Bejbydámy na výletě | Znáte Hotel Nemojany?

by - 25.9.18

Jak už jste si určitě všimli, nějakej ten den pro vás připravuju článek o naší dámské jízdě s Vali v Nemojanském Mlýně. Díky Slevomatu jsme se opět mohly dostat na krásné místo a vlastně ho vůbec objevit. Abych pravdu řekla i trošku nafoukaně, myslela jsem si, že všechna hezká místa v okolí Brna znám. Ne, že bychom úplně obráželi hotely a penziony, ale aspoň na ně často koukám a mám je třeba v plánu do budoucna.


Upřímně, o Nemojanech jsem nikdy neslyšela. A ani nikdo z mých známých, kterým jsem o nich říkala, o nich nikdo neslyšel. V té chvíli jsem pojala podezření, že to tam bude stát za starou bačkoru (aaano, na blogu se snažím vyjadřovat slušně) a já to budu muset sepsat... Sepsat, že to stálo za starou bačkoru...? 
Byly moje obavy na místě? Tak čtěte dál...
Vzhledem k tomu, že jsem ještě v ten den dávala Vali na dopoledne do školky a já fičela do práce, abych toho stihla ještě co nejvíc, nějak jsem se nestihla dlouho těšit a řešit ani jak to tam vypadá a tak. Prostě jsme se v poledne v pondělí sbalily a vypadly z Brna směr Vyškov. A když jsme dorazily a začaly objevovat hotel a okolí byla jsem nadšená.

Proto pro vás mám 2 rady, co nikdy nedělat, když jedete na neznámé místo na výlet. Jo, už takhle ze startu, protože já potom už moc kecat nebudu, ukážu vám totiž jen tunu krásných fotek, krásnýho hotelu, krásnýho prostředí, krásnýho počasí a super servisu a doplním to jen o pár detailních informací, abyste věděli co a jak, když tam pojedete. A to tam teda pojedete, to vám říkám :D

Takže 2 věci, který nikdy nedělejte:

Nikdy se dopředu příliš netěšte a nikdy si nemyslete, že když vaši kámoši a známí daný místo neznají, tak to bude stát za prdlajs. Oni taky nemusí znát všechno, žejo a tentokrát to prostě klidně můžete být vy, kdo řekne: "Hotel Nemojany. Ty to neznáš?! No tam je to bomba, koukej..."

Takže koukejte! 


Pro mě moc příjemná záležitost - psát o hotelu/místě, o kterým si nepřečtete během půl roku na 6 dalších blozích. Na instagramu nemá tolik fotek, že ho znáte důkladněji, než kdybyste tam sami už několikrát byli.
A přitom tohle místo je tak #photofriendly, jak si jen dokážete představit a věřím, že i servisem se těmhle profláknutým místům může v klidu rovnat. Proto mám takovou radost, že vám ho můžu představit zrovna já.


Nemojanským mlýnem můžeme nazvat celých osm hektarů velký areál, který zahrnuje jak 2 budovy s pokoji, apartmány, wellness, restaurací se zahrádkou, tak 2 biotopy s japonskými kapry Koi, altánkem vhodným pro svatby na velké zelené louce, fotbalové hřiště s umělou trávou a 2 dětská hřiště s trampolínou.


Jako musím říct, že jsem se hodně nadchla pro místo pro svatby, altánek který je v blízkosti obou jezírek. Dokonce, já starej cynik, jsem se lehce rozplývala nad tím, jak by se tady nejedné nastávající nevěstě určitě líbilo. Ale hlavně to vidím prakticky, altán v zeleným parku, kterej je chodníčky spojený s restaurační terasou a do toho je zakomponované dětské a menší hřiště s brankami, které to ale vůbec nijak neruší. To je sen, všechno v jednom areálu. Nejsem zahradní architekt, ale myslím, že tohle se povedlo. Takže brňačky a okolí, mrkněte :)
 Samozřejmě jsem si s Vali musela hned zahrát na svatbu. Naštěstí vás to dítě tak udržuje v realitě, že mě to ani nijak nedojímalo - možná proto, že jsem byla devět z deseti her ženich.

Co je super nejen pro svatby i jen tak na letní dovolený třeba dvou, tří rodin, jsou letní chatky. V letním období je jich k dispozici 8 a jsou hrozně roztomilý. Navíc si můžete "půjčit" ohniště s posezením.A začíná oddělení - Jak moc jsou Nemojany "babyfriendly"? Nebo taky proč zrovna sem jet s dětmi na dovolenou.

