Lepší "hezčí" máma

by - 2.3.18

V minulém článku jsem vám psala o tom, jak se snažím být lepší máma, jako člověk. Dneska s tím zlepšováním budem lehce pokračovat. Akorát to bude o lepší mámě jako ženě. 
Přiznám se k strašné věci, něco jako byl v minulým článku solitaire před spaním, tak i v pečování o sebe mám dalšího kostlivce ve skříni. Pro mě byla vždycky noční můra odličování. Měla jsem období, kdy jsem se odličovala ráno, vyčistila si zuby a pak se zase namalovala. Byla jsem tak líná, že se mi to  večer prostě nechtělo. Nebyla jsem sice typ "tuny make-upu", ale řasenku jsem musela mít vždycky. Místo toho abych se naučila odličovat, radši jsem se naučila nesahat si do očí, nemnout si je,... Divím se, že jsem si tímhle přístupem úplně nezadělala na zničenou pleť a polámaný řasy. 

Každým dnem, kdy se blížím ke své třicítce (a že už těch dní moc není) si víc a víc uvědomuju, že takový štěstí už bych vážně mít nemusela. 

Co se týče obličeje, tak se snažím už pár let zkoušet a hledat, co mi vyhovuje. Snažím se zkoušet i přírodní varianty, snažím se hlavně přicházet na to, jak mi po čem je. Jaký jsem typ, to vám nepovím, leda, že bych si šla udělat analýzu pleti (to bych ale mohla, že? :D) Jediný, co vám dokážu stoprocentně říct, že mám 3 hluboké podélné rýhy na čele, dvě svislé mezi obočím a když se nenamažu jsem vysušená švestka s občasným pupínkem :) Jinak hodnotím všechno pocitově. 

Dneska vám ukážu pár věcí, které používám poslední dobou nejvíc a který mi sedí. Jsou to věci, kterýma si zlepšuju pleť, pokožku a dostávám se k pocitu, že pro sebe něco dobrýho dělám a jsem tak ráda.

__________________________________________

O D L I Č O V Á N Í
_________________________________

Čistící olej Astrid B e a u t y E l i x i r. Nejsem beauty-bloger, takže jednoduše. Tenhle olej už mám druhej. Nasucho si napatláte obličej, trošičku vody přidáte, masírováním se vám vytvoří lehké mléko, které potom umyjete. Vůbec po něm nejsem mastná, vyčistí mi obličej a když použijete namočenej ručníček (žínku), tak zrychlíte proces stáhnutí/umytí dočista :) Stáhne fakt dokonale cokoliv. Používám i s očima, které dotahuju tamponem.


Krémy používám taky od podzimu, sem tam je prostřídám s něčím jiným. Ale moc mi vyhovují. Jsou sice až od 35, ale co už :) Základem jsou moje oblíbené oleje (arganový, makadamiový a mandlový). Lehoučký, namažu a za minutu o nich nevím, nejsem po nich mastná ani po tom nočním ráno, což se mi s jinýma občas stávalo.Takže základ: odlíčení a noční a denní krém. Noční jsem začala používat pravidelně až teď Astrid a další krémy jako třeba spešl na oči, rty, dekolt,...nemám a ani to neplánuju zatím. Já vím, že čím víc kelímků, tím spíš by mě to odrazovalo a já bych byla zas líná.

Kozí mléko a toner Z i a j a. "Žaju" jsem chtěla zkusit na sobě už od mých fanynkovských dob PetryLovelyHair. Vali už měla tu čest a vyzkoušela koupelové věcičky pro děti. A já si tu svou koupila až minulý týden. V Dmku mě paradoxně zaujala tím minimalistickým designem, takže šup do koše (jako nákupního). Chtěla jsem zkusit další čistící věc. Zatím nevím. Při prvním použití mě trochu štípalo, je to možný? Ale zase jsem ten obličej potom měla takovej, jak kdybych byla celý den někde na rozkvetlé louce v horách a ta pleť to dýchala za mě :) Nějak to nechápu, máte s tímhle kozím mlíkem někdo zkušenost? _________________________________

R E L A X  V  K O U P E L N Ě
__________________________________

Sprchový krém Ayurveda od T e s o r i  d' O r i e n t e. Začala jsem si víc dělat koupele. Mořská sůl nebo pěny. Já osobně jsem zatím nevyzkoušela ani jednu šumivku - musím to napravit, ještě tam mám jednu schovanou (z kouzlokoupele.cz), tu první mi zabavila Valinka :) 
Je to pohoda, několikrát jsem dávala na stories, jak mám vanu plnou pěny, tak to byla právě tahle, krásně voní ta Ayurveda a fakt hodně hodně pění - jsem byla minule jak hrnečku vař. Tuhle zrovna v Dmku nepřehlédnete a pokud chcete vyzkoušet i jinou vůni, ještě do soboty 3.3. do půlnoci běží na našem FB soutěž o balíček od Tesori, kde je právě tahle Tesori pěna ve variantě Bíle Pižmo :)


Olejové Levandulové Cuveé od A n g e l i c
Božský objev. Český objev. Nádherné webovky. Ještě nádhernější produkty. Tohle je 100% přírodní tělové olejové cuveé. My Angelic (škoda jen toho nečeského názvu) spojili přírodní oleje a bylinky a vzniklo například tohle levandulové cuveé. Já se nikdy nebyla zvyklá mazat po koupání. Ale máme docela tvrdou vodu a já jsem i po delší sprše jak sušinka. Po některých krémech si přijdu mastná, ale paradoxně po olejích ne. Navíc je pro mě jednodušší smíchat pár kapek oleje s vodou, kterou mám po koupání ještě na sobě a nechat vsáknout. Tohle mám fakt ráda. Některý levandulový věci voní až moc a měla jsem strach i z tohohle, ale logicky tohle "kyvéčko" má jemnou (ale rozeznatelnou!) vůni, protože není parfemované a vůně není ničím dodělávaná. Zkuste se tímhle jednou natřít. Ještě je mají třeba z růže a měsíčku. Hmmm...Takže pěnu do vany, vedle vany ručník s knížkou a skleničkou bílýho Cuveé, ve vaně odlíčit, ručníkem utřít ruce a obličej, vzít knihu se skleničkou a povinně si tam 20 minut poležet. Krásně se vám tak nachystají všechny kožní buňky na olejové cuveé a potom rovnou spát (třeba s 5minutovkou jógy).

Jen si ty cuveéčka ale nepomíchejte a napište mi 
v čem relaxujete ve vaně vy? Budu ráda za tip, protože se hodlám stát koupelovou královnou a vaše rady se mi jistě budou hodit.

Mějte se

You May Also Like

1 komentů

  1. Já jsem si zvykla používat kvalitní kosmetiku pro péči o můj obličej, vyzkoušela jsem skutečně mnoho produktů, ale sedl mi až tento: https://www.beamia.cz/pece-o-plet/1-2/ ;-) Opravdu můžu za sebe doporučit všem holkám i ženám, které mají pocit, že by měly udělat něco se svou pletí.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)