Tipy na dárky pro 18 měsíčního dorostence

by - 11.2.15

První svátek Vánoční, tedy 25.prosince Vája vždycky půlí svůj aktuální rok :) 

Se musím smát :D jak to zní vznešeně, prostě Vája měla teď na Vánoce rok a půl a já přemýšlela jakou nastolit filozofii dárků pod stromeček :) Chtěla jsem něco praktického, něco co bude třeba i blbost, ale bude z toho nadšená, jak jen může být mimino v roce a půl, něco praktického, užitečného a zase praktického. Tak trochu jsem tušila, že těch hraček bude ze všech stran víc než dost, takže rozhodně z Váji nebude asociální dítě zaostávající po stránce motoriky...

Tady je výběr pár těch nejoblíbenějších...

1. Koník FEBER


Záměrně nepíšu houpací, protože tenhle je jak houpací, tak jezdící, tak tahací :) Prostě na krabici píšou 3v1 a já pořád (je únor) nechápu význam toho třetího v jednom... Ale podle obrázku je to funkce, kdy může koníka někdo držet za uzdu a vozit toho sedícího. Tak asi jo no.

Koníka jsme koupili na MimiBazaru (lépeřečeno tatínek) a dal za něho něco kolem 1500,-
Koník je hrozně kýčovitý ale o to víc TOP :)

2. Něco na "čtení"


Říkadla jsou super. Kolikrát jsem "gůglila" jak potrefená, jestli je "...a koťata jáhly..." a nebo "...koťata se hněvala...". No nakonec to jsou dvě různé verze. Mít říkadlovou knížku je prostě must-have. Navíc velice oceňuji tvrdou vazbu i "stránky" - desky. Ten, kdo ji nechával vydat, opravdu věděl!


Karkulka. Tak tenhle dárek prožívám, ze všech nejvíc. Jako kdybych ho dostala já sama. Knížky jsem (chachááá, už je to tady), samozřejmě Vája, dostala od mé tety, která učí na základce a pořídila je od klasického dealera, který chodí a nabízí knížky ve školách. A já jsem pátrala, i když se to nedělá, ale hledala jsem nějaké další pohádky v tomhle provedení a dají se koupit tady a mnoho dalších krásných knížek pro ty hodně malé děti. 
Karkulka má spoustu tlačítek a příběh v knížce je prokládán stejnými symboly jako na tlačítkách a tím pádem to oživíte nějakým zvukem :) je to fakt sranda.


3. Skluzavka SMOBY


Tentokrát dárek od dědy a babičky. A až při hledání odkazu pro vás jsem zjistila, že k ní lze přidělat zahradní hadice a v létě se na zahradě může používat s vlhčením :) Je akorát tak velká, že nemám strach, že Vája spadne z velké výšky - kdyby náhodou. Ale je naučená, že se musí pevně držet a nahoře si hned sednout. Ale člověk nikdy neví. Zatím ji máme v obýváku, ale jen se trochu oteplí, pomaže na zahradu k pískovišti. Mají ji třeba na slůněti a stojí okolo 1600,-, ale je pravda, že je na dlouho :)

4. Spinkající TIMMY


Přesto, že Timmy-manie u nás jemně opadla, setkal se beránek s velkým úspěchem :) Když mu zmáčknete kopýtko tak "béékáá" jak šílenej a když ho položíte do horizontální polohy "béká", chrápe a po chvíli (ca půl minuty) "usne" a přestane, ale vypnout nejde, takže musíte počkat, než usne... Super :) a nedej bože ho nechtěně posadíte, když usíná, tak doba do usnutí se resetuje a počítá se nová "půlminuta" :D Děs. Vája ho má ráda. Ještě měl na kopýtkách sucháčem přidělanýho toho svýho méďu, ale ten už se válí jinde... Tohohle jsem zase sehnala na MimiBazaru, protože nový se u nás neprodává, jen na EBayi a tam byl pekelně drahej. 

Tak já doufám, že v létě se nám bude vybírat stejně dobře jako na Vánoce, protože, zas až taková dřina to nebyla. Pojďme si nostalgicky zavzpomínat na Vánoce a napište mi, co u "vás" s odstupem času vyhrálo za dárek.

Mějte se :)

You May Also Like

5 komentů

 1. Ahoj, no já taky vše nakupuju na poslední chvíli.. poslední dobou se mi velmi osvědčil tento online obchod https://www.darkysradosti.cz najdeš zde praktické, originální, ale i vtipné dárky, co si budeš přát! Navíc za přijatelné ceny a z pohodlí domova - to je hlavní:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, já tedy pro našeho malýho také netušila co nakoupit a trochu využívám toho, že z toho ještě nemá úplně tak docela rozum. Tak jsem mu do pokojíčku vybavila stropní svítidla . Vybrala jsem takové, které si bude moc užít i když bude trošku starší a nebude chtít tak dětinské. Jsou docela univezální a od malička náš malej miluje lampičky a světla.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj. Já bych chtěla koupit tuto autosedačku máte s ní někdo zkušenosti? Dali byste tolik za autosedačku?

  OdpovědětVymazat
 4. Já letos pořídila mému synovci krásné povlečení tady a musím říct, že je kvalita fakt suprová. Příští rok to asi bude osuška. Vím, že se děti rádi balí do velkých osušek.

  OdpovědětVymazat
 5. Super, děkuju za bezvadné tipy :) Ten houpací koník je boží, pamatuji si, že jsem ho taky jako malá měla, jen vypadal úplně jinak. Náš prcek houpání přímo miluje, tak jsme jsme mu houpacího koníka k letošním Vánocům taky koupili. Letos toho pod stomkem bohužel moc nenajde, tak doufám, že nebude zklamaný. Finančně jsme na tom byli fakt bídně, a tak jsme si museli vzít vánoční půjčku, abychom vůbec nějaké svátky měli.

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)