BEJBY NA HŘIŠTI / Brno - Olympia Park

by - 16.4.15

Tak dneska začneme prvním dílem z našeho nového seriálu, který se jmenuje "Bejby na hřišti". Asi nemusím moc dlouho vysvětlovat, o co půjde, že? :) Budu se snažit zdokumentovat každý hřiště, kam s Vájou půjdeme a převážně asi půjde o fotky, protože počet klouzaček, houpaček a písku na pískovišti asi moc rozhodující není ne? Jde spíš o to, ukázat, jak to tam celkově vypadá a jestli jsou poblíž třeba toalety, místo na přebalení, nějaká budka s jídlem, parkoviště,... Třeba se to bude někdy někomu z vás hodit :) V komentářích se potom můžete doptat na věci, který v článku nenajdete a já se vám je pokusím zjistit a zodpovědět :) Jinak můžete taky napsat, jak se tady líbilo zrovna vám...

Dneska začneme Olympií v Brně...
Nudné Nutné info a plánek:
Olympia Park v Brně (otevřeno duben-říjen) u stejnojmenného obchodního centra popisují jako víceúčelový park pro trávení volného času, kromě in-line dráhy, lezecké stěny, kůlového bludiště a vodního koutku, je tam i železniční dráha, kterou zreportujeme někdy příště a taky právě interaktivní hřiště pro děti a dospělé, kde jsme byly včera. Pro podrobnosti klikněte sem.Nápad se seriálem přišel až v průběhu, takže sem to dostatečně nepromyslela a nepodívala se na otvíračku... Ale co jsem si samozřejmě nemohla nevšimnou byly známé klasiky jako hranolky, hamburgry, smažáky,.. no pro děti tam byl nejmenším zlem asi medovník :) Ale vzhledem k tomu, že hypermarket ALBERT je max. 5 minut jízdy kočárkem, tak bych to moc neřešila. Já si dala ve 3 malinovku a kafe a dopíjela ho v 6 při odchodu, takže já problém nemám ani s karcinogenníma hranolkama, ale Váji se teda snažím dávat zatím lepší věci. 


Z parkoviště se dostanete přes přechod přímo k bufetu a k plánku celého hřiště. U bufetu je taky několik slunečníků a celkem velké posezení. A hlavně - část pro nejmenší děti. Neodhadnu kolikatileté dítě se tady dokáže zabavit, každopádně je psáno "pro předškoláky". Všude jsou jemné kamínky a kolem dokola jsou dřevěné kmeny do tvaru laviček, takže míst na sezení kolik kdo chce. Skluzavka bezva - pro nás hodně důležité, jak moc rychle jede... To není žádná sranda :) Pomalá ji nebaví a moc rychlé se bojí :) Takhle akorát a ani nepálila. Jen ty schody byly tak tak :)


Na jednu stranu je lanové centrum a na fotce je vidět i "budova" železniční ministanice, na kterou se taky chystáme a pokud se tam dostaneme, dostanete se tam i vy s náma :)


Už zdálky parkoviště je vidět obrovská horolezecká stěna pro dospělé a před ní je hřiště pro "školáky" a vodní koutek.


Tady si Vája oblíbila něco jako trampošku, je to taková mísa složená z gumových plátů a nevím, co se tam má dělat, ale V. běhala dokola jak plochodrážník.


Olympii máme asi 10 minut autem a jezdíme tam občas na větší nákupy. Což je zároveň velká výhoda i nevýhoda tohohle hřiště. Umístění. Zezadu obrovského obchodního centra, kde je pošta, kino, kavárny a asi miliarda obchodů s kdečím, které je ale mimo Brno.
Fajn, když si maminka celý odpoledne nakupuje a tatínek místo toho aby házel patnáctou desetikorunu do kýčovitýho vrtulníku/vláčku/auta s kitty/autobusu/letadla v překlimatizovaném obchoďáku, může být s dětičkama na čerstvým vzduchu a za ušetřený peníz může koupit minimálně to pivo kafe, malinovku, zmrzlinu a ještě mu zbyde. A větší dítě může jezdit třeba na bruslích v okruhu kolem vás, kde jsme seděly my na lavičce asi 20 minut a pozorovaly bruslaře (zrovna jak naschvál, na fotce, žádnej nejede :)) Fascinující. Asi :)


Prostě ke spokojenosti všech. Ale jak jsem říkala, jen tak si k Olympii nezajdete... Je potřeba to s něčím spojit, ale v tomhle případě nás ženy nepodceňuju a věřím, že nějaký důvod, proč zajet do Olympie, se vždycky najde, což? :D 

Napiště, jak se vám tady líbilo a já se těším na další exkurzi :)
You May Also Like

2 komentů

 1. Musím reagovat na poslední větu....ANO, já si rozhodně vždycky dokážu najít důvod proč jet do Olympie. Jenže můj muž se na toto dá horko těžko přesvědčit (prej, že tam nechce tahat malou, protože,......plno trapných výmluv :-D) a já autem prostě nejezdím. A jet tam busem se mi opravdu z Lesné nechce :-D.
  Každopádně to hriště mě láká (jako pro malou, ne pro mě :-D :-D). Takže až bude hezky, ne jako tento víkend, tak překecám manžela, abychom tam zajeli. On si může zabruslit a my se zabavíme na hřišti.
  Jo a ten vláček je boží. Byli jsme na něm asi před dvěma lety a super. Takže ho určitě nevynechejte!!!
  Mějte se holky fajně :-)
  Krystyna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že něco vymyslíš a užijete si to, jako my :) Taky se mějte krásně :)

   Vymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)