Vali pomocníci | zdraví

by - 26.11.17


Ahoj :)

Venku nám přituhlo a i když Vali nebývá často nemocná, občas se nějaký vychytávky hodí mít doma. Třeba tyhle...

OBKLADY - T H E R A P E A R L

Když jsme dostali zvířátka TheraPearl Kids, říkala jsem si, na co je asi budeme potřebovat. Je pravda, že dokud to nepřijde, tak nevíte, ale teď používáme oklady třeba i na odřeninu :D Valinka věří, že jsou léčivý úplně na všechno. Placebo je taky dobrý náhodou :)

Prasátko nechávám v šuplíku připravené šoupnout ho do mikrovlnky a žabka má domeček v mrazáku. Jsou to obklady uvnitř s gelovými perličkami, které můžete jak nahřát, tak namrazit. Danou teplotu potom udrží až 20 minut. Vytáhnout žabku mě napadlo, když měla Valinka celou oteklou tvářičku kvůli zubu. Museli dokonce se "stjejdou" v neděli pohotovost, kde jí pomohli, ale od otoku potom pomohla paní Therapearl Žába :)


No a prasátko? Před měsícem to byly antibiotika na zánět průdušek a s tím spojená bolest bříška. Samozřejmě to řešily taky probiotika, ale prasátko mazalo na 10 vteřin do mikrovlnky a pak k Valince pod triko.

Je super, že jsou dobře dostupné, mají je třeba v Dr.Maxovi a na internetu je seženete třeba na lékárna.cz. Cena je super 149,- Kč.

|TIP NA DÁREK pro babičky a dědečky| TheraPearl má spoustu obkladů i pro dospělé, na záda, na klouby, však koukněte sem, teď mají i akci 1+1. 


RYBÍ OLEJ - M Ö L L E R' S


Další věcí, kterou je dobrý doma mít a začít používat aspoň před zimou...no i když... Znáte takový ty typický věty: "Od dubna byla ve školce dohromady tak týden a to je půlka května." nebooo "Jsem zvědavá co zase ze školky donese." :) Já musím zaťukat, protože Vali není chronický marod. Ale je dobrý používat něco, co je opravdu vyzkoušené a pomůže to našemu opičákovi s bojem proti nějakým nemocem a nachlazením. Vali si navíc stěžuje na bolest kolínek, tak rybí olej je na to top.

Rybí olej Möller's Omega 3 je bohatý na omega 3 mastné kyseliny a vitaminy A, D, E. Dokáže se proto postarat o správný vývoj zubů, kostí, o správnou činnost mozku, srdce i očí a podporuje imunitu jak nás, tak i dětiček.

Olej se získává z jater tresek u ostrovů Lofoty a potom se zpracovává v Oslu v továrně, kde se kontroluje, čistí a probíhá tam spousta dalších procesů, aby se k nám dostal v té nej kvalitě. 

Jako jasný, řeknete si rybí olej, no a co, fuj, ble. To sice může být no a co, ale přímo tenhle produkt několikrát získal ocenění "vyjímečné chuti". A zase, no a co jako nějaký ocenění... ale já jsem ho pozřela a moje dítě taky, to je asi největší ocenění, na kterým záleží :)

Zkoušely jsme s Valinkou právě tuhle novinku s ovocnou přírodní příchutí a modrou etiketou a je pravda, že pokud dokážete polknout konzistenci oleje, což asi nemůžete ani nic jinýho čekat, když je to olej :) tak potom už není nic, co by vás mohlo odradit. Olej nevoní, nesmrdí. Jediný, co můžete cítit je taková tutti-frutti chuť :) Měla jsem z toho strach, ale je fakt dobrej...ne že bych ho mlsala po nocích, ale v pohodě ho spolknu a nezapiju...

Koupit ho můžete za 239,- na lekarna.cz a nebooo na konci článku je minisoutěž o jeden citronový :)

N Á P L A S T I 


Tady vás asi ničím novým neohromím, ale jen jsem vám chtěla dát tip. Od té doby, co máme kočky se o náplastech u nás doma docela hodně mluví. Není divu. To, co občas s těma kočkama Valis dělá, tak se naopak divím, že má ještě obě oči. Na to by nám asi ani rybí olej, mající pozitivní vliv na zrak, nepomohl. Nemyslete si, že by byla nějakej malej tyran, ale ona jak je miluje, tak je k sobě tiskne, pusinkuje, kočky oči z důlku a snaží se vyprostit, tak má Vali škrábanců kolik kdo chce. Učím ji to samozřejmě, ale fakt si někdy nemůže pomoct. 

No a ten tip na náplasti? V Pepcu u pokladny tyhle krásný s jednorožcema za 19,- Kč. Ale bacha, ta křížová na krabičce tam není :)


____________________M I N I S O U T Ě Ž______________________


No a kdo bude chtít vyhrát od lékárna.cz tohle všechno, co je na obrázku: Moc dobrej Rybí olej Möller's s citronovou příchutí a tři a půl citronu (kromě té mísy, mimochodem je z Ikea), tak mi napište pod článek odpověď na otázku "Kolik citronů je na fotce?". Jednoduchý, no ne? Máte šanci do konce listopadu :)))


Buďte zdrávi !You May Also Like

7 komentů

 1. Děkuji za tipy, po náplastech se podívám a už uvažují i o obkladech. K soutěži, že by to bylo 3,5 citrónu:-)
  Irena.myslikovjanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za tipy, my naštěstí zatím nebýváme moc nemocní, ale prevence se hodí :) Na obrázku jsou 3 a půl citrónu. eva.dozbabova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za článek a zajímavé tipy.
  Na obrázku je tři a půl citrónu :-)
  Přeji krásný den
  Lucka J.

  OdpovědětVymazat
 5. Tři a půl citronu:-) Mollers má malej rád, chodí si každý ráno pro "kapičky" :)
  nelamensikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. 3,5 citronu :) Ja s dcerkou (astmaticka) resim prevenci i akutni nemoci porad, diky moc za tipy na obklady, prinese je snad Mikulas :) sarka.kohoutova.cz@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Náš obecně rodinný pomocník k pevnějšímu zdraví, hlavně tedy pro posílení imunity, je topinamburový sirup z českého internetového obchodu https://www.diatop.cz/ :-) Považuji to za opravdu jeden z nejlepších přírodních imunitních "boosterů" a moc bych ho všem doporučila, zároveň nestojí nějak moc peněz - a to se hodí :-)

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)