Kempování | naše dovolená

by - 13.9.16


Tak vás po dlouhé době zdravím,


dali jsme si zase trochu prázdniny. Letní období pro mě v práci totiž znamená to, že buď jsem na dovolené já nebo některý z mých kolegů. Když jsem na dovolené já, nechci sedět u počítače a když je na dovolené některý z mých kolegů, jsem logicky já místo něho v práci a nemůžu sedět u počítače :D Takže dost nepříznivé podmínky vůči blogu.


Dneska vám trošku popovídám o dovolené číslo 2.


Protože si pojďmě říct, že dovolená číslo 1 s mojí mamkou a Vájou v 4* hotelu s vlastní sprchou a záchodem a se stravováním formou all-inclusive je prostě oproti našemu kempování dost nudný příběh.


Od začátku byla cesta k dovolené v Chorvatsku plná otazníků a nečekaných zvratů a překážek. Nejdřív jsem totiž nějak nepostřehla zásadní věc, že pojedem do stanu...


Při příslibu aspoň jednoho platíčka Lexaurinu od několika mých věrných (a znalých) kamarádek, jsem se sžila s myšlenkou dovolené pod stanem.

Co pod stanem? S myšlenkou dovolené pod stanem v kempu vzdáleným od místa našeho nebohého bydliště 12 hodin jízdy autem. Jedním autem.
Autem, které pohltí 4 dospěláky, 3 děti ve věku 1, 2 a půl a 3 roky a jednoho výmarského ohaře evidentně s nepřiznaným ADHD syndromem (sorry Becky :D)
Teď zpětně přemýšlím, jestli bylo víc na nervy žít s pocitem, že tohle všechno prostě nemůžu dát a nebo to, že se scénář a počet účastníků zájezdu každou hodinu v průběhu posledního týdne před odjezdem měnil.


Nejdřív nám odřekla půjčovna a tím chyběly 2 sedadla do auta. Potom nám onemocněla 2 a půl letá účastnice zájezdu (zdravíme Nelinku :* neboj my ti to vynahradíme - a tentokrát budu bojovat za zděné ubytování). Chybělo tím pádem už jenom jedno sedadlo. Které jsme prostě stejně nesehnali a nakonec jsme jeli 2 rodiny 2 autama. (důležitá pozn. Výmarka jela v tom autě, kde jsme nebyli my)...

Kinedryl nebyl třeba, Vája spala celou cestu, kromě pár zastávek, kdy jsem ji budila na čůrání, protože mokrá sedačka není úplně to, v čem by asi chtěla cestovat.

2 SECONDS XL AIR pro 3 osoby i s předsíňkou, DECATHLON 2.799,-


Řízky proběhly, to je jasný.


Počasí vyšlo půl na půl. Půl hodně foukalo a pršelo a půl byly pařáky. Doby, kdy znám z tábora, že se nesmí sahat na celtu, jinak bude do stanu kapat jsou fakt dávno pryč. Něco ve tvaru šustícího placatýho kruhu vyhodíte do povětří a ono se vám z toho za 2 vteřiny stane stan pro 3 lidi. Zázrak.


Rychlorozkládací Quechua stan, který jsme měli půjčený my, se dá koupit v Decathlonu. A pokud jste 2 dospělí a 2 děti, moc se mi líbil tenhle na obrázku. Si ho asi budu přát od ježíška nebo co :)

Je pár nezbytností, které si každý průměrně a výš inteligentní jedinec na týdenní pobyt pod stanem vezme s sebou. Jenomže je potřeba taky zvážit, že ač jedete kempovat do hodně teplých krajin - úúúplně na jih Chorvatska, nemůžete si být nikdy jisti, jak moc bude v teplých krajinách teplo. První týden v září, že?

Dlouhému seznamu obsahující ešus a teplé spodní prádlo se vyhnu, jen vám ukážu pro inspiraci, co měla s sebou, mimo jiné, Vája. Ještě podotýkám...tentokrát jsme se neřídili heslem: "Kdyby něco, máme všechno." (na to je expertka babička) a s Vájou jsme měly napůl jednu cestovní tašku. Jsem na sebe byla normálně tak pyšná, že jsem si říkala, že to napíšu i sem :)

Lůžkoviny
spacák nebyl třeba, protože nás babička vybavila mikroplyšovým povlečením a dekama, takže jsme tenhle dětský spacák měli jen pro jistotu a proto, že je prostě "ledový". Je super, že se dá rozepnout úplně a je z něho jedna velká klouzavá přikrývka. Polštářek jsme potřebovali - to je jasný - hlavně "ledový". Obě věci Vája dostala k narozeninám, protože všichni ví, jak miluju ledové věci, tak abych měla asi radost... :)

