Bejby v Bazéně | Aquapark Vyškov

by - 7.9.18

Zdravím vás všechny vodníky :)

stýská se vám po bazénu a koupání? Řekla bych, že teď je to spíš na to vnitřní koupání, ale mám tady tip na jeden aquapark, kde si můžete vybrat, jestli ven a nebo pod střechu až třeba těsně před vstupem. Má totiž obě varianty, je kousek od Brna a je to Aquapark ve Vyškově.
Pojďme si hned na začátku srovnat pojmy a říct si jedno číslo, které je pro nás v této recenzi/hodnocení/tipu (jak chcete) lehce určující. 

Vyškovský areál má 17 let, tudíž byl otevřen (kdo umí rychle počítat, tak už to ví) v roce 2001, takže logicky nemůžeme čekat ultramoderní záležitost typu dnešních "akvalendů". A paradoxně právě za tohle si zaslouží pochvalu. Proč? Rozhodně na ty roky totiž nevypadá a za mě klobouk dolů, že dokáže držet krok právě i s novějšími a modernějšími zařízeními jinde na Moravě, i přesto, že mořský vlny a trychtýře už tu asi nedoinstalujou. Tak to jsme si trošku vysvětlili oficiality a konečně jdeme do bazénu.


"Předsedoooo, oni mají bazééény..!"

A že jich mají - to by předseda koukal. Vyškovský aquapark je obrovský. Mají jak zimní, tak letní areál, které nejsou propojené.


Vnitřní aquapark má ale i venkovní bazének, do kterého se dostanete buď tunýlkem a nebo tam vede dojezd toho delšího ze 2 tobogánů - 90 metrového červeného. Tobogán má i "černou díru". Tak já říkám všem těm úplně zatemněným částem, kde prostě fičíte a nevíte kam. Součástí venkovního bazénku jsou i bublinkový masážní lehátka pod vodou, hřib a divoká řeka a nebojte, nezmrznete, voda tam je stejně teplá jako vevnitř - píšou 31°C.


Na tobogány se dostanete, když stoupáte nahoru do tohohle červenobílého pruhovaného majáku, který z oken okolních sídlištních domů musí působit hrozně vesele :) Po cestě nejdřív narazíte na vstup do 44 metrového žlutého tobogánu, který vede dovnitř a úplně nahoře ve věži není princezna, ale vstup do toho 90 metrového červeného, který vede ven.Vnitřek je rozdělen na dvě části, jedna pro plavce s "pětadvacítkou" je po schodech nahoru a odtud se dostanete i do páry, vířivky nebo bylinkové sauny, o které Vali prohlásila, že tam teda nejde, protože to tam smrdí - prosím vás normálně tam byly cítit bylinky (úplně objektivní recenzent by z Val teda zatím nebyl :) U plavečáku je i Mokrý bufet, do kterého můžete logicky i v plavkách, ale ten byl bohužel zrovna zavřený.


Tady na klasických skokáncích do velké hloubky se Vali hodně "vyblbla" - ze začátku je vždycky nesvá, ale jak skočí poprvé je nezastavitelná. Umí plavat tak napůl. Jakože se jí půlka hlavy potápí ale ona přesto plave a tak má radši plavání pod vodou. Moc jsem brýle do vody nikdy sama nepoužívala, ale ona kouká pod hladinu cca 80% času, co je ve vodě a minule z ní byl lehce angorský králík, tak byla koupě jasná.
Tady skáče do 2 metrů.

Druhá část je velký nepravidelně hluboký bazén, kde na vás čekají opět bublinky, masážní lavice, gejzír uprostřed bazénu... Je to taková odpočinková zóna.


Sem dojíždí i kratší tobogán a je tady i dětské "plivátko", jak brouzdališti vždycky říkala moje brněnská babička. Plivátko je ve tvaru hradu a má chrlící hříbek, který tentokrát nechrlil. Hloubka je, jak ukazuje fotka, Valince po břicho, když sedí. Takže mrňatům vstup přikázán :)

Pro větší děti, ale ještě neplavce je vhodná vnitřní část bazénu, kde dosáhnou, ale doporučuji vzít rukávky nebo kruh, už třeba kvůli jízdě na tobogánu nebo kvůli tomu, abyste nemuseli pořád koukat, kde uklouznout a zmizí pod vodou :)
_______________________________________


My jsme zkusili i letní areál, který je otevřený od června do října při dobrém počasí. Všechny aktuální informace o provozu včetně nezbytností, jako je ceník,...najdete na webu vyškovského aquaparku.

Letní areál je ještě rozlehlejší než zimní. Vyhřívaný plavecký bazén je 50 metrový a vede do něj široká dvojskluzavka. Přesně netuším, jaká byla hloubka v místě dojezdu, ale Vali (116cm) nedosáhla na dno :) Areál má nové dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, několik pingpongových stolů a spoustu místa pro vaše deky.
Hodně se mi líbilo prostředí v okolí venkovního bazénu. Na to, že to je koupaliště, tak tam je spousta stromů, laviček a tráva mi přišla po tom vyprahlým létě taky nějak hezky zelená :) A ty děti, které vždycky musíte přemlouvat, ať jdou z vody, vám pomůže přesvědčit nové hřiště s výběrem z hodně prvků. Dokonce tam měli i tabuli a křídy.


Jídlo brát nemusíte, vždy je otevřen minimálně jeden bufet a restaurace, kde jsme si dali oběd my - v plavkách na zahrádce :)

Samozřejmě Aquapark Vyškov měl za naší návštěvy i své stinné stránky, jako třeba to, že byl zavřený "mokrý bufet", kvůli sanitárnímu dnu. Měli jsme smůlu, protože jsme měli doporučení od známých, že se můžem najíst právě tam, tak jsme si dali doma jen malou sváču. Ale oni to prostě někdy udělat musí a mají kvůli tomu mít špatný hodnocení? Že tam chtějí mít čisto a zrovna natrefí na blogerku, která píše recenzi? Posuďte sami, ale já bych to tak tragicky neviděla. Vím, že jsem normální návštěvník a kdyby kvůli mně něco dělali navíc a jinak než dělají, bylo by to špatně a tak se tak i chovám. Takže sanitární den úplně v klidu odpuštěn :)
Vali byla spokojená, počkala si do letňáku do restaurace na špagety a byla pohoda.

Nám se ve Vyškově líbilo, určitě než tam pojedete, sledujte jejich info o různých zavřených částech - třeba některých saun, atd. na webu, protože je to tam fakt aktuální a popřípadě si zavolejte a zeptejte se, no ne?

Tak sluníčku a koupání zdar :)


You May Also Like

5 komentů

  1. Já s dětmi nerada chodím takto do veřejných bazénu, nikdy totiž nevíte v jakém stavu jejich voda je, vstupenky jsou poměrně drahé a co je nejhorší, je tam tolik lidí, že se vaše děti mohou snadno ztratit z dohledu. Proto jsme si raději na zahradu pořídili přelivový bazén, který máme jenom pro sebe.

    OdpovědětVymazat
  2. To my jsme si před nedávnem pořídili nový zahradní bazén, a tak už do aquaparků nemusíme. Myslím si, že tohle je daleko lepší, protože na zahradě je pohoda a do bazénu se můžeme jít osvěžit prakticky kdykoliv.

    OdpovědětVymazat
  3. Začátkem roku jsem si říkala, že bych letos také s dětmi po dlouhé době zajela do nějakého aquaparku. Bohužel vzhledem k současné situaci nevím jestli to je dobrý nápad. Vidím to spíš tak, že jim místo toho alespoň pořídím nějaký bazének na zahradu To asi bude bezpečnější.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)