Narozeninové hračky 3 roky

by - 24.5.16


Zdravím vás dámy (a pánové možná),


blíží se nám červen a na jeho konci má Valentinka 3 roky. Jednoduché. O hodně míň jednoduché je ale vybrat nějaký ten dar, aby byl smysluplný a jí udělal velkou radost :) Začínám se totiž obávat, že věk, kdy jsme jí mohli dávat smysluplné dárky a jí to bylo jedno, už tady byl. Teď nastal přesně ten věk, o kterým jsem se na blogu několikrát zmiňovala v obavách, že nastane :D

Například mor Ledové království. Nehodnotím pohádku. Mně se třeba líbí. Ale je tu "přeelzováno" a "přeolafováno". Tajně jsem doufala, že se dokážu tak nějak v rámci péče o Vájin vkus vyhnout tomu, že budeme mít všechno ledovéééé. Smůla. Je to prostě pecka a kdyby to nebyla Elsa nebo Olaf, bude to MyLittlePony nebo Hello Kitty nebo jiná Disney postavička. Mimochodem všechny zmiňované se u nás setkávají taky s velkou oblibou. 

1. Panenka LOCIKA

"Na vlásku" je na stejný brdo, ale je mi ta holčina taková sympatičtější. Možná proto, že není tak profláklá a nebo proto, že jsem ji viděla jen 5x a ne 15x. Váji se evidentně jméno nepozdává. Říká jí proto buď "ta dlouhá"(rozuměj s dlouhými vlasy) nebo "zlatovlásTa". A proč tahle přerostlá "barbína"...
Asi by mě to jen tak nenapadlo ji koupit, ale když jí holčička v herně půjčila tenhle typ panenky, oči se jí rozsvítily a řekla "Jéé ta je tjásná, tatovou já nemám." To, že ji nemá, to je fuk, ale řekla jsem si, že jestli bude mít stejnou radost, když ji rozbalí, tak je to pro mě asi dostatečnej důvod ji pořídit :) Rozhodla jsem ale přes všechno ledové šílenství, že panenka bude prostě Locika. Přispělo tomu dost i to, že všechny ty Elsy jsou bílé jako kdyby byly po smrti. Šílenost.


Locika vs. Elsa
a nebo taky Před a Po týrání hladem ve sklepě :)

Na mrakyhracek.cz jsem ji objednala za 670,- Kč jinak v obchodech se pohybuje kolem tisícovky. Už čeká ve skříni.
2. Vláčkodráha

Pokaždé když jsme v Ikea, tak si tam s tím vystaveným vlakem hraje dost dlouho... Vsadím se, že až ho bude mít někdy doma, udrží její pozornost tak 5 minut :) Ale jako dárek mi to přijde fajn... Tady mám jen tak pro srovnání 2 téměř stejné vláčkodráhy, s téměř "stejnou" cenou :)) je tam 500,- rozdíl...

LILLABO základní sada s kolejemi (3 metry), mostem a vlakovou soupravou. Můžete si koleje prodloužit a nakoupit ještě sadu mostů, jeden vlak a nějaký koleje navíc.
LILLABO sada z Ikea 249,-

BIGJIGS je trošku dražší varianta, ale za to propracovanější. Tahle značka dělá ale více zrovna nakombinovaných sad.
BIGJIGS 40 dílů z Agatinsvet.cz 787,-
varianta pro holky


Když už bych kupovala BIGJIGS, tak určitě nějakou tu větší sadu, tahle základní je akorát víc barevná než z Ikea, ale to šikovná maminka dokáže z té ikeácké udělat taky...tady najdete veškeré sady i doplňky, které BIGJIGS dělají a můžete je rovnou i objednat. Pro BRNO: Agátin svět je nově i v Brně, hned ze začátku Pekařské :)


3. Lego DUPLO

Klasika. Netřeba nějak moc okecávat. Všichni znáte a není to žádný objevitelský nápad. Jen jsem chtěla spíš poukázat na to, že Lego obecně začalo rozšiřovat řadu stavebnic o sady s Disney postavičkami. Na podzim jsem psala recenzi už o Doktorce Plyšákové a v duplosvětě najdete i spoustu dalších pohádkových alternativ :) 


duplosvet.cz


Tak jsme si trochu pohráli.... A co vy kupujete k narozeninám mrňousům? Klidně menším i větším :) Myslím že obě varianty se budou do budoucna hodit :) Mějte se krásně a když se to povede časově, udělám za měsíc report z oslavy :)

Ahoj


You May Also Like

2 komentů

  1. Zdarec.. no Radis dostal k těm prvním DUPLO box a hrají si s ním oba, někdy dokonce SPOLU!!! A Vojtík ke 3. dostane DUPLO Disney Auta a vsadím se, že si čurkne ;-) Jinak u nás taky jedeme ve všem, na čem je Blesk McQueen..ale furt si říkám, že je to lepší varianta, než třeba Spiderman.. to bych mu pak musela koupit ten úchylácký obleček a styděla bych se, když by chtěl nosit masku i v trolejbuse :-P

    OdpovědětVymazat
  2. Koukám, že jste stejně jako já fanynka dřevěných hraček, já dcerce také většinou nakupuji hračky ze dřeva, příjdou mi totiž mnohem ekologičtější a hlavně odolnější. Naposledy jsem ji z https://hrackyzadobrekacky.cz/drevene-hracky/aga4kids-kuchynka-lussys-cook-world kopila kuchyňku, ve které si moc ráda hraje na kuchařku nebo mámu.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)