Batoh (Decathlon)
Quechua opět z Decathlonu - objednat můžete i tady na e-shopu a mají i větší výběr barev. Doporučený je od 4 let. My ho máme už teď spíš na věci do školky, takže všehovšudy na zádech cca 5 minut denně. Cena 79,-

Repelent S-Quito Free (DM drogerie)


Měla jsem potřebu ho vzít, protože prostě příroda/stan/stromy/léto = komáři, že? Jak vidíte na obrázku, když jsem ho fotila, byl ještě neotevřený, protože jsme ho nepoužili. Teď jsem si ho šplíchla na ruku v obýváku, abych věděla, jestli se z něj třeba neosypu a taky jak voní. Je tam něco o "tropisches", takže předpokládám, že to má být jako tropická vůně. Nevím. Voní mi to jako Clin na okna. A jestli funguje, to fakt nevím. Dobrý je každopádně něco takovýho mít s sebou. Na Váju to třeba vůbec nejde (ťuk ťuk), ale nikdy nevíte. Dobrý taky je, že tenhle je od 2 let a pak mají ještě jeden šedý a ten je od půl roku. Cena se pohybuje kolem 100,-Vlhčené ubrousky Smile (na prodeti.cz od 37,- do 60,-)

Tak to je klasika. K moři, do stanu, na pláž, na hřiště, je to velký pomocník. Tuhle zásobu Smile ubrousků jsme dostali na vyzkoušení od Proděti.cz, kde je také můžete koupit. Nejsympatičtější jsou ty malinký balení po 24 nebo 12 kusech a potěšilo mě, že nejsou dělaný jen ve verzi parfemované, ale i ve verzi pro úplná miminka. Smile ubrousky neobsahují alkohol, mají neutrální PH a ty pro miminka jsou vyrobeny z pravé bavlny. 

Zvlášt teď v kempu jsme jich zlikvidovali docela dost, i na utření například pobryndanýho stolu, zaprášenýho kolena, ušmudlané pusy, rukou,... Než hned se vším běžet do umýváren, je to prostě pohodlnější a příjemnější :) A mají super cenu.

Cokoliv co svítí. Já teda ty čelovky moc neprožívám. Protože naklánět hlavu, tak abych si svítila, kam potřebuju, je sice super, ale podle mě u toho vypadám jak po obrně. Nicméně, děti světýlka milujou. Takže super do stanu, když usínají nebo vůbec na hraní, na svícení na noční procházku na záchod nebo ke stromu, jak je komu libo. Tahle má dvě ledky, takže svítí, ale číst se u toho teda nedá. To fakt ne :) Ale účel splnila, taky jedna z věcí, která se nabízí, abychom ji měli s sebou a aspoň je k něčemu užitečná.

Pořádná mikina

Teplá mikina je jasná, jen jsem vám chtěla ukázat konkrétně tuto, protože jsem týden před dovčou objevila v Bambuli v Olympii nahoře v patře (tam kde je kostkoland) oddělení s dětským oblečením COOL CLUB a musím říct, že jsem byla tak mile překvapená, že jsem vám to nestihla ani nafotit. Chystám se tam ale co nevidět. Krásné originální, nepřeplácané, nekýčovité oblečení. Mají i nádherné softshellky. Pláštěnkové pončo, sukýnky, šátky, tepláky, mikiny, no kde co. Já tam Váji právě koupila tuhle měkoučkou mikču, která má relfexní srdíčka na zipech, návleky na palečky a je fakt teploučká. Je pravda, že žádný laciný kraj to tam není, mikina stála 549,- a softshellka přes tisícovku. Ale zase to není davový HMko. Kdo prostě nemá rád, když má jeho Anička stejnou sukýnku s Maruškou ve školce, tak si tam přijde na své.

Kempujete taky s malýma dětma? A razíte spíš heslo naší babičky "Kdyby něco, máme všechno." nebo jste při balení úsporní?

Každopádně dovča u moře se stanováním byl dobrodružství a já už se teď těším na další (za rok) :DMějte se krásně


You May Also Like

14 komentů

 1. A kolik padlo toho Lexaurinu? :) Teda obdivuju. Na stanování nejsem moc ani jako sama dospělá, natož s dítětem. Jinak ten repelent z DM jsme měli taky. Ten od půl roku. Nakonec jsme se tím stříkali hlavně my dospělí, když jsme seděli večer venku, a přišlo mi, že docela funguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lexaurin nebyl třeba :) stanování bylo super a jela bych klidně hned znovu. V dnešní době ty kempy jsou fakt dobře vybavený a třeba sprchy, umývárny a záchody tam čistili aspoň 3x denně. Takže žádný smrádek ani špína se nekonala.

