mimipotřeby 9.díl - lahev/ baby must have - baby bottle

by - 15.5.14

Tak tohle je jasný, každý potřebuje dříve nebo později z něčeho pít. Vája byla plně kojená do 6. měsíce, když pominu zanedbatelné množství zkušebních mrkviček a kašiček. A i tohle potom ještě měsíc zapíjela jenom mateřským mlíkem. Potom byla týden na vodě, další týden na čaji a dál jsem ji odmítla týrat žízní, protože vypila denně max. tak "třicítku". Od té doby jí ředím ovocné džusy a šťávy. 

Už se jako matka otrkávám a moje skóre 2:0 "obsahuje" jednu maminu, která měla nesmírnou potřebu mi sdělit, že sladké ničí zuby (no neke, fakt?) a jeden dost živý sen s miliónem dětských předních jedniček, které černají odprostředka. Ble.

Každopádně Valentina nikdy klasickou lahvičku neměla, dokrmovala jsem ji akorát první měsíc stříkačkou a v 7 měsících jsem ji na dudlík učit nechtěla. Tak jsem zkusila pítka - nebo jak se to jmenuje :)
Dalo mi to asi tak hodinu gůglení, který tečou, netečou, mají membránu nebo nemají. Až jsem úplně proti všem doporučením vyčtených z netu, koupila tenhle v DMku.

DM a cena byla kolem 150,- (asi)

Na učení byl super, měl ventil s želvou na jedné straně a se zajícem na druhé (kdo zná mantru vysokozdvižných vozíků, tam je to to samý). Želva "teče" pomalu - zajíc "teče" rychle. Asi nějaká čínská filozofie nebo co. U těch vozíků mi to ale přijde logičtější.
Má ale dvě nevýhody. Nemá stupnici mililitrů (ale třeba "křídlo modré sovy s mašlí na hlavě" to jistí :)) A druhá nevýhoda. Jednou jsem v něm přes noc nechala pití a ač jsem ho ráno vymyla a vysterilizovala, chytl ten ventil takový plísňový nádech. Takže ho nechám na později bez ventilu. Ten putoval hned po focení do odpaďáku.

Jako druhý jsem objednala Sistema hrníček na Proděti - tady jsem už o něm psala. Ten byl bez ventilu, měl akorát v pítku tři dírky, z kterých to teklo doslova jako z konve. U tohohle se V. hodně rozpila. No nic jinýho jí nezbylo. Ale potom přestalo těsnit víčko.
Sistema hrneček na učení, 79,- (ProDěti.cz)

A tak jsme už klasicky skončily u třetí (nejdražší) možnosti. Podědili jsme modrý hrnek s ouškama Suavinex, tak jsem jen dokoupila silikonové pítko, které neteče samo vůbec. Teda skoro. Když s ním Vája mává nad hlavou, tak trochu ukápne. A kupodivu jí sedlo. Dilema jsem měla akorát potom, co jsem chtěla dávat mlíčko před spaním a 150ml byl malý objem. A byla jsem mile překvapena, že všechny Suavinex lahvičky s širokým hrdlem jsou spolu kompatibilní (což jak jsem zjistila třeba u některých Avenťáckých nemusí být). Koupila jsem Váji teda růžovou 270ml s dudlíkem, k ní pítko a můžu na ni přidělat i modrá zděděná ouška. Takže dobrá zpráva. 


SUAVINEX láhev s oušky a s nekapajícím pítkem 150ml 249,- (dědictví po bratránkovi :))

SUAVINEX lahev 270ml s širokým hrdlem,
cena kolem 2 stovek v Pompu v Olympii
(mají tam celkem výběr)
Když jsem připravovala tenhle článek, měla jsem na tomhle místě dvě věty: A teď má Suavinex od půlky dubna novou Little Rock Star kolekci, ve které je moc hezký lahvičkový setíček :) Takže přemýšlím, že rozšíříme řady... No a kdo sleduje náš bejbyblogový instáč, tak ví, že náš kredenc už opravdu má nové meruňkové obyvatele.


SUAVINEX set širokohrdlých lahviček 270 a 360ml za 355,- a náhradní sosáček pasující na všechny širokohrdlé lahve Suavinex 119,- (mimimi.cz a obchod Holešov)


Si vždycky říkám, jestli bych neměla nadávat na nekvalitní produkty. Třeba na Sistemu, že netěsní víčko a nebo na DMko, že nešlo vysterilizovat. Ale já jsem nakonec ráda, že můžu vyzkoušet víc věcí a dát vám je ke srovnání :) Takže fakt ekonomické přemýšlení. Uff. Tak to máme za sebou, docela dost informací, ale třeba budou k něčemu.

A vy kdo máte podobně stará dítka, používáte už hrnečky? Nebo aspoň ty hrnečky s membránou? Nějak si to nedovedu představit, ale do budoucna je chci určitě vyzkoušet...

Mějte se

You May Also Like

1 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)