BEJBY NA KÁVĚ | Brno - Monty Jack

by - 23.2.17

Nedávno jsem někde na FB zahlídla, že blízko Konečného náměstí, konkrétně na ulici Jana Uhra 10 je nová dětská kavárna. Monty Jack. A protože mě zajímá vždycky, jestli někdo vymyslel něco novýho nebo jakej koncept kavárna má, zajely jsme se tam s Valinkou podívat.


Podle mě musíte jít cíleně, protože kavárna je zhruba na rohu Jiráskové a Jana Uhra. A kolem prostě jen tak nepůjdete, pokud tam někde nebydlíte. Je to sice Brno-střed, ale právě ta část starého Brna s nádhernými nájemnými domy (jak jsem si vygůglila :). Klasické staré obrovské byty s vysokými stropy a vysokými okny. Nádhera! Jediný co mě napadá, tak je poblíž Botičkárna a potom už Obilňák s velkým hřištěm, o kterým jsem psala kdysi tady.


My jsme jely cíleně autem, protože jinak bychom se tam jen těžko někdy objevily náhodou. Samozřejmě VELKÝ problém s parkováním, jako všude v centru. Ale to by se cílové skupiny návštěvníků asi moc týkat nemuselo. Kdo je z Brna, tak se sem asi těžko povleče autem a dostupnost šaliny je bezva i pro sváteční "chodce" :)

Vchod do domu, kde kavárna sídlí je společný pro Monty Jacka a pro Pivnici u Ričího. Sice symbolicky, ale tady už se začíná kavárna pomalu personalizovat. Tohle by byla totiž přesně "kavárnička" pro mou babičku, když jsem byla malá já a můj bratránek. Brněnská babička mě totiž jako první naučila hodně většinu sprostých slov, měla moc ráda bílý víno, společnost a taky samozřejmě nás. Proto si dokážu úplně představit, jak sedí s tetou Boby (její ségrou, která shodou okolností bydlí za rohem) u vínka v části, která je koncipovaná jako Café Bar a my bychom si hráli v místnosti pro děti. Spokojenost pro všechny zúčastněné strany.


Velké specifikum je právě tohle rozdělení. Oba "kouty" dělí úzký průchod, kde je zároveň i bar, takže pokud nechcete sedět úplně daleko od dětí, můžete se posadit buď přímo k dětem a hračkám, kde je gauč a jeden stoleček s židličkama. A nebo na barovky. Sice z baru přímo na děti neuvidíte, ale za to je dobře uslyšíte :)


Ideální pro tatínky, kteří si chtějí dát prostě dobrý pivo (Březňák) v normálním prostředí a mít u toho s sebou děti. Pro maminky, kterým přijde blbý dát si dvakrát dvě deci v takové té slaďoučké dětské kavárně, kde je ze zdi upřeně sleduje medvídek Pů, Krtek nebo Hello Kitty. Jako by nás chtěli probodnout při každým upití, že? Zvěřinec jeden spořádanej!


Otevírací doba potvrzuje můj pocit, že myslí víc na rodiče (v dobrým). Ne, že bych chtěla nasávat do půlnoci s Vájou v koutku. Už několikrát jsem ale hledala v centru kavárnu s dětským koutkem, kterou by mé bezdětné kamarádky nemusely opustit vzápětí po tom, co já jako zodpovědná matka pojedu se svým dítětem v 7 na večerníček.

bar, tousty a káva Manuel v Monty JackNutno podotknout, že jsme tady s Vali byly v podvečer a na fotkách MontyJack vypadá dost pochmurně. Těmi velkými okny do herničky svítí přes den ale normálně sluníčko, podívejte se sem.


A můj dojem a shrnutí?

Je to jenom přehození slov, ale za mě je to spíš Café Bar s dětským koutkem než dětská kavárna. Můžete tady uspořádat narozeninovou oslavu, kde se budou bavit velcí i malí, ale navzájem se nebudou rušit. Velká výhoda.

Na mě je to tam tak trochu s nádechem kýče. Jeden příklad za všechny jsou záclony. Nesnáším je a Křemílek na nich je pro mě strop, který já těžce rozdýchávám. Ale je to pro děti a děti to asi milují. Největší TOP je tam ale domeček se skluzavkou.


Kávu mají moc dobrou, v létě bude i točený Strongbow, domácí limonády a chystají i pískoviště. Kavárna Monty Jack je úplně normální obyčejná kavárna s toustama, horkýma malinama, lidovýma cenama a milou obsluhou.
 Neuděláte WOW, ale ani vás to neurazí :)

Už jste tam někdo byl, jak se Vám tam líbí? You May Also Like

1 komentů

  1. Já jsem také často chodila s dcerou do kavárny. Kolikrát jsme šly i samy. Dcera si tam hrála a já jsem si v klidu vypila vynikající kávu. Miluju caffe latte :-) . Když dcera povyrostla, tak už ji to tam nebavilo, tak manžela napadlo, že bychom si koupili kávovar z Cesk, tak už si vařím caffe latte i doma a rozhodně mě nevyjde na tolik peněz jako v kavárně :-) .

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)