   Vymazat
 2. Vendi ta čelovka mi připomněla, když jsme takhle jeli na dovču Avií, měli jsme novou baterku, takovou velkou. Já šla, svítila jsem si na hvězdičky a jak jsem čumákovala do toho nebe, žbluňkla jsem do vody :D Je fajn, že Vája nemá podobně jalové nápady :) U článku jsem se od srdce nasmála! :) Užívejte zbytek léta, pusu B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, jako ona má jiné jalové nápady, třeba se nám zamkla v kempu na záchodech a neuměla si to odemknout, ale vůbec jí to nevadilo :D Když jsem jí řekla, že musím jít pro strejdu, aby to otevřel, řekla "tak jo, já počkám" a ještě se tomu zvesela smála. Tak léto jsme si užili všichni dostatečně :) Ty taky užívej :*

   Vymazat
  2. Nooo, tak aspoň máš jistotu, že netrpí klaustrofobií, to je taky dobré vědět :) :D Pusu oběma

   Vymazat
 3. Heslo naší babičky "Kdyby něco - máme všechno" funguje pouze s Avií nebo kamionem MAN, všechno ostatní (vozík, přívěs, karavana beduínů) je málo.

  OdpovědětVymazat
 4. Kempování je super. Naše děti to strašně baví. My jsme se vloni ale rozhodli, že je vezmeme poprvé k moři. Nejprve byly zklamané, že nepojedeme kempovat, ale nakonec se jim u moře hodně líbilo. Naše dovolená neproběhla úplně hladce. Než jsme letěli, tak jsem musela navštívit psychologa , který mě zbavil strachu z létání. Jinak bychom jeli znovu jenom kempovat.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to my jsme s manželkou minulé léto vyrazili k moři do Chorvatska pod stan, a tak byla naše příprava o to promyšlenější. Nakonec jsme si projistotu vytvořili seznam toho co si vzít na dovolenou k moři, aby nám opravdu nic nechyběla a vyšlo to perfektně, protože jsme byli připraveni opravdu na cokoliv.

  OdpovědětVymazat
 6. My jezdíme s dětmi taky do kempu pod stan, ale jen po ČR. Když jedeme k moři, tak jedeme radši do apartmánu, abychom měli pohodlí. Dětem by bylo ale jedno, kam jedeme, hlavně že budou u moře. Letos se chystáme taky k moři. Už mám skoro všechno zařízený včetně cestovního pojištění .

  OdpovědětVymazat
 7. Také jsem měla dříve strach z létání letadlem, ale když jsem navštívila psychologa https://psycholog-holcner.cz/ , tak se to stalo velice rychle minulostí - mám to tedy stejně jako ostatní holky z diskuze :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Podle mě pěkná výbavička na kempování. Hodně se mi líbí třeba ta přikrývka. Taky jsem zrovna nedávno sháněla nějakou na léto. Nakonec jsem objednala jednu tady odtud: https://www.kvalitex.cz/letni-prikryvky/ Zatím jsem s ní velmi spokojená, myslím si, že do toho letního vedra bude úplně ideální.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli pro vás můžu mít jeden tip, tak pokud byste na letní kempování sháněla i nějaké jiné vybavení, tak doporučuji mrknout sem: https://www.prosportovani.cz/kategorie/camping-a-outdoor-201/ Nedávno jsem právě přes tuto stránku nějaké věci na kempování objednával a spokojenost.

   Vymazat
 9. Ahojte, jestlí také mohu doporučit nějakou tu stránku na spodní prádlo, tak za mě je to určitě tato zde ... Mají tam docela dost dobrý ceny a je to vlastně i takový levnější astratex... A kvalitou je to vlastně naprosto stejný :) Takže se na to mrkněte klidně.

  OdpovědětVymazat
 10. My s rodinou kempujeme hned několikrát do roka. Pro mě je to opravdový relax a už si ani nedokážu představit léto bez pár dní strávených pod stanem. Naposledy jsme se rozhodli jet i s rodinou mojí kamarádky a bylo to opravdu nezapomenutelné. Stačí pořádná výbava a dá se takto zvládnout i několik dní.

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)