Valentinčin první vánoční strom(ek)

by - 12.12.14My jsme si minulý týden vstaly do krásného slunečného dne a protože hrozilo padání stromů v lese, kvůli tajícímu všudypřítomnému ledu nás táta na větvičky do lesa prostě nechtěl pustit. Tak jsem si vymyslela výlet do Ikey pro větve na věnec. A že se tam zrovna podíváme na nějaký stromeček.

Stromek jsme vybíraly na můj vkus až moc dlouho, Vája tam lítala, říkala "píchy, píchy" a vždycky, když spadla, tak mi přišla ukázat nalepené jehličí na ručičkách :) Nějaká paní mi stromek podržela, abych se podívala z dálky, jestli není křivý. Tak jsme ho vzaly a šly ho zabalit. Dva pánové nám ho "vcucly" do té "vánoční síťovky" a po zaplacení jsem měla nachystaný vozík, abych do něj stromeček dala a mohla v klidu dojet k autu (velmi prozíravě - větve, stromek a dítě v rukách přece neunesu).

Na fotce vpravo už jsou vidět značně opotřebované tepláčky (a to jste ještě neviděli celý záda :)))

 Vája mi ale zkazila plán,  zvolala "jedu, jedu" a právě ve chvíli, kdy jsem se snažila trefit stromkem do vozíku, se do něj opřela a dělala "jedu jedu". Kam jinam, než pryč ode mě. Jednou rukou držíc stromek a peněženku a druhou chytajíc prchající dítě s vozíkem, jsem tam tancovala jak nějaký blázen :) Samozřejmě pán ze Security (a asi nejen on) to sledoval s pobaveným výrazem ve tváři, místo toho aby mi pomohl že? Nakonec jsem zpocená jak myš a konečně se stromkem ve vozíku zjistila, že má zlomenou špičku. Musela být nalomená, ale našimi manévry jsme jí asi pěkně pomohly. Tak jsem se potupně šla zeptat, jestli je možný ho ještě vyměnit, i když jsme si ji zlomily asi samy. Naštěstí Security nám vyšel vstříc a my jsme šly druhé kolo :D

V druhém kole se Vája pro změnu snažila vyhnout jedné špičce trčící do uličky a zavrávorala tak, že se natáhla na záda a jak tak ležela na zemi (se vstáváním fakt nespěchala), zašlápla ji málem nějaká paní, která z toho měla chudák šok. Každopádně druhé kolo výběrového řízení už bylo naštěstí to poslední. Stromek máme sice křivý, ale za to má špičku. Stejně bude stát v rohu. Tak co :)


A takhle ji to zmohlo po pár minutách jízdy v autě :)
Tímhle miničlánkem jsem tady chtěla navodit už trošku vánoční atmosféru a připravit vás na další vánoční post už tento týden.

Krásný předvánoční čas a ať se vám stromeček kupuje jednodušeji než nám :)

You May Also Like

3 komentů

 1. Ty mě vždycky tím svým vyprávěním tak pobavíš :-D.
  My letos teda ještě stromek neřešíme. Máme takový malinký asi 70cm a to bude stačit. Nemám chuť Ester pořád hlídat, aby na sebe nějaký veliký převrhla nebo aby z něj sundavala ozdoby :-D. Takže až za rok...snad :-D

  OdpovědětVymazat
 2. No ja už se teď taky bavím, ale tam mě málem omylo :D

  OdpovědětVymazat
 3. Téda, to je úplně super stromeček:-D To my jsme museli tento rok řešit situaci úplně jinak protože máme šílenou kočku, co nám vždycky do stromečku zaleze a musíme ji vystřihávat. Ale nemysli si, že ji nějak týráme :-D Kupujeme pro ni věci z https://www.domacizoo.cz a myslím si, že je spokojená. Pokud máš nějaké zvířátko, určitě na to mrkni :-)

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)