28 měsíců

by - 15.11.15
Zdravím a dopředu vás připravuju na to, že to bude dlouhý :)

Poslední článek čistě o Valince jsem "poustovala" 2.března. Tehdy jsem moc netušila, že až budu psát další, bude to po 8 měsících a budu se hodně rozmýšlet, jestli sem někdy něco budu ještě vůbec psát. Valentinka v květnu přišla o nejdůležitějšího muže jejího života a já jsem se trošku probrala v tom, že opravdu vteřina/minuta může obrátit celej život naruby. 
Začala jsem od půlky srpna chodit do nové práce na 8 hodin denně a V. musela mazat do "džeslí". A začaly jsme si zvykat na nový systém.


 Denně najedu cca 50 km. Vzhledem k tomu, že z bodu Domov jedeme kolem bodu Práce do bodu Jesle, kde vysadím V a jedu zpátky z bodu Jesle do bodu Práce a za 8 hodin vyjíždím z bodu Práce do bodu Jesle a z bodu Jesle přes bod Práce do bodu Domov, si nepřipadám mnohdy normálně. A to si dokážete asi představit, kolik "skvělých řidičů" je šance za tuto trasu potkat.
Přijde mi, že nějaká "Marry Poppins" by byla rozhodně ekonomičtější varianta a asi by mě to nestálo tolik nervů za volantem :)
Nehledě na to, že bezprostředně po zacvaknutí pásu Vája zvolá: "Míšo si v autěěěěě?!" a místo ranní show posloucháme Indiány, Hlava Ramena, Ouky Kouky, Babku Chňapku a další. Prostě kultůůůra za pět set.

ZUBY: myslím si, že 14 nebo 16, ale nejsem si teď úplně jistá. Čistíme asi měsíc bez odmlouvání, takže úspěch.


CO UMÍ:
Kecá, jak Palackej.  Ale místo K, říká pořád T :) Používá 1. osobu "Já vůbec neplatala." a když mluví s někým, skloňuje normálně na 2. osobu. "Vali, můžu si vzít kokino? - "Můžeš, tlidně." :D  S tím je spojený samozřejmě i odmlouvání a docela dost organizuje ostatní, je to malej dirigent :)


Řekne krátkou pohádku, velmi oblíbeného "koblížka" a snaží se vykládat příběhy "Já jsem netatala eeee, pjotože, tšeba jsem v jesličtách netatala." Dává to smysl, že? Prostě nekakala no!


Jak jí v jeslích nevím, doma klasicky pořád lžičkou, vidličku občas použije, nůž vůbec. Uklidí si po sobě kelímek/talířek. 

Umí nakreslit docela dobrý kolečko a z jeslí už máme asi pátý obrázek.

Tancuje ráda. Hlavně v obchodech, když mají nahlas hudbu a opakuje pohyby podle videa.

Obleče si kalhotky, ponožky, kalhoty a když jí nachystám okýnko z trika, tak i triko.

Miluje zpívání. Zvládá části Holka modrooká, Kalamajka, Travička zelená, Skákal pes přes oves, Pramen zdraví z posázaví, ...

Počítá do 10, ale bez trojky, což ale není žádný zázrak, ale jak jsem si všimla, hodně mamin si na počítání zakládá. Já ne. 

Řekne jméno a příjmení i kde bydlí. A zná jména i nejbližších lidí.

To, že děkuje a zdraví, bez upozorňování je ale daný tím, že je to malá opička a zopakuje úplně všechno. Dokonce i ne úplně slušný věci, který pochytila, jak jinak, než od maminky v autě.

NOČNÍK:
nepoužíváme, paralelně s chozením do jeslí (25 měsíců) začala chodit na záchod, i prázdniny u babičky tomu hodně pomohly, hodně trénovali :)
V noci ale se občas počůrá, většinou to vydrží až do rána, ale když ne, nevzbudí se a nejde na záchod (to musíme ještě vychytat)

JÍ:
asi všechno (definice naprosto nepřijatelná pro skupinu biomatek, ale nutno podotknout, že já to, dámy, nepodávám jako, že se chci chlubit, že je dobrá, že sní všechno, ale protože to tak je. Co si budem povídat, čokolády, sladkosti, párky nejsou potřeba, ale sní je :) 

MILUJE:
puzzle, trampolínu, jesličky, teď nově Mášu a medvěda, Barneyho z JimJamu a všechny papírový kapesníky

14.11. Máša a Medvěd na ledě v Rondu

NESNÁŠÍ:
vstávání a když má udělat něco, co nevymyslela/nechce ona, což je ve většině případů, že? :D

Teď má ještě novinku, blbla v obýváku, zakopla a opřela se hřbetem ruky o krbovky. Popálenina mezi 2. a 3. stupňem a po 2 dnech na převazy. Dneska jí ale obvazy sundaly a už jenom budeme promazávat kalciovkou a chránit před mrazem a sluníčkem. 

Mějte se krásně a jako další článek se můžete těšit na recenzi nového Lega Dupla Doc McStuffins :)


You May Also Like

1 komentů

  1. Chce se mi říct - celá maminka :) Ať se vám, holky, daří :-*

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)