Mám pocit, že si občas musím zvýšit IQ

by - 13.7.17

...to samozřejmě nejde, ale znáte ten pocit, když po víkendu s jednou 3letou a jednou 4letou sedíte a tupě čumíte do zdi? Já ho znám a proto mám vždycky horentní potřebu rozmnožit si něčím mozkové buňky a říct si, že zase na tom nejsem tak strašně a opravdu chápu jejich filosofické dialogy jenom kvůli své empatii a ne kvůli tomu, že bych byla mentálně na úrovni 3-4letého dítěte.


Ono je vůbec totiž složitý jednou za 14 dní vyfasovat o 10 měsíců mladší cácorku než je Vája, která má úplně jiné návyky, chování a styl života a snažit se je za ten víkend nějak sjednotit, abyste nepřišli o rozum. Ale o tom jindy :D


Po takovém jednom víkendu jsem si sjela do knihkupectví koupit knížku v angličtině a jala jsem se zdokonalovat v řeči. A taky jsem si řekla, že vám o svém zdokonalování se v řeči trochu napíšu.

Nedávno jsem měla totiž možnost na 10 dní vyzkoušet flexikurz. Jednou jsem na "blogerkách" okomentovala výzvu v sebezdokonalování a už to bylo. Říkala jsem si, ježiši to bude trapas. A já na to nemám ani čas a co když mě někdo uslyší žbleptat do telefonu anglicky. No horor. Původně jsem to chtěla odpískat, ale pak jsem si řekla, že se tomu nebudu bránit, je to snad FLEXI kurz, kde se individuálně přizpůsobí každýmu jak píšou, tak tam ze mě snad vědomě nikdo nebude dělat Lojzu ne? 

První mi Andrea - moje budoucí lektorka - napsala mail, ať jí dám vědět o který jazyk bych měla zájem, jak bych popsala svou úroveň a dva termíny, kdy bych měla čas na zhruba 15 minutový hovor.

Ty vogo, tak napsat jí, že se angličtinu učím od 4. třídy doteď a umím velký kulový s přehazovačkou, mi bylo blbý. Takže abych se nepasovala do role neučenlivé buranky, tak jsem to trošku víc rozvedla, ale ve finále to znamenalo to stejný. Docela i rozumím, ale ....eeee.....soooouuu.....ajem....pomalá a než se vymáčknu, tak ten vlak už jel, že.

Od této chvíle mi bylo sděleno, že už jenom anglicky. Maily, zprávy, telefonáty. A já si nedovolila neposlechnout :) První rozhovor jsem se styděla až na půdu a fakt těžce hledala slovíčka.

Poslední naučené fráze z gymplu jako je "...bydlím se svými rodiči a psem Badem a chystám se studovat žurnalistiku v Brně..." už jsou mi v současné chvíli trošku na pendrek. Takže změna na "...každý ráno vozím svou dceru do školky, potom jedu do práce, která má s žurnalistikou společnýho tak akorát (moje oblíbené v tomhle upřímném článku) velký kulový s přehazovačkou..." je vážně úsměvná a musím říct, že jsem v tomto směru objevila dost zajímavých slovíček.

Po rozhovoru vždycky následovalo do mailu shrnutí. Připomenutí slovíček, který jsem v rozhovoru nevěděla nebo je správně nepoužila, použití předložek v tom mém konkrétním případu,... Potom následoval další email, třeba na druhý den, s malým cvičením (do 5 minut), s citáty nebo kraťoučkým článkem s true or false... Domluvili jsme se na dalším zavolání buď rovnou a nebo po smskách později a musím říct, že mi to strašně vyhovovalo. 

Andrea byla super, žádná vlezlá afektovaná Hááááááj, Aj lav jů. Prostě normální ženská s takovým uklidňujícím hlasem a v těch shrnujících mailech bylo vidět, že poslouchá s čím bojuju, co jsem nevěděla, kdy jsem váhala a tak. Učení v praxi. Žádný cvičení, lekce, úkoly. Prostě pojď si povídat o čem chceš, co tě baví, naprosto přirozeně a já tě jen navedu, aby to bylo správně. Mluvili jsme o knížkách, poprosila mě o to, abych jí příští hovor doporučila knížku, kterou jsem četla,... Mluvili jsme o Vájiných narozeninách, o tom, jestli peču dort nebo ho nechávám upéct. 

Pro maminky ideální - nemusí se nikam jezdit, domluvíte si volání třeba na odpolední spaní vašich dětí, všechno si přizpůsobíte podle možností a cenově i časově si můžete vybrat variantu, která vám vyhovuje. Třeba zrovna Flexi Optimal je za necelých 450,- týdně.

Takže jestli máte pocit, že máte někdy, ať už je to čímkoliv, snížené IQ a potřebujete ho někde dodatečně nasát, tak tohle je taky jeden z dobrých způsobů. A jaký je ten váš?


Já jdu nasávat s Agátou a Erkylem.

Čau


You May Also Like

3 komentů

  1. Vendi umíš fakt skvěle psát, u čtení jsem se hodně nasmála :) Takže baby, áj lav jů, užij si Poirota a nezapomeň, že vrahem je zahradník :-*

    OdpovědětVymazat
  2. Klobouk dolů:) jsi šikula. Až malá povyroste taky to vyzkouším, aby se mi z hlavy nevykouřilo i to málo co tam snad ještě je:) hezký prázdniny holky

    OdpovědětVymazat
  3. Haha, tak to znám úplně přesně. Víkend s holkama a pak ještě řešíme s manželem rekonstrukci a vybíráme vinylové podlahy na https://www.floorforever.cz/ a já si říkám, že jsem fakt úplně vymletá, když nevím, co manžel chce říct tím, že dáme cihly na štorc. To jsem už myslela, že se snad doma zhroutím z toho, jak nic nestíhám. Ale chce to zvednout hlavu, trochu si "nafackovat" a dát se dohromady. :)

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)