Maminka ČR 2017 - jdeme do finále

by - 18.10.17Tak dneska je to 10 dní od semifinálového kola Maminky ČR. Musím říct, že si občas někdo klepe na hlavu, že jsem se zrovna já přihlásila na takovou "věc". I já jsem si ze začátku klepala na hlavu, jestli jsem se nezbláznila.Většina si totiž představí stres, matku v krinolíně, která se nevleze ani do dveří a sorry za ten výraz, s cvičenou opičkou, která dělá a říká přesně to, co se do ní hustí celej měsíc před soutěží. Nevím, jestli to tak někdo z holek praktikuje, ale podle toho, co jsem stihla pochytit, tak si nemyslím.

...hlavně co nejvíc otevřít oči a pusu dokořán, ať mě to moje dítě líp vidí, no ne?

Možná je to špatně, ale já k Mamince od začátku nepřistupuju jako k soutěži. A mám pocit, že si to tak užíváme a nějak se nestresujem. Tak schválně. Stejně. V čem bysme asi tady tak mohly s holkama soutěžit nebo soupeřit? Možná v tom, čí chlapeček se líp vyspí a nebo která holčička si bude chtít nechat učesat drdůlek a která ne :) Hodnotit to na umístění, bych fakt nechtěla, protože jak se něco nedá změřit nebo zvážit, tak je to strašně těžký. Leda že bysme si na konci finále všechny třeba skočily v šatech do dálky nebo tak něco...


Nechci tady dojímat nebo hrát nějaký divadýlko, ale každá jsme máma a to si myslím, že je dost velká výhra a výzva, že Maminku ČR prostě beru jako něco, co bude s Valinkou náš společný zážitek. Trošku zase něco jinýho než jet třeba vláčkem do zoo, že. A budu se fakt smát, až si za pár let budeme ukazovat fotky, jak jsme Vali nechaly natočit vlasy a ona se u toho tvářila moc důležitě (protože byla přece v salónu) a jak jsem se já málem upekla ve vlkovi, když jsme čekaly na volnou disciplínu. A je asi úplně jedno, jestli tehdy byla "první " Mařenka s Emičkou nebo Janička s Pavlíčkem.

Mám taky jednu obrovskou výhodu, že Vali je ještě docela malá, že je jí to jedno...  Je tam prostě se mnou a nějak to neprožívá. 

"Nejdřív tancujou mamky, pak tancuješ s dětma Madagaskar, pak jsme princezny, Vali, pak Karkulka a pak jsme zase princezny a to už je konec." "A můžu si ještě pustit jůtůbko?" Tak asi tak. Aby se nenudila a nebyla otrávená v zákulisí opravdu nastoupil několikrát telefon a hry nebo "jůtůbko". No neříkám nic.

Těm starším dětem už záleželo na tom, aby s maminkou postoupily. Bylo to na nich vidět a nejkrásnější na tom bylo, že se to vůbec nebály říct. Ale je z toho docela smutno, když víte, že prostě někdo vypadnout musí, v téhle chvíli jsem byla ráda, že to má na háku, hlavně že měla svoje "jůtůbko".


S Vali jsme si střihly Karkulku Červenou od Svěráka. Sice se na generálce trošku kousla a dozpívat jsem to musela schizofrenicky já, ale domluvily jsme se, že až přijede děda, tak že to zkusí znovu a vyšlo to. Košík s kaprem, vínem a salámem si vlk na pódium musel dotáhnout sice sám, ale povedlo se to. Je to velká šikulka. Všechny ty děti jsou šikulky, že tam s náma takhle dobrovolně "šaškujou".

Když Valinka viděla, jak paní ředitelka soutěže Jarka Prokešová chystá s holkama z Victoria Agency vyhlašování, tak se ptala pro koho jako jsou "ty kojunky". Řekla jsem jí, že nevím, ale pro nás asi ne. "Tys kecala." "Vájo..!" "Tys kecala, že nebyly pjo nás, byla pjo nás. Tys vyhlála kojunku." "Ne, to tys vyhrála korunku, za to žes pěkně zazpívala Karkulku."


No a teď se "chystáme" na finále 19.11. v Jihlavě. v Kulturním Domě od 18 do 20 hod. Doufám, že tam Vája neusne ve stoje a nebude se moc bát pana Podhůrského. Nejsme žádný hvězdy a nebudu se tady ohánět charitou, ale jen jsem ještě chtěla říct, že výtežek ze vstupného na finálový galavečer se použije na podporu milého projektu Smích pro nemocné a i kdyby nic, tak tohle je mi víc než sympatické :) 

Mediální partner soutěže zaostrenovm.com ještě vyhlásil hlasování o Maminku Press, kde se můžete zapojit do slosování o vstupenky na finálový gala večer a na FB se od začátku soutěže hlasuje (lajkem pod video) o Maminku Sympatie.

Jsme pořád PĚTKY!

Tady na facebookových stránkách Maminky ČR je sestřih ze semifinálového kola, spousta fotek a videí z příprav. Některé jsou obzvlášť povedené. A kdyby vás to čistě náhodou zajímalo, tak 4:25 se tam mihne Vlk a Karkulka.


Tak se mějte krásně a hlavně KEEP CALM - my vás budeme kdyžtak o dalších důležitostech informovat...You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)