BEJBY NA HŘIŠTI/ Brno - "Naše Hřiště"

by - 8.2.16

Po dlouhé době jsem dostala v práci v týdnu volno a tak jsem se snažila vymyslet něco duchaplnýho, kam Váju vzít, abychom byly spolu a zároveň si to obě dvě užily nějak smysluplně. Pár z vás si možná řekne, proč jsme teda nezůstaly doma... Anoooo i tohle mě napadlo (no fakt!), ale jak se znám, tak by to dopadlo tak, že bych nakonec klikala něco do počítače, v lepším případě bych dělala že uklízím/peru/vařím/žehlím/cokoliv...a ze společnýho času by nebylo nic. (A z uklízení samozřejmě taky ne)

Když otevřeli Naše Hřiště, musela být Vája ještě "ležáček" (rozlišuju tak mimina, protože prostě u takových malých dětí nedokážu určit věk, no!), protože jsem si říkala, že by mě zajímalo, jestli to nezavřou do doby než tam budem moct plnohodnotně jít.

V podvědomí mi to zůstalo a Naše Hřiště kupodivu za ty dva/tři roky nezkrachovalo. Takže dětské centrum v oranžové budově naproti Vojenské nemocnice bylo víceméně jasné. Hned u budovy je zastávka šalin (rozuměj: tramvají), ale pokud jedete autem, tak si v klidu zaparkujete buď na parkovišti se závorou a nebo, jako my, v ulici naproti.


Tak zaparkujte a pojďte :)
Když přijdete dovnitř odbydete si takovou tu klasiku, jakože si svlečete bundy a přezujete se. Jako "matka roku", jsem samozřejmě nebyla připravena a neměla pro Váju přezutí (nejen pro Váju, ale o mě nešlo, matkám stačí ponožky). Ale i pro takové případy jsou tady vybavení - krabice plná erárních papučků se nám vážně hodila a dokonce jsme našli Vájinu velikost s kytičkama.

Potom se zastavíte u baru, kde dostanete klíček a čip s číslem. Na čip se vám načítá všechno, co si koupíte a objednáte, což je super, protože peněženku s kabelkou, bundou a všema krámama můžete v klidu zamknout do skříňky. Platíte až při odchodu a světově to lze i kartou :)

Jak jsem záhy potom pochopila, s ostatními herničkami se to nedá vůbec srovnávat. Tohle je gigantická plocha snad po celém patře toho domu, rozdělená do pár místností s různými "atrakcemi. První místnost (ta se vstupem a barem) je určená k posezení u jídla a pití, k pokecu, popřípadě ke čtení (mají tam i knihovničku s knížkami a časopisy na volně k půjčení). Mají tam i koutek se zvířátky - tuším nějaké papoušky, korely, králíčka a morče. 

Co se týká jídla, mají výběr asi z 5 druhů a většina z nich zněla zdravě - nejsem biomatka ani žádná odbornice na zdravé jídlo, takže nemůžu posoudit, ale vzhledem k tomu, že jsem poprvé jedla celozrnný knedlík ke špenátu a fakt mi chutnal, tak to hodnotím minimálně na nálepku s hvězdičkou od Zdendy :) K tomu dýňové latté, mošt z jablek a raw dortík nakonec (nestihla jsem vyfotit- to bylo fakt mňam! V návaznosti na tenhle dobrůtkovej mix - musím nedostatečně zhodnotit počet WC v areálu...:DNo...foodblogerka ze mě určitě nebude. už jenom kvůli tomu, že každé jídlo v hledáčku mého foťáku je fakt dost nefotogenické :) ale dobrý to teda bylo moc!

Jako fakt. Jedna kabinka pro holky a jedna pro kluky je podle mě na takový kolosální centrum málo... Ve všední den jsme neměly problém, ale nedokážu si to představit třeba o víkendu, když je škaredě a rodiny s dětmi taková místa přitahují jak magnet.

Co pro mě bylo milé překvapení, tak obří pískoviště se skluzavkou. Dětičky se ale logicky musí přezout do bot na ven a vzhledem k tomu, že jsem s tím ZASE nějak nepočítala a Vája si přikráčela ve válenkách od babičky za šest set, koupila jsem jí tam v minibazárku sněhulky za asi 50,-, který jsme na lítačku stejně potřebovaly.V místnosti s nakreslenou závodní dráhou na podlaze a stanovištěm odrážedel mi ale trošku spadla brada. Vzhledem k tomu, že mezi odrážedly převažovaly značky Baghera a Wesco, nutí mě to říct jenom: "Dobře oni!"
Kdo zná - ví o čem je řeč, kdo nezná - vysvětlím. Baghera odrážedla, jsem poprvé zaregistrovala před pár lety ve Vanda Store, kde jsem se zařekla, že až budu mít někdy chlapečka, jedno prostě bude mít - žádnýho plasťáka BMW nebo Audi, ale jedno z těchto krásných stylových vozítek. 
Jen pro představu, na fotce Vája nasedá na hasičské auto - Speedster Fire, kde u nového cena přesahuje 3 tisíce.


Vanda Store - hračky Baghera...odkaz máte tady, ať se můžete kochat :)


A tady je zbytek fotodokumentace :)Klasický bazének s balonkama :)

Obchod: Z čeho jsem nechápala, tak z toho počítače a skeneru.
Když totiž na čemkoliv přejedete čárový kód, tak se vám to ukáže na "pokladně" :)
Koutek pro nejmenší - myslím, že do 1 roku.

...


...

Vstup pro děti je 95,- , přičemž dospělý doprovod a mimina do půl roku mají vstup zdarma. Někomu se to může zdát dost, ale vzhledem k vybavení a typu centra je to podle mě akorát. Jak už jsem psala na začátku, Naše hřiště není ani kavárna s dětským koutkem ani dětská kavárna, ani klasická hernička. Je to prostě obrovské hřiště pod střechou. Hračky tady mají kvalitní, čisté, většinou dřevěné, je prostě vidět, že na vybavení se tady nešetřilo. 
Pokud byste chtěli, zajistí vám tady i hlídání, kompletně dětskou oslavu i s programem a během roku můžete navštívit různé kurzy nebo třeba představení divadla Koráb.


Kdo tady už byl, ať se přihlásí :)  
Nám se tady teda líbilo moc, ale příště se podíváme zase někam jinam, ať se s váma můžeme podělit o to, kde jinde to bylo zase fajn.

Díky a mějte se You May Also Like

2 komentů

  1. Ahoj my jsme tady byli, jako je to tam pěkný, ale vadí mně tam ty houpačky v prostoru, samozřejmě naše divoška šla hned k nim a byla houpačkou srazena a nevěřím, že se to nestává dnes a denně, chtělo by to udělat nějakou ohrádku k nim :) Byli jsme vyzkoušet i Bruno, to se nám líbilo, akorát ta cena teda :/

    OdpovědětVymazat
  2. Máš pravdu, že ty houpačky jsou dost blbý :/ já tohle řeším na kazdým venkovním hřišti, ale tady jsme byly prakticky samy zrovna, tak mi to nějak ani nepřislo.
    Co se týká Bruna- tam se chystáme určitě taky, ale já mám trošku problém s tím, jak už je to hrozně zprofanovaný, že od toho budu čekat strašně moc. Proto to nějak oddaluju a tu první vlnu nadšení nechávám ostatním :)

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)