Bejby na výletě | Duhový svět a Permonium 2. díl

by - 24.8.18

Zdravím vás opět z výletu.

Mám pro vás pokračování článku o výletu do Oslavan. O Duhovém světě jsem vám psala tady a teď je na řadě samotné Permonium, kde si procvičíte lehce i hornickou hantýrku.Permonium je zábavní park a je součástí oslavanského dolu Kukla. Vévodí mu důlní věž, z které je nádherný výhled, dáte si tam dobrý kafe, prohlídnete muzeum a hráči MagicPermon - interaktivní hry, můžou sjet do šachty, kde prý uvidí jednoho z Permonů.My jsme se rozhodli, že si projdeme Permonium jen tak bez hraní i přesto, že nám slečna u vstupu nabízela i variantu pro nejmenší. Bavili jsme se ale i tak moc dobře.
Já osobně mám největší zážitek z Hlavní štoly, kdy jsem si říkala, že simulace sjezdu výtahem do podzemí s výstupem do hýbající se černé štoly, asi nebyl po večeru s pár skleničkami vína moc dobrej nápad. Vali byla narozdíl ode mě statečnější. Vystrašil ji až kostlivec Josef, který byl ve štole nejspíš zavalen/zapomenut. Vzhledem k černočerné autentické tmě, foťák svůj boj opět prohrál, ale zase se opakuju a říkám, že je to právě dobře, jen si to zkuste pěkně sami na vlastní kůži :)Tajemná temná štola jménem Překop byla taky hodně autentická, všude pomníky zemřelých horníkůůů. Ůůů. A nakonec se proti nám vyřítil nějaký vlak nebo co. Poznámka: Do toho obličeje jsem ji nenutila, přísahám.Překop je součástí Labyrintu, v kterém pochopíte smysl a jistý řád důlních chodeb a kolem Dovrchnice se dostanete k největšímu nadzemnímu bludišti. Detaily v podobě hmyzu a brouků v úchytech při lezení, opravdu oceníte, já jen čekala, až Vali vyleze na úroveň své ruky a uvidí že se v úchytu ukrývá 15 centimetrová opět velmi autentická kobylka :) No museli ti horníci překonávat různé věci.

Nadzemní bludiště / Velké důlní pole je proloženo spoustou hádanek, doplňovaček a příkladů, dostanete se ním nejen k Hlavní štole (viz výše můj zážitek po večeru s vínem), ale třeba k Obrtlíku (= lanový žebřík), Verštatu (=opravárenská dílna) nebo Remíze (=vozovna důlních vozíků).-- jak říkáte --

-- permoníček --

-- důležitej opravář --

Cestou k Pralesu, který znázorňuje počátek procesu vzniku černého uhlí jsme prošli ještě Malým důlním polem, Vali se svezla Úpadnicí a dostali jsme se přes Sopku až k Důlnímu jezeru.


-- konečně mám dlouhý nohy, jak bych si představovala --

Nutno říct, že pokud hrajete hru MagicPermon, musíte si doplout vorem doprostřed jezera a objevit číselné kombinace na různých plovoucích předmětech. Tady vidíte, že potřeba číselné kombinace netřeba k tomu, abyste se projeli na vorech :)Nesmím ještě zapomenout na rozsáhlou lanovou industriální stezku, která je protkaná celým Permoniem. Je pro všechny od 12 let a vypadá fakt moc zajímavě, je dokonce propojená i s Duhovým světem.


My jsme se bavili a jestli chcete taky, na Slevomatu určitě najdete nějaký voucher právě sem. Návštěva opravdu stojí za to a věřím, že když sem pojedeme s Vali třeba za rok nebo dva, výlet dostane zase úplně jinou dimenzi, protože tady je toho hodně na prozkoumání a zábava je velmi přizpůsobivá podle věkové kategorie.

Doporučujeme!
You May Also Like

4 komentů

 1. Vali na té poslední fotce vypadá, že měla opravdu náročnou šichtu :o) A Vendulko, víno lépe až po, ne před :-D :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No s tím vínem jsem to neplánovala, to se někdy tak sejde víš :D Jo jinak Vali už byla celá zpařená, ale ještě vydržela celý bludiště a zatopený důl. Ona se tak spíš tváří, protože nechtěla na hlavě tu helmu :D

   Vymazat
 2. Hehe, to je moc příjemný výlet. Určitě někdy vyzkoušíme. Úplně se mi vybavil výlět na letní stadion z minulé zimy. Synovi jsme tenkrát koupili úplně nové vybavení jako jsou helmy , rukavice a tak. No, samozřejmě, že spadl. Naštěstí se mu nic nestalo... Ale ještě, že jsme tu helmu kloupili :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To vypadá jak moc krásně strávený čas s kamarádkami, to Vám závidím :-) My jsme chtěli něco s holkami uspořádat, koupili jsme si už stan z army shopu, abychom to měli dobrodružnější, ale pak ovšem přišla korona a všechny nápady zhatila :-(

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)