DIY látková jídelní "židlička"/ DIY fabric baby high chair

by - 12.6.14

Ahoj všichni,

protože jsem strávila pár let na place v různých restauračních zařízeních, jsem tak trochu poznamenaná. Nemám ráda zbytečné obtěžování obsluhy. Bylo by to asi na delší článek a možná se ho někdy dočkáte, pokud budu mít nějakou zajímavou čerstvou zkušenost, ale podle mě obecně lidi obsluhu zbytečně zneužívají.
Já vím, že to je jejich práce, přinést to, co si objednáte a prostě vás obsluhovat. Drtivá většina (nejen) rodinek, dle mé zkušenosti, jde ale do restaurace na oběd jednou za měsíc a taky se podle toho chová. Teď jsme přišli my, my si za to platíme, tak nás obskakujte, však přijdeme zase až příští měsíc po výplatě. Jo. Jenomže takhle si to řekne každej a to je pak radost pracovat. Nemám to prostě ráda.
A proto jsem se stala pravým opakem, až si myslím, že jsem s tím trapnější než ty rodinky, na který je beztak každej už zvyklej :) Milionkrát prosím, děkuju, nenoste mi tu židličku, já si pro ni skočím a zase ji tam vrátím, ano děkuju moc, 134,-? Stopadesát, díky ještě jednou, mějte se hezky. Až si většina těch servírek musí myslet, že jsem nějaká šoustlá aktivistka "Štěstíčka pro všechny" nebo tak něco.


A (nejen) proto, abych nemusela shánět po kavárnách židličku pro Váju jsem se rozhodla pro látkový návlek na dospěláckou židli. A taky to byla výzva. 

Poprvé jsem něco takovýho objevila na Pinterestu a od té doby na to občas narazila. A protože se mi ani jeden návod nepozdával úplně komplet, vzala jsem si od každýho něco a "vymyslela" svůj střih. Vždycky jsem šila podle návodu, ale takhle z hlavy to byla taky docela sranda. "...když to sem teď našiju a obrátím, kde to bude?" :)

Jenom bych chtěla říct, že je to přeci jenom "udělej si sám" a Evropská unie by nám to z bezpečnostních důvodů určitě neposvětila. A proto NENECHÁVEJTE ANI V TOMTO PŘÍPADĚ SVÉ DĚTI BEZ DOZORU. Vája se z toho sice za 3 minuty dostat nedokázala, ale přičítám to tomu, že v tom byla poprvé. Příště už bude mít určitě nějaký fígl, jak se provlíct a zdrhnout.

Nafocený tutoriál není moc profesionální, ale třeba z toho pochopíte, co a jak.

Střih je na navlečení na opěradlo = na židle, které nemají područky.
Tady jsou rozměry, které "vznikly" tím, že jsem vzala kus látky, která mi zbyla od minule a nějak jsem to přiměřila na klasickou skládací židli z Ikea. Rozměry kapes jsou dělané i na tlustější opěradla.


vlevo: pruh látky jsem přehnula těch 30cm, zhruba 10 cm pod vzniklou kapsu jsem přiložila šedý pruh, zašpendlíkovala a po bocích sešila odshora dolů.
vpravo: vystřihla jsem si takové dvoje větší bombarďáky, mezi které jsem vložila kus vatelínu (ale nemusí být), nalepila z filcu hodně alternativní talířek s příborem a vyšila Vájino jméno.


Připravila jsem si popruhy. Zhruba metr dlouhé, sešila z rubu, obrátila a přežehlila.

Bombarďáky jsem obrátila lícovými stranami k sobě, z jedné strany přišpendlila vatelín a na místech, kde měly být popruhy, jsem je přišpendlila, nacpala dovnitř mezi bombarďáky a sešila. Jednu delší stranu, kterou se pak bombarďáky přišívaly k hvězdičkové časti, jsem nezašívala a použila ji k obrácení a vytáhnutí popruhů.


Potom jsem oba kusy (bombarďáky a hvězdičkovou část s kapsami) přišila k sobě, tak jak je na obrázku vlevo. Přiložila jsem je k sobě tak, abych viděla zároveň kapsy i talířek :)

A tady je výsledek vlevo s modelkou a vpravo zezadu židle. Není to žádný designový kousek, ale používat se to dá docela dobře.

Tak jestli se do toho někdo pustíte, hodně štěstí a případně "poustněte" výsledek k nám na facebook. (No jo, už jsme si taky světově založily stránku pro fanoušky:)).

Mějte se a příště třeba zase něco míň náročnýho.


You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)