BEJBY NA HŘIŠTI | Rajhrad - Stará pila

by - 6.4.17

U rybníka, u Staré pily, prostě na okraji Rajhradu je relativně nové hřiště. Oranžové hřiště. Oranžové je proto, že vzniklo z grantového programu ČEZU a jeho nadace.
Vája má teď období autobusků, vláčků, šalinek, no prostě všeho, co není auto... Tak jsme jednoho krásnýho dne vzaly koloběžku a jely hromadnou do Rajhradu. Hřiště je nedaleko Taverny Benediktínů a samotného rajhradského kláštera, takže je možný pojmout to jako výlet s poznáním. Pokud ovšem budete připraveni na setkání dítěte s dvoumetrovým ukřižovaným Ježíšem, kde se červenou barvou vážně nešetřilo.


Já čelila otázkám jako "jestli ten pán umře" a samozřejmě "proč". Při odpovědi, která mi probleskla hlavou "protože byl zlý nebo zlobil" už jsem viděla, jak se na nás řítí celý klášter za dramatického burácení hromů a blesků. Takže jsem řekla, že nevím, slíbila, že zjistím, ale že ho to určitě nebolí, protože je to jenom jako. (ACHJO celý tohle náboženský téma :) Poradí mi někdo, jak tohle zodpovědět?

pohled z hřiště na klášter a někde tam bude i autobusová zastávka (Rajhrad-klášter). Když vystoupíte tam, je to cca 5-10 minut cesty přes most.


Hřiště je nedaleko rybníka a Staré pily, která tam kdysi stála. Teď je tam jakýsi pozůstatek. Celkem romantický. Dost dobrý na focení v přírodě, řekla bych.

Na hřišti je asi nejzajímavější "lanovka". Zasportovala jsem si hlavně já, protože jsem to tahala zpátky na start.


A pak klasiky - skluzavka, houpajdy, kolotoč...Trošku mi tam chybí lavičky nebo prostě něco pro rodiče na sednutí. Posezení je přes cestu právě u Staré pily, ale pro mě a mou hodně kontaktní a komunikativní holčičku je to prostě daleko. Zkusila jsem to a hulákaly jsme na sebe jako blázni :D

Je to opravdu mimo civilizaci, maximálně nějaká zahrádkářská kolonie je tam cestou vidět. Takže s tím spojené služby jako je WC nebo občerstvení samozřejmě nehrozí. Zase je to ale v přírodě, takže nemůžete mít všechno.

Stavte se tam. Stojí to za to :)You May Also Like

1 komentů

  1. Pěkné fotky. :-) To nám se teď nedávno podařilo objevit také jedno moc hezké hřiště tady kousek od nás. Vůbec jsem nevěděla, že tu je, zjistila jsem to až díky webu Jak na miminka. :-)

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)