5 věcí, co musíme mít v dětské lékárničce

by - 10.5.17Tak před 3 týdny jsem psala článek o slunečních brýlích a na horách začalo znovu sněžit. Dneska píšu o Vájiných pomocnících v lékárničce a bylo by taky fajn, kdybychom je nějaký čas nepotřebovaly. Tak se na ně podíváme.Vája si občas stěžuje, že ji bolí kolínka nebo nožička. V tomhle věku děti někdy rostou rychleji, než jejich kosti můžou stíhat, takže jsem pořídila v lékárně vitamin, který podporuje růst kostí
Malou rybičku se Vája nejdřív snažila spolknout celou, ale bez úspěchu. Druhá varianta je, že můžete ukroutit rybě ocasní ploutvičku a vylít obsah třeba do jogurtu. Tekutina nesmrdí ani nijak nechutná, takže v pohodě. 
V létě, když svítí sluníčko nemusíte Déčko brát sólo, ale v těchhle "brr" měsících, který byly doteď je to fajn podpořit něčím takovým.
Takových multivitaminových bonbonů/marťánků/dinosauříků/rakytníčků je na českém trhu celkem dost. Tyhle Váji koupila babička. Tak jako u "rybiček s déčkem" nějak nepoznáte, jestli jsou opravdu ku prospěchu nebo je to jen placebo. Je to komplex 10 vitaminů a minerálů v dobrých gumových dinosaurech, kteří podporují imunitu a správný vývoj a růst dětí od 3 let. Vája má ve 3 letech docela dost pohybu, tak si říkám, že něčím "dopovat" bude fajn. Akorát to teda střídáme. Většinou 3x týdně dinosaura a 3x rybku. Tak různě na přeskáčku :)
Vája kolem 2,5 let trpěla na chronický zánět středního ucha. V jednom tříměsíčním období se jí zopakovalo několikrát prasklé levé i pravé ouško. Prasklo a vyteklo samo a o to víc jsem se bála, aby neměla Vali následky. Samovolným prasknutím vznikne trhlina, z ní pak jizva a právě ta může mít vliv na sluch. Od té doby víc sleduju i tu nejvíc obyč rýmu.

Tohle jsou největší pomocníci, které od té doby musí mít doma i babička. Ať má Vája jakoukoliv rýmu a zkouší smrkat normálně, vždycky odsávám aspoň na noc. Tu zadní rýmu prostě jinak nevytáhnu :) 
A sprej? Dřív jsme měli Humer v kapsličkách. Zvlhčovala jsem nosík pár kapkama před odsáváním. Teď stříkám když je potřeba. Mořská voda je mořská voda.
A hádejte, kdy Vája chytla pěknou rýmu? Jako správný blogerský dítě, zhruba ve chvíli, kdy nám přišel balíček od Humeru s několika různými spreji do nosu :) Takže jsme hned vyzkoušely i na ucpaný nos i klasický s růžovým mořským koníkem. Ale už je po všem.

Pozn. Dodnes jsem nepochopila, k čemu je odsávačka "do pusy" - máme ji pořád doma a fakt jsem se několikrát snažila (i jako miminku) něco odsát, ale já jsem asi levá nebo mám malej tah nebo co. Prosím vás, existuje někdo, kdo s tím umí pracovat?
Švýcaři no. Zaplatíte si. To jo. Ale stojí to za to. Já dřív slyšela pořád jenom just just just a asi mi trochu vadilo, jakou mají filozofii prodeje, proč to nejde objednat normálně na e-shopu? Ale oka. Shodou okolností Just prodává jedna paní učitelka ve školce, tak jsem si říkala, že to je asi nějaký znamení, tak jsem objednala sadu (všechno na fotce bez Eucasolu) a jmenovalo se to něco jako "nachlazení" nebo tak nějak. A tahle malá armáda je fakt takový malý zázrak.

Při velkým nachlazení i s teplotou dokážou vypiplat Váju do úplné pohody. Tymiánový krém natírám na hrudník na noc. Mně teda krásně voní. Tannen sirup je super proti kašli, na imunitu a uvolňuje zahlenění. Vali ho nezapíjí, já bych ho teda bez zapití nepolkla (brr). Olejíček z jedle sibiřské pro lepší dýchání kapu na polštář nebo do aromalampy v obýváku. Fakt to protáhne nos všem :) 

A Eucasol - sprej s éterickými oleji, kde převažuje eukalypt stříknu v místnosti, aby se líp dýchalo. Eucasol s tím olejíčkem střídám - přijde mi to nastejno, akorát jiný princip. Jedno stříká a druhý ne :)A jak se tváří vaše děti, když řeknete "jdeme vysát sopel?" :D


You May Also Like

2 komentů

 1. Tak vůbec nechápu, že nikdo nekomentuje tak zdařilé články. No nic, ještě, že jsem tu já - pilný čtenář (i když nepravidelný). Takže - jedna zásadní věc ještě v lékárničce chybí a tou je za:
  a) Kinder čokoládka
  b) Kinder "jajo" (vajíčko :-) )
  Obě tyto ingredience pomůžou zaručeně ihned minimálně na dětský pláč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a taky pomůžou rychleji k zubaři :) viz novější článek :) http://www.bejbyblog.cz/2017/05/navsteva-u-pana-zubare-play-doh.html
   Děkuji <3

   Vymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)