Na čem si Valentinka frčí v 17 měsících/ Valentina totally must have

by - 19.11.14

Tak jsem si říkala, že bych mohla sepsat absolutní Vájino MUST-HAVE poslední doby, protože už začíná mít ty svoje specifické závislosti a protože bych to mohla třeba zapomenout, tak tady to bude černý na bílým.

1. Kamarád Timmy

zdroj
Nejdřív jsem si říkala, že ten obrázek dám malej, ale aspoň to takhle zvýrazní, jak moc je doma u nás "timmíček" důležitej. Kamarád Timmy? David tomu už neřekne jinak než "Výplach Timmy", protože u nás to jede téměř nonstop. Nutno podotknout, že v kurzu je hlavně úvodní znělka, která má opravdu nápaditý text, trvá asi 20sekund a fakt stačí, když ji posloucháte dopoledne. V poledne už byste Timmymu vkročili kopýtkem nejradši do úsměvu. Zašlo to u nás tak daleko, že když potřebuju D. něco říct o Timmym, už říkám radši TA OVCE, potože na slovo Timmy má Vája radar. Přilítne s ovladačem v ruce a opakuje "Timmy, Timmy!" dokud jí ho nepustím.

Předevčírem jsem se nad tím zamyslela a řekla jsem si, že mě přece nebude vydírat 17m dítě a denně deprivovat animovaný černošský beran (jak zjistila Nina, a má pravdu, je to černoušek.) Zkusila jsem jednou říct, že Timmy dneska nepromítá a zabralo to, až jsem koukala jak to rychle pochopila... Pochopila, ale poradila si. Šla si zmáčknout DVDčko přímo pod televizí i beze mě a ta naše vychytralá televize tímto rozpoznala, že i když není přepnutý vstup na HDMI, někdo se zřejmě pokouší DVD pustit, tak se sama na HDMI přepla. Výsledek asi tušíte... Béé béé bééé bééé. Jip jep jip jep. Húút húút húúút.

Abych to trochu popsala těm, kteří netuší. Když pominu, že se na to dá docela rychle vypěstovat závislost, tak je to fakt pecka seriál pro nejmenší. 10 minut. Malý beránek ve školce s kamarády prožívá různá dobrodružství. Je to krásně barevný a hezky propracovaný. A já se u toho kolikrát bavím víc, jak ty děti pro které je to určeno (jak jinak že :D). A protože to občas opravdu vnímám, musím říct, že jednotlivý díly, jsou nápaditý, jednoduchý na pochopení a přitom mají celkem duchaplný děj. A co mě nejvíc nadchlo, že i když je to samozřejmě cizí seriál, tak zvířátka v něm mluví, tak jak ve skutečnosti dělají a celkem se to i podobá našim českým zvířátkům. Akorát pořád s tou liškou a ježkem mám problém. "jip jep jip jep" - fakt nevím :) (A vůbec, jak říkáte dětem, že dělá liška a ježek???)

Timmy se dá určitě nelegálně stáhnout někde na internetu, taky chodil donedávna na Déčku, kde jsme na něho narazili začali nahrávat a prodávají se jednotlivé série i na DVD.
Valinka dostala komplet 1.-5.sérii se šesti krabicema Nutrilonu od babičky na Vánoce (joo už teď, moje máma si totiž řekla, že už to třeba Valinku nebude o Vánocích tak bavit, tak jí to dala radši hned, ale o to jááá fakt strach nemám :)) 
Jinak AKCE: 6x 800g NUTRILONU 2 nebo 3 + komplet DVD Kamarád Timmy ZDARMA je teď na Mall.cz


2. "Míto, míto." (v překladu "Mlíko, mlíko.")

zdroj

Asi se dá očekávat, že jakýkoliv kojenec nebo batole je závislý na mlíku. Ať už na tom od maminky nebo na tom umělým z prášku. Takže jako nějaký světový objev to tady rozhodně nedávám. Spíš chci popsat náš příběh s mlíkama, protože si myslím, že není tak úplně obvyklý a třeba to nějaké (zabedněné - jako jsem já, fakt se omlouvám, ale je to tak) mamince pomůže.

Váju jsem kojila cca do roku, přičemž jsem si chytře řekla, že jí UM začnu dávat postupně s kojením a ona pozvolna přejde kolem toho roku na UM. Nejsem žádná zarputilá kojící matka. Prostě to pro mě bylo pohodlnější (styď se Vendulo!) a při mé životosprávě jsem si říkala, že Vájinka asi nemá moc o co stát. Absolutně automaticky jsem přešla na Hami a ani mě nenapadlo to nějak zkoumat nebo řešit. Říkala jsem si, že Nutrilon je zbytečnej, když už jí skoro kde-co a hlavně jsem měla takový předsudek, že Nutrilon se dává hlavně novorozencům, protože je kvalitnější, ale pak po tom roce už je to jedno. Hrozná matka, fakt že jo. No ale kdo se má vyznat, co je v jakým mlíku.

