Našlapaná dvojka | Sama sobě šéfem a Doller

by - 30.1.17Velká koncentrace úspěchu na jedné fotce.
Motivační diář Doller a kniha Sama sobě šéfem od Alexandry John.
Vůbec jsem neměla v plánu tyto dvě věci na blogu spojovat, ale při vytažení těchto dvou "knížek" naráz z tašky, mě to tak nějak trklo. 
Tak vznikl tenhle článek.
 A tahle fotka na instagram, z které cáká motivace, inspirace, sebedisciplína a takový ty další věci :)

Hodně tu zanedbávám m(d)ámy, i když mám pro ně (nás) přímo zvláštní oddělení Bejbymáma. Nedávno jsem totiž objevila projekt, který se sem výborně hodí. A vypadá moc zajímavě. 

Alexandra John je velmi úspěšná žena, která před několika lety založila s manželem mezinárodní poradenskou firmu Meriglobe a rozhodla se předat cenné rady ženám, které by se chtěly pustit do svého vlastního podnikání. Alexandra vytvořila pro ženy online kurz a napsala knihu Sama sobe šéfem. A o nich vám teď chci něco říct.

Já jsem osobně strašný skeptik v jakékoliv samostatně výdělečné činnosti. Asi na to nejsem ten správný typ člověka. Většinu času jsem vždycky pracovala v gastronomii a otevřít si kavárnu nebo malé bistro jsem nikdy neměla ani za sen :D Už jenom to snění mi přišlo asi příliš riskantní. Protože co kdybych se náhodou nadchla tak moc a opravdu s tím chtěla něco udělat...:P
J
Mám za sebou zatím 4. videolekci kurzu a musím říct, že na mě působí moc příjemně. Jednoduché stručné, ale za to výstižné přednášení bez zbytečné omáčky. Ke každému videu je ke stažení pracovní sešit v PDF, který doporučuju vytisknout a psát si do něj i svoje poznámky, protože, když to člověk vidí pěkně pohromadě líp se mu potom o tom přemýšlí :) Každá lekce má od 15 do 40 minut, takže plným soustředěním zvládnete i při odpoledním spaní dětí anebo můžete stáhnout jako MP3 a poslouchat třeba v autě nebo při cestě MHD.

Co opravdu nečekejte...

- Nečekejte, že vám kurz dá nějaký know-how na produkt nebo službu, která ještě není na trhu. 
- Nečekejte návod jak se stát milionářkou za měsíc. 
- Nečekejte časový harmonogram, kdy musíte udělat web, kdy jít na finanční úřad, kdy na pracovní, co všechno si s sebou máte vzít za papíry, kde si je vyhledáte a jaké tam nakonec mají úřední hodiny.
- Nečekejte řeči, jaká je to vlastně pohodička.
- Nečekejte afektované "sektářské" burcování, že VY to zvládnete a VY jste nejlepší a VY si zasloužíte zabezpečit svoji rodinu na 3 generace dopředu :P


Co čekejte...


- Čekejte 10 lekcí příjemného nevtíravého hlasu (pro mě třeba velké plus - jak mi něco nesedí na poslouchání, tak to nevydržím vnímat ani pár minut)
- Čekejte, že vás kurz bude směrovat k tomu, abyste nad věcmi samostatně přemýšlely.
- Čekejte stručné a praktické rady, které byste měly vědět nebo o nich ALESPOŇ vědět, pokud přemýšlíte o tom, že začnete pracovat sama na sebe.
- Čekejte tipy na to, kde si vytvořit e-shop, jak vypočítat například cenu za výrobek/službu, který chceme prodávat, jak moc silné jsou sociální sítě, jak moc důležitá je cílová skupina,...
- Čekejte třeba postup, jak vypočítat, kolik na co spotřebujete času (člověk si řekně,taková blbost, ale když si sepíšete všechny činnosti, které denně děláte a kolik na ně spotřebujete času, líp si potom dokážete zorganizovat den - já jsem se hodně divila :D)
- Čekejte, že nejednou uslyšíte, že je to dřina.
- Čekejte stručné a věcné povídání není to správný slovo přednášení, doporučení a předávání zkušeností bez zbytečných "omáček".
- Čekejte tohle všechno pohromadě na jednom místě.
- Čekejte, že mezi jednotlivými lekcemi budete mít týden pauzu na přemýšlení a urovnání myšlenek (každá lekce se vám otevře až po týdnu té předchozí.)

Tohle je projekt 


No a Doller? 


Každoročně bojuju s nákupem diáře, který mi bude vyhovovat, potřebuju tam mít měsíční přehled (tyhle čtverečky přes dvě stránky, jak jsou na fotce :) Většinou to vyhrál nějaký korejský diář z e-Baye za osmset, ale tentokrát jsem objevila projekt dvou českých borců, kteří navrhli, jak tomu oni říkají, nástroj pro plnění snů. 
Motivační minimalistický diář s prostorem pro seberozvoj, pro svoje sny, cíle a bilance. No a pro mě hlavně diář s prostorem pro moje malůvky, Valinčiny malůvky, moje poznámky, nálepečky, washi pásky, lístky z kina, z divadýlka a hlavně pro organizaci mého času. 

Alex mě zatím naučila uvědomit si kolik času na co spotřebuju a učím se líp si ho zorganizovat, no a pánové Doležal s Emlerem zase si ho zapsat a nebát se si přiznat "černý na bílým" všechny moje plány, cíle a sny na tenhle rok 2017.

Jedno je ale určitě spojuje - #zijsvesny


You May Also Like

9 komentů

 1. Doller je super, používám ho moc ráda. Přesně něco takového na českém trhu chybělo :)
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je pravda, že bych ho pro nás holčičí a barevnější typy, udělala třeba aspoň šedej nebo mint nebo něco :) aby nebyl tak smutnej, ale jinak nemá chybu :) to máte pravdu :) V.

   Vymazat
 2. Ano i já si myslím, že tu něco takového už dlouho chybělo. :)
  Super článek! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně nebudu muset luštit ty korejský svátky :D
   Díky za pochvalu :)

   Vymazat
 3. Ani jedno jsem doteď neznala. Jelikož jsem ještě na rodičovské, tak přesně takový měsíční plánovač si vyrábím a tisknu. A taky teď myslím na jeden projekt, kurz by se mi hodil! Děkuji za tipy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, kurz i knížka super, taková nakopávačka a motivace, takže pokud máš něco v hlavě, ideální. No a diář je na sny taky jak dělanej :) V.

   Vymazat
 4. Nečetl jsem a ani diář nepotřebuji, lépe řečeno jsem líný ho používat a raději trénuji hlavu, ale ještě jsem se s tipy na bejbyblogu nespálil.
  Takže - doporučuji taky :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ráda čtu tvé články

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)