Lego Friends | Tipy na Vánoce

by - 30.11.18


Super, letos to sem budu sypat, že nebudete stačit lítat po obchoďácích. Sranda samozřejmě. Jenom mám radost, že mám dobrou blogovou frekvenci a že vám můžu ukázat naše 2 stavebnice Lego Friends.


Dobrou blogovou frekvenci? Si dělám srandu. Už to nikdy nenapíšu! Tohle byla asi ta zásadní věta, kterou jsem všechno zaklela a měsíc nedokázala napsat ani slovo :D To je prostě jak naschvál, tenhle článek jsem rozepsala cca před měsícem a byla nadšená, že před Vánocemi tady toho nasázím hodně. V tu ráno nula nápad, nula nálada, prostě nula. Ale dnes jsem se k tomu vrátila. Jako tip na Vánoce to ještě stíhám a jdu vás zainspirovat dvěma většími stavebnicemi Lego Friends, který máme doma.


Dnes to bude o Lego Friends, které je připraveno i na letošní Vánoce.


Poprvé, kdy jsme zavadili o lego pro velký, tak bylo vloni, kdy si Vali přála Lyžařský vlek na Vánoce. To měla 4 a půl a já jí ho tehdy pořídila za poukázku, kterou jsem dostala od Cocollina, za fotku s medvídkem a západem slunce :) Ale vůbec jsem netušila, jestli bude schopna si s tím hrát.OD KOLIKA je L E G O  F R I E N D S ?

Lego Friends je doporučené pro 6 - 12let. O těch loňských Vánocích jsem milý vlek stavěla samozřejmě já sama, Vali si s ním o štědrým dnu sice hrála, ale pak se na něj asi měsíc prášilo, než jsem ho složila zpátky do krabice. Zlom nastal až za půl roku v létě, kdy si s vlekem hrála při nemoci v posteli a na narozeniny si přála další stavebnici - Mia a její dům na stromě. Od těch 4,5 do 5 let ještě dostala několik těch malých krabiček Friends, kde je vždycky jedna kámoška s něčím, co je pro ni typické. Podle mě sama dokáže podle návodu postavit něco tak od těch 5let.


Stavebnice Lego FRIENDS jsou tématické a většinou z nich holčička postaví, to co je na krabici, v návodu, prostě, to co se z ní postavit má. Dá se využít i vlastní nápad, ale tolik možností tam není.

Kdo by v tomhle postrádal kreativitu sáhněte třeba po Lego CLASSIC, kde máte milion druhů kreativních boxů a víc možností a úrovní, co ze stavebnice postavit.


Mě na "friendskách" nejvíc baví ty detaily - páreček v rohlíčku, lyžařský hůlčičky, truhlička s pokladem, telefon, pistolka, která vystřeluje,... Tyhle detaily dělají prostě Lego Legem :D


Lego kupuju různě, ale chtěla jsem vám ukázat a doporučit jeden e-shop kostickylega.cz, kde mají obrovský výběr, neskutečný ceny a co jsem koukala, tak měli zatím všechno skladem a odesílají druhej den. Lego je řazený podle věku i podle edicí. Za mě hodně přehledný, pohodlný nakupování bez lidí ve frontě, co vám dýchaj na záda. (Veeeelká výhoda :))

MŮJ OSOBNÍ TIP jsou tam třeba Lego adventní kalendáře. Ano, jsou dražší, ale třeba Friends advenťák mají teď na kostickylega.cz skoro s 35% slevou. (Doufám, že než tohle postnu, tak bude vyprodanej, ať jsem za Lojzinu :))Navíc jsme objevili seriál Lego Friends na nějakém tom výchovném programu pro děti. To je přesně ten, kdy tam mezi reklamama plnýma hraček od 2 tisíc nahoru pustí občas i nějakou tu pohádku.

No a seriál Lego Friends, kdy tam všechny ty postavičky, co máme doma ožijou a mají stejný oblečení a domečky a prostě všechno to sedí se stavebnicema, tak to je pro Vali velmi fascinující. Naposledy dávali díl s Domem na stromě, tak to byl úplnej svátek :)

Tak ať mají vaše děti aspoň jednu stavebničku pod stromečkem :)
a v neděli krásnej první advent...


You May Also Like

3 komentů

  1. Taky dost často dětem kupuji tady tento druh stavebnice, mají je totiž moc v oblibě a tak je vždycky rád potěším. Naposledy jsem jim koupil stavebnici hasičské stanice a dokázali si s ní hrát hodiny.

    OdpovědětVymazat
  2. Naše třetí už friedskám taky propadla... a serial sleduje na youtube ;-)

    OdpovědětVymazat
  3. Taky jsem dcerce chtěla lego koupit ale je na mě celkem dost drahé, snažila jsem se proto vychytat nějaké slevy a musím říct, že se mi moc nedařilo. Naštěstí jsem však před Vánoci narazila na http://kuponozdroj.cz/ na slevový kupon, takže jsem to zvládla, a dcerka měla konečně pod stromečkem lego ! :)

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)