MÁMY MÁMÁM | charitativní sbírka pro azylový dům Praha 7

by - 24.3.17

v Altě v sále

PROČ ?

Asi si někdo řekne (a i já jsem si tuhle otázku samozřejmě položila) PROČ jsem se táhla s krabicí vyřazenýho oblečení v náručí a s Vájou v sedm ráno vlakem AŽ do Prahy. Proč jsem si vzala v práci volno. Proč jsem si prostě nepospala, nehodila jednoduše krabici některej den do auta, neodvezla ji tuhle 10km do kteréhokoliv "azyláče" v Brně a nešla si sednout na kafíčko třeba do Momenty nebo do nějaké jiné "stajliš" kavárny?


PROTO ! 

Protože každý jeden člověk, který se podílel na zrealizování téhle akce si zasloužil podpořit. Protože podpora už je i ten jeden (já) člověk k dobru, ta jedna krabice, těch pár desítek kusů oblečení. Protože Azylový dům Praha 7. Protože jsem hrozně moc chtěla být u PRVNÍ charitativní akce, kterou pořádala máma-blogerka. Protože jsem na tuhle mámu hrozně pyšná. Protože jsem pyšná na všechny tyhle mámy. Protože jsem pyšná, na všechny co se zapojily a pomohly. Protože mámy mámám. Protože v tomhle případě nebyla zbytečná ani cesta ani čas ani peníze. Protože jsem cítila, že takhle je to dobře. Protože to dobře bylo. Protože jsme si užily s Vali supr den. Protože jsem je zase všechny potkala. A protože jsem si dala kafe v mnohem víc stajliš kavárně, než jsem čekala.

Terez Madame Coquette využila toho, že má úspěšný blog, mohla se spojit s ostatníma blogerkama a společně se postarat o to, že informace o akci se dostala k velké spoustě lidí a vybrala se velká hromada věcí pro maminky z azylového domu na Praze 7.

foto Nicole Kotrbová

Tohle je Terčina velká pomoc a spoluorganizátorka Radka z kusanec | baby blog

foto Nicole Kotrbová

A všechny tyhle blogující holky přišly svou kolegyni podpořit a přispět na dobrou věc. Jste boží a ráda jsem vás zase viděla a některé konečně poznala :)

zleva: Katy mama-live.cz s Honzíkem, Hugo s Luckou thehubs.cz, Pája bettyandco.cz, Pavla ohmybeautifullife, Terez je jasná :) Radka taky :) a Bára s Elou mamapocket.cz

foto Nicole Kotrbová

Studio Alta propůjčilo akci božské prostory v Holešovicích, ve vnitrobloku přímo naproti výstavišti. Asi nevím jak to popsat. Obří prostor se spoustou různě velkých, vysokých, retro i moderních stolů a židlí, gaučů, křesel. Květy v zavařovačkách visící na motouzech z trámů. Ikeácký dětský koutek. Tentokrát domácí hustá zeleninová polívka. Prostor po schodech nahoru něco jako co-workingový místo. No a sál jako zkušebna pro umělce, tanečníky,... Jen nakonec řeknu, že škoda, že něco takovýho nemáme tady v Brně.
chytraopicka.cz se postarala o super dílničku pro děti se spoustou razítek, pastelek, třpytek, lepidýlek a papírů :)
Bára MamaPocket zase o hudební workshop...

foto Nicole Kotrbová
Nicole Kotrbová vedla workshop o focení našich dětiček. A já použila i některé její fotky z akce právě tady v článku. Bohužel ji nemám vyfocenou, ale její práci můžete omrknout tady. A Linda Dušková vedla divadelní workshop, který jsem asi propásla, když jsem asistovala Váji v dílničce. Velká škoda, ale třeba se uvidíme na podzim :)

Velký obdiv a dík patří Terce a já doufám, že se z toho stane taková setkávací, záslužná a pomáhací tradice :)

foto Nicole Kotrbová
You May Also Like

5 komentů

  1. Moc si vážím toho, že jsi přijela z takové dálky za námi! :) díky! Tereza

    OdpovědětVymazat
  2. To vypadá jako opravdu fajn akce. Příště bychom se mohli také zúčastnit ;-)

    OdpovědětVymazat
  3. Tyhle věci podporuji, ale vždycky tak nějak s opatrností. Ono když si pak člověk projde některé ty azyláky, tak zjistí, že spousta matek jsou jen nezodpovědné, které si nabraly z různých důvodů půjčky a samy se dostaly do problémů. Spíš než další peníze a sbírky bych jim tak nabídla třeba konsolidace půjček a vlastně celkově ty peníze ze sbírky podmínila tím, že budou tu svoji situaci aktivně řešit. Mluvím teď samozřejmě pouze o těch maminách, kteří se do toho dostaly vlastní vinou.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)