TIP pro děti v Brně | Modelový svět

by - 29.10.18

Blíží se vánoční období a já mám pro Vás jeden tip, který můžete spojit třeba s brněnskými vánočními trhy. Místo, které vám chci totiž dneska představit, je na Josefské ulici, takže ideální z nádraží cestou na Svoboďák nebo ze Svoboďáku zpátky na šalinu :) A nebo využijte obě varianty - vstupenka vám totiž platí celý den, takže se klidně můžete vrátit.


Nebudu lhát. Když jsem Vali řekla, že půjdem do Modelového světa, nevěděla co ji čeká a ptala se mě, jestli tam jako budou jenom vlaky. Každý druhý dítě by bylo z vláčků ohromené, ale Vali je prostě moje a některý reakce jsou prostě mimo očekávání.

Někdo by to nazval, že jsem jí dala na výběr, já to nazvala nátlakovou metodou: "Buď na mě počkáš v autě nebo půjdeš taky." I kdyby si totiž náhodou vybrala auto, dostane přednášku o tom, proč to nejde :P Hele my rodiče jsme strašní, fakt.Každopádně jsme dorazili do Modelového světa a nemusím dlouze popisovat, jak byla nakonec nadšená a já ji odtamtud nemohla dostat.Modelový svět je výstava, herna a prodejna modelů ve dvou místnostech. Jedna celá je obestavěná obrovským modelovým městem s příběhem, kde lítají vrtulníky, je tam zábavní park, letní kino, zřícenina, hospody, hotely a každičká budova a postavička je promyšlená, propracovaná a toho průvodce, který to celý dotváří, si prostě musíte přečíst.Samozřejmě publikujte dětem podle jejich věku, ale třeba zdravotníci z jednotky SMRT NA DOSAH nebo dechová kapela TBC v čele s Hedvikou Dušnou a Ivem Sýpavým je prostě bomba :D a takové perličky najdete v celém průvodci. Majitel a vášnivý modelář pan Jančík do obou místností dal srdce a doslova to stříká z každičkého kousku. To je prostě vidět.
Po tom, co jsme se trošku rozkoukaly, zapnul nám pan Jančík "noční režim" a to byla teda paráda. Všem autíčkům i "ve dne" svítí světla, budovy jsou osvětlené, sanitky blikají, ale při nočním módu to opravdu vynikne...a to nemluvím o letním bijáku :)


  
Uvnitř některých budov vidíte pracovníky, pivní tanky nebo tady v téhle botanické zahradě třeba masožravku.


Je to opravdu vychytaný do detailů. Noční obloha třeba, nasvícení, helikoptéra nebo zvuky nehody na tlačítko... A jaksi jsem zapomněla říct, že samozřejmě kolejištěm neustále sem a tam jezdí různé vlaky.


O kolejišti bych mohla povídat hodinu, protože o každé budově, postavičce i cestě by se dal říct příběh, ale bude lepší, když si to všechno prohlídnete a objevíte sami.

V druhé místnosti je vláčkodráha pro nejmenší se spoustou zvířátek a kostiček navíc a potom ještě jedna dráha pro velké RC auto.


My jsme strávili nejvíc času u klasické autodráhy, která je 30 m dlouhá a je na dvě auta. Vája byla hotová a já musela jezdit taky :)
V obchodě je na výběr velká spousta modelů, dílčích kolejí, modelářských doplňků a stavebnic. Takže nějakýmu tatínkovi nebo dědečkovi na Vánoce super nápad.
Pokud chcete, pan majitel má na webu kolem padesátky fotogalerií, kde je vidět i jak vše skládal, lepil, konstruoval. Fotek jsou tam opravdu stovky, tak mrkněte a nebo se tam rovnou zajděte podívat. Není to na celý den a dětem to můžete dát za odměnu, že s váma pojedou na nákupy do centra, které je většinou moc neberou.

My jsme si to moc užili! A vy mi řekněte... Je lepší zajít sem do modelového světa nebo těch 50 kaček hodit do autíčka v nákupáku, který z vašeho dětátka za 3 minuty vyklepe duši?


My vás zdravíme a na počest, že článek je u konce, vám sem dáme tematickou fotku hřbitůvku.

Ahoj
You May Also Like

2 komentů

  1. Vyklepané duše nebrat, už Jana v Jak utopit dr. Mráčka říkala "Moc s sebou neházej Jindřichu, ať nemáš boule na duši" :) Škoda, že mám Brno tak daleko, hned bych šla!

    OdpovědětVymazat
  2. Taky jsem nedávno se synem byl v modelovém světě, byl z toho úplně paf a tak jsem mu nakonec musel domů koupit dřevěný vláček, protože několik dní o ničem jiném nemluvil.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)