Rozrostli jsme se

by - 30.9.17Poslední měsíc nás je "doma" o pár víc. O čtyři páry víc. No dohromady prostě o osm. Nevím proč, ale u nás znamená letos podzim nějaký takový podivný jaro. Před měsícem jsme si přivezli tři páry andulek. Proč? .... A proč taky ne, že? No a protože je máme venku na terase ve voliéře, začaly jim chodit na zrníčka myši. Občas jim žerou přímo do misky... 


No a protože se u nás vše řeší velmi radikálně a účelně, tak se najednou doma "objevily" 2 koťátka. Tak na ty myši ne? A kruh se uzavřel. Snad.
Odjakživa jsme měli u našich psy a docela velký psy. Já prostě kočkař nejsem. Kočka ve mně evokuje strach. Podle mě je tvrdohlavá, zlá, chce mě začarovat, protože je to zakletá čarodějnice. Sedí, upřeně na vás čumí a čeká, až se nebudete dívat a pak vám vyškrábe oči nebo vás udusí ve spánku. Musela jsem  zapátrat i v historii, protože jsem si řekla, že to musí mít nějaký opodstatnění. No a ve 13. století kvůli inkvizici, která tady nastoupila, se kočky začaly spojovat s čarodějnicemi a černé byly považovány za ztělesnění ďábla. Ale zvláštní, já církev neuznávám a křížů se bojím víc než koček, takže to mám asi nějaký pomotaný nebo co :D A nebo jsem nějakej "satanáš" sama...
Možná se smějete, ale kdo mě zná, tak prostě ví, že já mám pocit, že mě všechny kočky nemaj rády a já nemám ráda je. A tak jsem si myslela, že to zůstane navždy. Mám ale za přítele velkÝho vtipálka a doteď si nedokážu jeho čin racionálně vysvětlit. To, že se mě chce zbavit mi nepiště - to už mě taky napadlo...ale dělám, že nic :)

Maxi
No ale abych to zkrátila. Všechno má samozřejmě zatím dobrý konec. Koťátka jakoby to tušila...tulí se, mazlí se, poslouchají, nečumí na mě divně, doteď nic neprovedly (bože zaklepej Vendulo), jsou hodná, já jim občas uvařím maso, koupím granule, vyměním písek, ač jsem se zařekla, že to neudělám ani jednou (sorry jako). Samozřejmě to dělám naprosto zjištně, protože doufám, že pak se nade mnou slitují a vyškrábnou mi třeba jen jedno oko... Tak uvidíme že? 


...jsem mu říkala ať nedolejzá a on pořád dolejzal...:)

Kocourek se jmenuje Maxi a kočička Hello Kitty. A tím se dostávám k hlavnímu nadšenci u nás doma. Valinka je nadšená. Kittynku pojmenovala ona. Bylo to pro ni obrovské překvapení a dál se o tom asi nemusí rozepisovat. Tak to jsou novinky u nás. Musím říct, že se cítím míň jako vetřelec a náplava tady na vesnici. Máme ptáky na zahradě a kočky kvůli myším... Chodíme na procházky v pyžamu s holým pupkem a je nám fajn :)A jak to máte se zvířátkama vy? A nějaký tipy na chov koček pro nekočkaře ? :)

Užívejte předposledního sluníčka
a mějte se krásně :)You May Also Like

4 komentů

 1. ....no to máš pravdu s tím, že u nás doma byli vždycky jenom velký psi a jen jednou si troufla velká rezavá kočka navštívit v noci naši zahradu a náš kavkazák Andy ji "cvakl" za krk a nechal položenou na zahradě jak širokou, tak dlouhou. Takže na myši máme pastičky, na potkany pasti a na ostatní právě ty velký psy :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Riki by byl nadšený, kdybychom mu pořídili kočičku :)

  OdpovědětVymazat
 3. My jsme se také rozrostli tento měsíc :-) A to dokonce o dva nové členy do rodiny. Pořídili jsme si pejska a narodila se nám dcerka, takže dvojí radost! Do toho ale manžel mi nejen pomáhá s výchovou, ale snaží se připravit zahradu, aby si mělo dítě a pejsek kde hrát spolu... Vybavujeme si zahradu díky eshopu http://vybavzahradu.cz/ úplně nejlíp. Je super, že vše objednáváme z jednoho obchodu a tak nám všechno dorazí najednou...

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)