Jaro je tady a u nás se množíme. | Hatchimals

by - 9.4.18

Zdravím všechny po delší době,

jaro nám konečně začalo nejen podle kalendáře, ale i při pohledu na dvorek a u nás se to začlo lehce množit.Prosím vás, množení u nás hrozí maximálně prostřednictvím tématických hraček neb kočky máme vykastrovaný a já mám času dost. Ale tak chtěla jsem vás trošku napnout (naivka si myslím, že to podle té úvodní fotky asi nikomu nedojde).
Každopádně máme líheň ve velkým. Mimo to, že o tomhle zázraku zrození Vája mluví od zimy, protože to samozřejmě vidívá v reklamách mezi pohádkama, tak to frčí už i ve školce... A to je vážný. Proto jsem se rozhodla, že vám to teda taky ukážu, ať jste "taky hustý, vogo". (kam na to chodí se neptejte, pořád nemůžem všechno svádět na školku :/)
A co jim jako vyčítáme těm dnešním dětem, vždyť mi jsme taky sbírali hitovky...postavičky z Kinder vajíček, pogy nebo samolepky do albíček. Pamatuju si koně, Beverly Hills a snad byly i Barbie (Blani, budeš vědět, žejo). Vždycky jsme si po škole, když nám zbylo kapesný (papírová modrá dvacka/měsíc), kupovali v trafice u školy balíčky se samolepkama. No a pak to byla éra tamagoči,..ale to je jiná pohádka už.


filozofické (malé záchodové) okénko:
Když někdy vidím, jak si děti vyhrají jen s dřevěnými špalíčky, kuchyňkou s látkovými potravinami, krabicí dřevěných kostek nebo černobílými kartami se zvířátky na farmě, tak si říkám, že takhle to taky nemusí být úplně blbý. Zaset v dítěti semínko nějakého toho přiměřeného vkusu, lásky k přírodním materiálům a nepotřebovat tuny plastových a pestrobarevných hraček, které pískají, hrají, blikají popřípadě jezdí sem a tam. A samu mě ve skrytu duše občas mrzí, že já to takhle prostě nedokážu ukočírovat. A tím ochuzuju Vali o rozvíjení fantazie, samostatného rozhodování, inteligence, prostorové představivosti atd. díky absenci pár kousků kvalitních (ale taky pěkně drahých) hraček.


Ale upřímně (jak jinak)? Ať mi nikdo neříká, že tyhle obdivuhodné ženy s dětma nechodí kolem výloh nebo že si jejich děti raději ukážou na dřevěnou stavebnici v tlumených barvách s montessorri prvky než na rudý hasičský auto se sirénou a blikajícíma světlama. Tomu neuvěřím. Fakt ne. A myslím si, že to nakonec mají doma v poličkách (maximálně) půl na půl a tu jednu půlku si ještě mámy nakoupily pro dobrej pocit a kvůli cool fotkám na insta (čirá závist noaco) :)))

Ani já se hlavně neřídím tím, na co Vája ukáže prstem v hračkářství. To bysme museli přistavět "vo štok" a byl by beztak celej "ledovej", to je jistý (jo, pořád ji Elsa drží...). Ale neodolám jí k nějaké příležitosti koupit to, co se jí líbí a po čem touží, když vím, že jí tím udělám ohromnou radost (třeba aspoň na 20 minut). Ale musí o tom teda mluvit nějaký delší časový úsek - zhruba 3x 10 minut ve 2 dnech - každou zmíněnou ptákovinu taky nekupuju.


No ale pojďme se dostat k současnému hitu. Jak jsem si všimla, tak spousta ale spousta maminek to vůbec nezná. A pak je taky menší spousta maminek, co to zná, ale za to velmi dobře. Jsou to figurky 
H a t ch i m a l s. Hečimls nebo Hečimálci.


Existuje spousta variant. Platíčko tuctu vajec. Platíčko 2 vajíček. Jsou baleny i jednotlivě v sáčku nebo v sadách třeba s roztomilým hnízdečkem a tak. Prodává je "každé dobré hračkářství", ale měli by je mít například i v Globusu, na Mallu, v Alze nebo v Makru.

Nikdy nevíte, co se vám z vajíčka vylíhne za zvířátko. Já to teda většinou nevím ani potom (viz výběr z instastories a moje "lištička-veverka" a on to byl prej zajíček nakonec), ale aspoň "rodinu" do které bude patřit poznáte podle barvy kropenky na skořápce a podle nezbytnýho plánku samozřejmě - bez toho ani rána.


Figurce byla přidána hodnota taková, že ji musíte vylíhnout a není to jen trapně jako. Sice nemusíte na vejci sedět, ikdyž to by taky nějak fungovalo, ale hladíte/zahříváte fialové srdce na vajíčku. To až zrůžoví, stane se měkčím a jde promáčknout = proces líhnutí. Normálně věda. U každého koupeného vajíčka máte brožurku, kde si zaznačíte, kterýho hečimálka už máte a kterýho nutně potřebujete... To jsou všichni ti, který nemáte. Netřeba dále vysvětlovat.


No ale co si budem, oni se mi hrozně líbí všichni ti hečimálci. Mají křidýlka a podle barvy poznáte, kterej je vzácnej a kterej ne. A na webu najdete jejich pravá jména a různé plánky, abyste plně využili jejich potenciál.

Mají ještě jednoho velkýho bratra a ten je fakt interaktivní, má tři fáze vývoje, učíte ho mluvit a tak. Je narozdíl od těchto c o ll E G G t i b l e s na baterky, ale tom někdy příště tipuju (level Vali časového úseku = v posledním dnu jí zbývá jednou 10 minut).

________________________________________________

A KDO CHCE TAKY UDĚLAT "HUSTOU" MÁMU A NAKRÁČET SI S HATCHIMALS DOMŮ?

sledujte  i n s t a g r a m


během dne se tam objeví SOUTĚŽ o tuhle super sadičku...


You May Also Like

2 komentů

  1. Vendi ano, Blani ví :) Sbíraly jsme koně i Bárbí, a ty byly super v tom, že se ty samolepky oblečení/kabelek/líčidel/bot daly přelepovat z Bárbí na Bárbí! :D To napětí, když člověk trhal obal s nálepkama a doufal, že to bude něco nového a ne to, co už má :) A když už jsme u toho, já strávila spooooustu času s takovým kufříkem o velikosti cca 10x7 cm, který se otevřel, byl v něm celý byt a navíc tři kočky, dvě židle, piano a kosmetický stolek :D Kýčovité, růžové, a přesto jsem u toho vydržela hodiny :) Užívejte líhnutí :)

    OdpovědětVymazat
  2. :D :D :D tři kočky, dvě židle...to je skoro jak u nás teď <3

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)