20 měsíců

by - 2.3.15Tak po 2 měsících jsem zpátky se shrnutím o naší 
šibalce :)


kolem 50,-
třeba na
lekarna.cz

cca 85,- třeba na
feedo.cz

ZUBY: počet se od minule nezměnil, takže 12 :)

čistíme kartáčkem Elmex a pastičkou, která byla v balení a ještě máme jablečnou Vademecum, taky pro první zoubky, která je ale trošičku větrová.

CO UMÍ:
Mluvení ji bavit nepřestalo, právě naopak :) Doplňuje básničky, který ji napovídáme. Strašně ráda a často tancuje. 

Umí odpovědět na otázku, která není spojená s momentální situací. Když se jí zeptám, jak se jmenuje pejsek co bydlí u babičky a dědy - musím jí poradit první slabiku. Ale když se jí ptáme dál, co Montík papá, řekne "PIŠOOT" a "ANULKY" a pije "VODIŠUU". (překlad: piškot, granulky a vodičku)

Pije z hrnečku nebo skleničky. Jí lžičkou už celkem obstojně i řídkou přesnídávku.


Umí si oblíct v sedě širší tepláčky nebo kalhotkovou plínku. Čepici, šálu, rukavice a boty. Postaví si je na zem, opře se rukou o stěnu a nasune do nich nožičku :) Nejvíc ji baví ale když si může obouvat boty "TATÍNTOVY" nebo "MAMINTY". Občas se stane, že je dlouho klid a já se jdu podívat do chodby a Vája má gumáčky (někdy "kozí nohy") čepici, šálu a rukavici :)


Počítá :D Než sjede ze skluzavky nebo odněkud skočí, tak jede "ČII, BAA, JENAAA". Když sypu mlíko do flašky, tak se chytá u čtyřky a počítá až do deseti... (poslední tři odměrky už dávám prázdný, ale vždycky to musíme dopočítat až do konce) a nebo když cvičím...hlavně "OŠUM" je oblíbená, tu řekne třeba 4x za sebou :)

Všechny pořád zdraví. Když pozdraví dospělý, co jde s ní, tak V. taky hned hlásí "DOBÝÝ DEEN" nebo "AHOOJ". Ale když jí řeknu, ať to řekne, tak samozřejmě nic. 

Na tabletu si najde ikonku youtube a pustí si podle obrázku "BUSEK" (autobusek) a pak si to přepíná jak se jí zachce. Občas zahlásí "INOU", "DAŠÍ", "NECEME" nebo "YPNOUT".

Wheels on the bus go round'n round...Spinká sama v pokojíčku už cca od ledna. Nanejvýš 5x se stalo, že se probudila uprostřed noci a než počkat až usne a jít spát zpátky do ložnice, už jsme tam buď jeden nebo druhý s ní zůstali do rána. Valinka dostala totiž velkou postel 160x200cm. Takže nepadá, cestuje si jak chce a spí až do rána. Ráno si asi chvilku hraje a pak teprve přijde za náma do ložnice :)


NOČNÍK:
"Udělám z toho samostatný odstavec, protože jsem sama zvědavá, kam se posuneme :)" - tohle jsem psala minule a nikam jsme se v tomto smyslu neposunuly. Jo. Vája řekne "ŠUAT", když čůrá.

JÍ:
Miluje rajčata - narozdíl ode mě :) "TOTÁTU" (čokoládu) - ale čokoláda je veškerá sladkost, takže i mléčný řez,... Když vidí čokoládu nebo něco sladkého, je schopna jen s malýma protestama pochopit, že si vezme jednu nebo si jednou kousne a pak dostane až druhej den. Lízatko jí nechutná a gumový medvídek taky ne.

MILUJE:
Babičku a dědu. Teď byla u našich 10 dní, z toho jsem za ní přijela na 4 dny a když odjíždím nemá s tím problém, větší problém je, když odjíždí babička :) 
Pak miluje polštářek Karkulku a bohužel dudlík...Večer:"Co chceš podat?"..."MÍČO A DUDYNA" (jooo s dudynkem, s tím bude ještě sranda :))


NESNÁŠÍ:
chlupatý věci, říká tomu "OŽUT" (kožuch) a strašně se tomu slovu smějě, ale vadí ji to, šklebí se a couvá. A evidentně si začíná vytvářet nějaký svůj styl a vkus. Protože jí děda z výletu dovezl náramek z dřevěných korálků, rozbalil jí ho, navlekl na ruku a Vája k němu vzápětí tu ruku natáhla zpátky a řekla: NEJÍBÍ. 

Jak říkáte, když se boty obují obráceně? Taky kozí nohy nebo jinak? :D
Já jsem se při tom teď tak zamyslela a koza má přece kopýtka obě stejný, tak proč se to tak říká?

Tak zase příště :)


You May Also Like

3 komentů

 1. čau Vendi, tak jsem se zasmála s tou vaší malou treperendou :) Vzhledem k mé nynější situaci to bylo příjemné rozptýlení a počtení :)
  No Vendi neblázni, přece nebude nosit něco, co se jí nelíbí?! Jak by ti řekla moje mamina, vybírat oblečení mi přestala ve 4 letech, bo by mě jinak musela zabít :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahooj, tak snad nám to vymýšlení vydrží po tvém vzoru aspoň do těch 4 :)

   Vymazat
  2. No jestli bude po tobě....:) Zas na druhou stranu tě může uklidňovat, že i když si ho bude vybírat sama, určitě nezapře zděděný cit pro věc a vkus ;)

   Vymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)