Mimo hřiště, která jsou v dnešní době tak nějak samozřejmá......je v Nemojanech jízdárna, kde si můžete domluvit vyjížďky třeba do lesa nebo nechat malouška :) jen tak povozit. Koně mají opravdu rozlehlé ohrady, kde se přes den pasou, takže když se vydáte na prochajdu, určitě nějaké taky potkáte.


Čekání na Johana...
a přišel :)


Cestou zpátky z projížďky jsme si pořádně prohlídly celou minizoo. Nejdřív voliéry s papoušky, hrdličkami, korelami, andulkami, výběhy s husami, slepicemi a pávy.


No a samozřejmě taky náš nejoblíbenější výběh s kozami, muflony, dokonce s dvěma lamami a mezi nima běhala miniprasátka, která měla vedle chlívek s maminkou a tatínkem. 


Ale příští sezonu už z nich budou pořádný kusy, jako třeba tadyhle mamka, takže bych si pospíšila, abyste ještě ty roztomilouše stihly :)


A nemyslete si, že jsme je krmily nějakým rohlíkem nebo něco. U ohrady měly velký dub, z kterého jim padaly žaludy přímo do ohrady. Takže jsme věděly, že tímhle jim neublížíme. A protože ten spadený žalud vydržel v ohradě zhruba 0,521 vteřiny, tak jsme je chodily kousek opodál sbírat do šátku a pak jsme je jimi krmily.A tahle krása je jen pár metrů od ohrady, od žaludů, od prasátek a od ubytování. A abyste neřekli, tak já jsem vám sem dala taky svoji "západovku". Vali má tu svou už pár dní vystavenou na instagramu.

Po pěkné procházce po okolí, se buď
svalte do postele v moderním stylovém pokoji......nebo se zrelaxujte ve wellness s finskou saunou nebo infrasaunou a ochlazovacím bazénkem. K dispozici máte i vířivku, Kneippův chodník (kamínky na nožky), odpočívárnu a objednat si můžete i masáž.
Komediantka, která mi pořád vypínala bublinky.
Každopádně tohle všechno doporučuju až po moc dobrém jídle v restauraci, kterou můžete navštívit i když nejste hosty hotelu. Dětskou krupici jsem stihla vyfotit jen rozmazaně, tak rychle ji do sebe ládovala. Asi tak, jak tyhle lívance.Večeře na dámy :)

Na rautové snídani bylo hlavně důležitý, že jeden den měli koblihy a druhej nutelu. To zrovna nikde zdokumentováno nemám, protože jsem měla co dělat, abychom nejely do Brna s nutelou ve vlasech. Vali byla za dámu a mazala si rohlík sama = já a vlhčené ubrousky jsme měli pohotovost.
To, co jsem stihla je tady... Snídaně za mě (i vlhčený ubrousek) super.Bez vajíček nežiju a Vali zase bez jablíčkovýho džusu.
Takže snad jsem vám shrnula všechno, co by vás mohlo zajímat. Pokud budete chtít něco vědět, ráda odpovím nebo zjistím.

Dokoukali jste až sem???
 Takže už teda znáte ty Nemojany. Tady je to bomba, co?
#photofriendly #babyfriendly #mumanddaughterfriendly

My jsme si to moc užily a na závěr jedna ze série bláznivých fotek, který vznikly na břehu rybníka. Za námi vidíte hotel.
Neskutečně fotogenické místo.
You May Also Like

5 komentů

 1. Prdlajz, dlouhý články jsou nejlepší! Mimochodem taky neumím zkracovat. Narozdíl od tebe ani fotit, takže u mě je fakt hodně textu:D Prasátka jsou tak rozkošný = ) parádní článek Vendi, u kapesníčkové pohotovosti jsem se dost pobavila :-D Mějte se krásně kočenky :-*

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to tam nádherně. Užijí si to tam děti i dospělí. Taky bychom tam mohli se synem vyrazit. Určitě by se nám tam líbilo. Já bych ráda zašla na jejich masáže. Chodím pravidelně na thajské masáže po kterých se cítím krásně. Masáže jsou něco pro mě.

  OdpovědětVymazat
 3. Useful article, thank you for sharing the article!!!

  Website: blogcothebanchuabiet.com chia sẻ những câu nói mỉa mai người khác hay stt một mình vẫn ổn và giải thích hiện tượng chim sẻ bay vào nhà là điềm gì.

  OdpovědětVymazat
 4. Podle fotek to vypadá opravdu tak, že jste si to skutečně užili a to je to hlavní! :-) My jsme s kamarádkou o letních prázdninách vyrazili na výlet do přírody s přespáním ve stanu, takže se mi náramně hodily dárky od taťky k Vánocům, když jsem dostala pořádnou výbavu do lesa z https://armik.cz ;-)

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)