(velmi inspirativní) Weby v březnu

by - 1.4.14

Já vás aprílově zdravím :)

A mám radost! Radost, protože pěkně stíhám publikovat všechno, co jsem si naplánovala a pro jistotu jsem si pár článků předepsala i dopředu. Vždycky mám ale takovou radost, když nějaký dopíšu, že bych vám ho sem vrzla nejradši hned. Ale to by to potom vypadalo, v pondělí tři články a pak 14 dní nic, že :) Takže pěkně popořadě. 
V březnu se mi sešly 3 weby, které mi tak nějak "pomáhají" v blogování. Ne že by za mě jako úplně blogovaly, ale je fajn o nich vědět :) Pojďme rychle na ně. Mám z nich fakt radost. (To je najednou nějak moc radosti takhle ze začátku měsíce, ne?)

PICMONKEY.COM <------ klik

"ZombieMáma" z PicMonkey
PicMonkey je online volně přístupný obrázkový editor (doufám, že to říkám správně, nejsem žádnej "ajťák", ale takhle by to mohl snad každý, kdo neví o co jde, pochopit:)). Pokud upravuju fotky na blog, tak jedině v něm. Je zdarma, má spoustu vychytávek, jednoduché použití a opravdu všechny nástroje, které jsem zatím potřebovala použít byly zdarma. Takové ty bonusové vychytávečky typu vyhlazení vrásek, zajímavější písma, lepší zuby u "Vampire" tématu :),... jsou zamčené a pouze při placené verzi se vám aktivují. Za celou dobu, co ho používám mi ale nikdy nic nechybělo, spíš pořád objevuju nové možnosti. Samozřejmostí jsou taky koláže z fotek. Já jsem zatím nic jednoduššího a funkčnějšího neobjevila. Bezva věc :)


POLYVORE.COM <------ klik
Pink parade by bejbyblog featuring wall art. Nad tímhle jsem strávila asi jenom hodinu (a přitom taková blbost,že?).
Na Polyvore si vytvoříte účet a potom vytváříte koláže věcí. U každé věci se vám vždy zobrazují základní informace. Koláže si ukládáte a jako třeba na Pinterestu můžete sledovat své oblíbené "polyvoristy", lajkovat jejich sety, sdílet všechno na FB, twitteru, odkazovat,... Mně se tohle prostě líbí, protože to působí strašně profesionálně :D V časopisech jsem vždycky obdivovala, jak to krásně dokážou sladit (mimochodem - tady veškeré zboží, které je s Polyvorem propojeno, můžete vyhledávat dle odstínů barev :)) Ke kolážím lze přidat i texty, pozadí a všechny "serepetičky", aby to vypadalo, co nejkrásněji. Bavte se! :) A pokud chcete vidět moje vytvořené (3 sety) klikněte na nás v popisku obrázku.


BUZZFEED.COM <------ klik
Typický článek na BuzzFeed.com. 49 produktů, na které už se nikdy nebudete dívat, jako předtím.

Ani nevím, jak jsem tyhle stránky objevila, ale když jsem se rozhodla vám je ukázat, přemýšlela jsem, jak je popsat. Po hodně volném překladu bych vám to přiblížila jako denní dávku pozdvižení. Nevim no. Jako překladatelka bych asi nevydělala ani zlámanou grešli. Jednoduše jsou to stránky, na kterých najdete spoustu poučných a vtipných (víc vtipných než poučných, žádný "discovery" nečekejte) článků nebo krátkých videospotů. To prostě musíte vidět sami... Někoho to možná nenadchne, ale schválně věděli byste třeba, že odhadem 1 z 10 evropských dětí je zplozeno v posteli z Ikea? 


Nabízela by se otázka, jestli vaše dítě bylo "vyrobeno" v Ikea posteli, ale doopravdy mě zajímá jenom to, jestli na BuzzFeedu nekecaj! Ale to stejně přesně nezjistíme, když tenhle blog čte asi jenom 6 lidí :)))

Tak já, velmi inspirovaná, se vrhám do nového měsíce.
Vrhněte se taky :)
Čau čau
You May Also Like

2 komentů

  1. Ha, tak naše dítě bylo zplozeno na IKEA posteli :-D. Takže si můžeš udělat jednu čárku :-D

    OdpovědětVymazat
  2. Hihi, taky máme postel z IKEA - tak jsem zvědavá, zda se nám podaří brzo zplodit druhého potomka - začali jsme se před 3 měsíci "snažit" :)

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)