DIY | Látkové maňáskové divadlo / Fabric puppets theatre

by - 16.2.17

Dneska jsem zůstala s Vájou doma a hrozně jsem chtěla, aby za mnou na konci dne byl nějaký hmatatelný výsledek. No vyžehlená skříň to opět nebude, ale za to jsem Váji vytvořila divadýlko, který jsem strašně nutně potřebovala dodělat ještě před tím žehlením.

Nic složitýho. Hodně jsem hledala na pinterestu, abych našla nějaký nejjednodušší návod, jak na to. Nakonec jsem si jich v hlavě poskládala pár dohromady a začala tvořit bez nějakého postupu. Zbytečný že?


Každopádně uděláte tunel úplně nahoře - na navlečení tyčky/laťky. Je dobrý udělat ještě jeden pod "oknem". Já udělala přiznanej - z hvězdičkové látky, protože mi to samozřejmě docvaklo, až už jsem měla udělaný okýnko.


Protože doma nic jinýho momentálně nemáme - poradila jsem si takovým silným proutím, který máme jako dekoraci na terase... Časem to vyměním za něco inteligentnějšího.


Asi nějak podobně jsem musela zaimprovizovat i se vstupenkama do divadla. Musím říct, že ty krejčovský zubatý nůžky jsou fakt kouzelný. Moje lístky chytly po obstřihnutí úplně novej dech :)
Tyhle filcový hvězdičky a obláčky jsem dělala, když jsem chtěla vyrobit Váji vlastní kolotoč nad postýlku, proto mají i ty gumičky. No... Mám zhruba 3 roky zpoždění, ale nakonec se to udalo :) Jsem byla dnes plná spontánních nápadů a kolíčky byly jedním z těch posledních :)


 a teď už jenom kopec loutek a zvoneček...Zatím jsme použili všechny plyšáky a panenky, co měli nějaký herecký talent, ale Váju stejně asi nejvíc bavilo prodávat lístky. Že by z toho vyplývala nějaká profesní diferenciace do budoucna? 


You May Also Like

4 komentů

 1. Vendi to je bomba! Moc povedené a ty lístky do divadla, no prostě do posledního detailu :) Spoustu krásných her a doufám, že brzy zase uvidím nějakou skandující panenku s metalovým gestem :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D metal gesto určitě ještě uvidíš, panenka je celkem oblíbená :) a díky, občas se ve mně zrodí dítě a něco vytvořím no :P

   Vymazat
 2. Jůůů super :-) Šikovná! Taky jsem přemýšlela, že bych třeba někdy zkusila šít... No, nevím :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji :) já taky jen zkouším, všude trčí nitě a je to celý křivý a nezačištěný, ale to většinou nefotím :D ale ty naše děti to naštěstí ocení i tak <3 Takže to klidně zkus, uvidíš, že to dobře dopadne :)

   Vymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)