Bejby na výletě | Duhový svět a Permonium 1.díl

by - 24.8.18

Ahoj,

jak si užíváte poslední měsíc prázdnin?

Nám celej srpen nejede školka a kdo nás trošku sleduje, tak už asi i ví, že jsem nastoupila do nové práce. Vsadím se, že vás tím budu spamovat ještě minimálně měsíc, protože jsem vážně nadšená, ale to už patří do jiného článku :) Jen jsem tím chtěla říct, že je to teď s mou prací a s Valinčiným hlídáním dost alternativní. Snažím se "zajet" a nechci si Vali hned první měsíc brát do práce (i když by to šlo), takže jí aspoň ty víkendy děláme trošku prázdninový a výletový.

A v tom nám pomáhá Slevomat, s kterým spolupracujeme a jeho magazín Inspiromat, kde si občas můžete přečíst inspiraci i od nás z blogu :) 
Posílají nás totiž na různá místa, výlety a za zážitky vhodné pro rodiny, my je testujeme a pak vám o nich píšeme. A já jsem za to moc ráda. Zaprvé za mě Slevomat udělá spoustu práce :) - nemusím nic dlouho vymýšlet a za druhé vás tam můžu prostřednictvím článků a hlavně fotek vzít s sebou.Tentokrát jsme byli všichni tři v Permoniu a Duhovém světě v Oslavanech. I když tyto dva zábavní parky patří k sobě, rozdělím vám článek do 2 dílů, protože mám spoustu fotek a nechci, abyste se v tom ztratili.

Obě místa mají jedno srdce - společný příběh o skřítcích permonících. Duhový svět je takovej "mladší brácha" Permonia a byl stvořen letos v květnu pro menší děti. V obou parcích se nemusíte procházet jen tak, každým vás provede jedinečná hra, při které postupně plníte úkoly, hledáte, doplňujete, hádáte a přitom se i něco zajímavého dozvíte :)

Už doma jsme měli jasně daný, že prvně půjdeme do Duhového světa. Chápejte... holčička, hra s vílou Permínou, všechno duhový,... nechtěla jsem jí v Permoniu hned ze startu "zatěžovat" hornickou teorií a věděla jsem, že na něj bude z Duhového světa líp naladěná :)

Hra Duhová Kapka, která se tady "hraje" je pohádková a tak akorát dlouhá i náročná pro 5 letou holčičku. U pokladny Vali dostala mapu, hodinky s čipem a kartu s návodem a 8 věcmi, které měla v Duhovém světě postupně najít. Vali to hrozně moc bavilo. Asi o to víc, že už umí napočítat a poznat čísla a tady se mohla blejsknout. Byla nadšená, že mohla na kapce spočítat tečky/potažmo přečíst číslo a zapsat si ho podle barvy do karty. Vždycky, když bylo někde nějaké povídání k přečtení, tak si Vali pípla čipem a ono jí to ta cedule sama povykládala :) Příjemné.
Nemusím psát, že bylo opravdu velké horko, protože to je už celý měsíc, ale mile mě překvapilo, že v Duhovém světě jsme se mohli osvěžit buď v kouzelných tůňkách, kde mezi kamínky byl občas nějaký barevný "drahokam" a nebo v začarovaném jezeře, kolem kterého bylo i dekoviště (místo pro vaše deky, to je jasný :) Všechno bylo promyšlené do pohádkových detailů. I místa měla kouzelné názvy. Mlhovníček sice zrovna nemlžil, ale chápu, z toho vedra už to asi nedal, ale za to v něm byly schované tvary a jeden i náš :)
Bosá stezka (Vrbovníček) samozřejmě nesměla chybět a tam jsme Váji ukazovali, jak to vypadá, když lidé vyhazují PETlahve, tam kde nemají.


Lanové hřiště, pískoviště s drahokamy, palouček se zvířátky, věž s tobogánem, to všechno si projdete v "oddělení" Duhového světa, když hledáte kapičky, abyste vyluštili tajný kód :)


A taky valinkaaa... To mě ovšem pobavilo, proto jsem jí nechala samostatnej odstavec :) Valinka je dráha z kovových válců, které se setrvačností valí a děti se na ni vozí v přepravkách.Prosím vás jenom... My jsme celý Duhový svět procházeli bosky a já pak Valinku nechala stoupnout na valinku, která začínala rozpáleným plechem... Dejte si prosím pozor aspoň vy, když už má Vali mámu blondýnu :)

Naštěstí byla ale po ruce voda na zchlazení a na dohled rámusiště a tajemná jeskyně, takže všechna bolest byla rychle pryč...Do tajemné jeskyně se dostanete jen v případě, že jste získali správně všechna čísla a zadáte je v pořadí barev duhy do speciální kapky u vchodu. Na maličkou chvilku jsme si s tím hlavičku lámali, ne že ne :) ale nakonec jsme se dostali dovnitř a za mě teda hodně efektní. Fakt mi spadla brada, čekala jsem to tak nějak obyčejnější....ale tady to naopak vygradovalo, tak jak mělo.
Uvnitř se toho moc vyfotit nedá, protože jeskyně je jeskyně a je tam úplná tma. Hraje tam tichá hudba a všude kolem vás se třpytí drahokamy. Vali se hodně bála, protože byla fakt tma jak v... jeskyni, ale až jsme došli nakonec a ukázala se nám víla Permína, bylo to WOW! Tak hezky vymyšlené a propracované.

 A je dobře, že se v jeskyni nedá fotit, pěkně si počkejte na to překvapení sami :)You May Also Like

3 komentů

  1. Ach nebe, já tam chci taky! =) Jdu se pokochat druhým dílem :o)

    OdpovědětVymazat
  2. Krásný fotky. Vypadá to tam parádně. My si letos dovolenou teprve plánujeme. Je docela pozdě, tak doufám, že něco najdeme. Já bych se chtěla podívat do Třeboně a okolí. Už jsme si našli ubytování v Třeboni tak snad nám vyjde pěkný počasí.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)