkend :)

   You May Also Like

   1 komentů

   1. Myslím si, že moc pěkný DIY projekt. To mě zase moje dcera dlouho přemlouvala, ať jí zkusím postavit nějaký dřevěný domeček, ve kterém by si mohla hrát. Problém je v tom, že se dřevem zrovna pracovat neumím, takže by to nejspíš dopadlo katastrofou. Nakonec jsem se tedy podíval na internet a jeden takový domeček se mi podařilo najít tady: https://www.emako.cz/detsky-dreveny-domek/ Tak jsem jí ho tedy objednal a neskutečně se jí líbí. :-)

    OdpovědětVymazat

   Za všechny komentáře moc děkujeme :)