Návštěva u Pana Zubaře

by - 28.5.17

V pondělí jsem volala sestřičce, že potřebujeme přijít, protože má Vája kaz. Na pohotovosti jí dali jen provizorní výplň. Když mi sestřička řekla, že naši paní zubařku zastupuje pan doktor Vinkler, trošku jsem se zděsila :) Vája a mužský autority? To nechceš. Dlouho jí trvá než se skamarádí a většinou nechce říct ani slovo. Navíc doktor, kterej jí má kontrolovat bolavej zub...?
No nic, musíme tam, tak co...


Vždycky se jí snažím všechny nepříjemný věci říkat popravdě:
"Ano, bude to asi bolet, ale zoubek bude potom vyléčený a už tě dál nebude zlobit. Pan doktor bude mít takovou malou vrtačku a bude do zoubku vrtat malou dírku, kterou pak speciální plastelínou zalepí. Říká se jí plomba."

A musím říct, že je to opravdu to nejlepší, co můžu vždycky udělat. Je na to připravená a já nejsem za zrádce, když bych jí tvrdila, že to bude úplně v pohodě a ono by to nakonec bolelo jako...moc.Pan doktor byl naprosto bezkonkurenční. Ukázal Váji vrtačku, kterou popsal rozhodně příjemněji než původně já: "To je takové lechtátko, které má na konci kuličku a ta kulička lechtá zoubky. Ukážu ti to na ruce, chceš? " a začal "vrtat" Váju na ruce :) Potom jí zub polechtal a pofoukal "pistolkou se vzduchem", kterou si mohla vyzkoušet. Ale nechtěla. Počkaly jsme na plombu, za celou dobu ani nepípla a tak dostala od sestřičky Diplom statečné pacientky Valentinky.


Hned jsme volaly babičce, protože Váji slíbila, že jestli bude statečná, dostane plastelínkového Pana Zubaře, kterého si vybrala už před měsícem v jednom "super" katalogu hraček. A co byste pro vnouče neudělali. "Babi, vííííš coooo? Já jsem byla u pana zubaže moc statečná!" 

Musím říct, že tohle je jedna z nejlepších sad od Play Doh, kterou jsem zatím měla možnost vidět naživo...

V krabici najdete:

- hlavu "pana Nováka"
- tvořítko na zuby
tvořítko na rovnátka
- čistící kartáček
- zubařské zrcátko a kleště
- vrtačku
- 5 kelímků plastelíny

A protože už Vali ví, jak to u zubaře chodí, tak panu Novákovi (jak ho s babi nazvali) dělá oranžové kazy, pak je vrtá, plombuje a vysvětluje mu, jak si má čistit zuby :)

Krabice se zubařskou sadou stojí od 450,- do 600,-. Jak kde. Viděla jsem ji i v Tescu, stála přes 500,- a třeba na Proděti.cz ji mají teď se slevou za 479,-.

Jaká je ještě podle vás zajímavá sada od Play Doh? Plastelínkování je totiž boží a rády se necháme inspirovat...


You May Also Like

4 komentů

 1. Tak to je "bomba" - myslím tím "amazonku" Váju, jak statečně odolala bílé vrtací zbíječce, také oceňuji pana doktora, jak to s dětmi umí a dále babiččin nápad na hru, která je inspirativní, zábavná i naučná a navíc u ní děti vydrží déle než u jiných. Jen podotýkám, že hru i samostatné různobarevné plastelíny mají i v Globusu. Plastelíny nyní 2+1 zdarma á 39,- Kč.
  p.s. .... a super rozumná příprava od mámy na samotnou "akci" - mnozí dospěláci by si měli vzít příklad, včetně mne :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za tip na plastelínky, ale Globus máme dost z ruky, budeme muset říct dědovi :D <3

   Vymazat
  2. Díky za tip na plastelínky, ale Globus máme dost z ruky, budeme muset říct dědovi :D <3

   Vymazat
 2. Sehnat kvalitního dětského stomatologa v Praze, to dnes nemusí být snadné..A taky je potřeba najít takového, za kterého nezaplatíte celý majlant-

  http://zubni-praha.cz/Poskytovana-pece/Detska-stomatologie/

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)