No každopádně potom, co se od toho roku Vája asi 5 měsíců šíleně kroutila večer než usnula (nebrečela, jen byla nervózní, vrtěla se a cestovala po celé posteli-má velkou), jsem si řekla objevnou větu: "A není to mlíkem?" No a asi to bylo mlíkem, 3 týdny frčíme na Nutrilonu Trojce a já si ho nemůžu vynachválit. Vája se vzbudí na mlíko v noci max.jednou, někdy vůbec a vstáváme až v 8 ráno. Ale hlavně tam k ní nemusím od 20:00 do 0:00 cca 15x běhat. Takže prosím, buďte chytřejší než já - vyspíte se o to dřív :D A Váji moc chutná, ikdyž smrdí rybama. Ble.

3. "Mic mic." (v překladu= králíček)


Valinka nikdy neměla nic, na co by byla při usínání zvyklá. Ani látkovou plínku. Nic. Jen dudlík. Vždycky mi to přišlo dobrý, až na to, že ona nic nepotřebovala na uklidnění, proto, že mě celých 16 měsíců mohla držet za ruku, dloubat mi prstíkem do dlaně atd. To mi jaksi dřív nedocvaklo. Zlatý ocucaný rožek plínky. Ten aspoň zbytečně nesedí 20 minut u postýlky a neztrácí čas, který by použil třeba na úklid. A vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla, že přichází období odnaučování ruky, potom dudlíku a potom přichází čas naučit se spát ve svém vlastním pokojíku (musíme postupně :D), tak jsem Váji uměle vytvořila nepostradatelného kamaráda králíka, kterýho může dloubat a mačkat než usne jak dlouho chce. Zatím frčíme "bezrukej" systém asi 3.den a zatím to moc nevypadá, ale to přijde. Králík ale celkem zabral, před spaním ho hledá, vezme si ho s sebou do postele, tak dojemně ho drží,... a hlavně dost pomohl, když měla první antibiotika. Králík byl chudák nadopovanej :) "Divej, králíček taky papá medicínku,..."

Je pravda, že tohle je vlastně taky takové moje MUST HAVE, protože bez beránka, králíka a mlíka bych byla nahraná taky, i kdybych 10 ruk měla :D

Když se vám bude chtít, napište mi do komentů na čem nejvíc ujíždí vaše děti a kolik jim je. A taky jak teda dělá ten ježek s liškou?

Dííííky dííííky, mějte se :)

You May Also Like

4 komentů

 1. Čau Vendy..tak ježek dělá jednoznačně "pich-pich" a Liška u nás dělá "šišta" nebo "rrrrau"(jakékoliv vrčící zvíře si představíš,tak zhruba tak..) Timmy je strašnej kruťák,taky se tomu s Martinem smějeme víc než Vojtík..ale 5 sérií tedy ještě nemáme :-DDD

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, musím říct, že jsem se zase u Tvého článku pobavila :-D.
  My teda zatím na žádných pohádkách neujíždíme. Televizi ani žádné DVD jí ještě nepouštíme. Manžel dokonce jednu dobu važoval, že bychom televizi zrušili úplně, což já zase nechci. Ale jsem zvědavá na čem bude ulítávat Ester :-D Snad ne Teletubbies :-D :-D :-D

  Mléko má Esterka taky moc ráda. Kojila jsem bohužel jen půl roku. Nějak nebylo :-(. A pak jsme začli dávat Nutrilon. Měla jsem doma totiž malou krabici 1 pro jistotu. Když došel, tak jsem (ani nevím proč) přešla na Hami 1. U něj jsme tak nějak pořád i když teď jsme měli velké balení Nutrilonu 1. Jo dávám pořád 1, i když jí je už 9 a půl měsíce. SIce to leze víc do peněž, protože ty první mléka se nadávají do slev, ale věřím, že jsou o něco kvalitnější než ty pokračovací. Možná až bude mít rok, tak přejdem na ty dvojky, trojky. Se spaním nikdy problém nebyl (když rostou zuby je to něco jiného). Spí celou noc v podstatě už od 3 měsíců. Nemůžu si stěžovat :-D

  No a něco na usínání je skvělý nápad. Začnu to asi zkoušet taky. Uspávám ji totiž tak, že s ní ležím v naší posteli, kde mě ona trhá vlasy, dloubě do očí a škrábě po obličeji. Jak usne, tak ji jen přenesu do postýlky, která je asi 30cm od postele. A furt přemýšlím jak to změnit. Takže začnu zkoušet nějakého plyšáčka.

  OdpovědětVymazat
 3. Ježek u nás dělá dupy dupy :D
  Televize u nás ( 20 měsíců) běží až posledních několik dní - Mickeyho klubík, ale zajímá ji v podstatě jen znělka, udělat z ní 20 hodinovou smyčku, je na vrcholu blaha :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)