Filozofické RETRO okénko:: BLOG MÁ 3 ROKY

by - 30.10.16


Včera jsem se trošku zamýšlela nad tím, co za celý ty tři roky, co mám/píšu blog, nás potkalo. Je fajn mít vždycky nějaký mezník. Jako třeba "před Vájou" a "po Váji". Samozřejmě před a po narození, že jo... :) Protože když se dohadujem s holkama o nějaké události/situaci/čemkoliv, kdy to bylo, já se prostě začala orientovat v čase podle toho, jestli už jsem měla Váju nebo ne :) Myslím, že to tak má spousta mamin. Pak jsou samozřejmě ty složitější levely jako třeba před Radečkem, ale už po Vojtovi (máš to tak Ninuš, že? :D).

Chci tím asi říct, že Bejbyblog je taky takový můj mezník. Paralelní druhý dítě, který se narodilo asi o 4 měsíce později než Valentinka. Je pravda, že jako mladšího sourozence jsem ho občas dost zanedbávala, ale musím říct, že jeho jsem vypiplala úplně sama. A velká výhoda tohodle dítěte? Že vám do toho nekecaj babičky :)

Byla jsem strašně nadšená, když jsem ho začala tvořit... Dívala jsem se na tutoriály, jak se pracuje s bloggerem, jak si vytvořit nějaké logo/název, učila jsem se z různých stránek, jak dát tady vpravo do panelu ty barevný ikonky sociálních sítí. Samozřejmě jsem si hned založila všechny sociální platformy snad na světě (abych tam těch ikonek mohla mít co nejvíc že?). Twittery, blogloviny, gůglplusy, prostě všechno... Jako blázen. Fakt jsem se do toho položila i přesto, že jsem neměla ani jednoho čtenáře :D  I přes poznámky typu: "Ježiš, vždyť blogy dělají jenom trapný puberťačky." A tady je samozřejmě všechno vysvětlování zbytečný. Přesto jsem nějak začala. Fotila jsem ze začátku starým kompaktem na posteli, kde jsem měla přehozenou deku přes peřinu a tyhle "hory" bylo moje pozadí.

Ne, že bych teď byla nějaká profesionálka, jo? Ale jestli jste si všimli, tak k těm virtuálním 3. narozeninám jsem koupila blogu vlastní doménu, trošku změnila design, vyměnila logo a dala na svého muže s tím, že se jsem si řekla, že se prostě naučím fotit líp. On to myslí dobře, já vím, ale tak uznejte... Já fotím šampon na vlasy, mám pocit, že jako je to dost reálný, když je za ním vidět vodovodní baterie, kus sprchové hadice a kachličky a on řekne: "Ta fotka je strašná." Plesk fakt. A to jsem si u toho ruku málem vykroutila a štelovala to asi 10 minut. Pak mi ten článek nemá trvat sto let. No. Ale když mi ukázal potom svou fotku toho stejnýho šamponu, tak to prostě má něco do sebe :D Někdy vám je ukážu a najdete možná i víc než 5 rozdílů :) 

139 článků za 3 roky není žádná sláva, to si řekněme. Kolik jsem zveřejnila instagramových nebo facebookových postů to vůbec nevím, ale určitě ne tolik, abych se mohla měřit s blogerkama v soutěži. Chci tím říct, že tam, kde je blog teď, jsem ho určitě chtěla posunout (to zas jo), ale nikdy bych nevěřila, že k tomu jednou dojdu. I přes to všechno, co se v mezidobí událo, kdy jsem si řekla, že to stopnu, kdy nebyly myšlenky na to vůbec něco psát, jsme dneska "až" tady :)

Pro spoustu lidí to je něco jako: "Však si sedni a piš ne?" No ne. Takhle to bohužel nefunguje. Konkrétně já nejsem vůbec profesionál. Musím mít hodně specifickou náladu, abych vyplodila něco, co ze sebe nesoukám na sílu a co není vykonstruovaný. Ona se dá recenze asi napsat narychlo a dá se odbýt, ale já jsem takovej laik, že to nedokážu zamaskovat. Jednou jsem to zkoušela, ale bylo to tak očividný, že by to snad i slepej poznal. Jsem prostě stará poctivka a podle mě to tak má být, vždyť blogy se ještě za nás starších ročníků (2013) zakládaly pro radost a ne pro to, abychom dostávaly něco zadarmo. A pak na to rychle NĚCO vyplivly, jenom aby to bylo.

Možná, kdybych zrychlila, věnovala blogu víc času, byl by schopen dosáhnout úrovně aspoň některých blogů v soutěži. Ale já Bejbyblog mám jako jeden z těch malých kamenných obchodů ve velkoměstě plném obchoďáků. Je malý, ale za to poctivý. A i proto si možná o to víc cením obou nominací za tenhle rok. Ať už to byl MAMABlog Roku nebo teď Blogerka roku 2016

Bez vás by to nešlo. A proto vám za to moc děkuju. Děkuju i za podporu, co mám doma :* Tady jsem vyhrabala trošku retro fotku, která je "stará" jak celý Bejbyblog a je v jednom z prvních článků o prvním mimifocení :) 


Trošku rozdíl, Vája má asi tak o metr delší vlasy a já asi tak o 10kilo míň :)You May Also Like

2 komentů

 1. Vendy!
  V jednu chvíli jsem měla pocit, žes mi vlezla do mozku. Mám to úplně stejně. Nemám velký blog (ani po tom netoužím), protož to dělám pro radost a kdy mám náladu. Rozhodně se v tom moři profiblogů ztrácím, čtenářů nemám moře, ale za to spoustu věrných, s některými jsem se i osobně seznámila (tady to tady platí o t vrabci v hrsri). Tvůj blog mám moc ráda, opravě proto, že je takový poctivý a skromný. A těší mne, že to cítíš stejně, psát když chci a ne proto, abych za to něco měla, už jsem se bála, že jsem divná :-D
  Mějte se celá rodina krásně!
  Danda

  OdpovědětVymazat
 2. To mě hrozně moc těší, děkuji. Divná nejsi a nebo jsme dvě :-) Děkuji ještě jednou a jen tak dál <3

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)