Dětské Vlasy | poprvé u kadeřníka

by - 20.6.19


Zdravím všechny u vlasatýho článku.

Odjakživa nás zastavují lidi na ulici, kvůli Vájiným vlasům. Kdo má dlouhovlasáče, tak to zná. Kdo nemá, tak chce mít. A já většinou říkám, že není moc o co stát, protože to starání se o takovou délku není pro každýho.

Věřte mi, že zvlášť pro mě ne. Nervovat se s česáním. Masakr a dlouho mi trvalo, než jsem přišla na nějaký vychytávky. 


Vali česání nesnáší, protože to samozřejmě tahá, takže "boj" startuje ve chvíli, kdy řeknu: "Jdeme se česat." Potom proběhne 5x její ne a 5x moje ano. Vytahuju triumfovou větu: "Tak dobře, tak to ostříháme, protože zítra už to nerozčešu vůbec". Dále boj nepokračuje. Končí slovy" Tak jooo, no".

Jako chápu maminky, který chtějí mít holčičky s dlouhými vlásky, ale s mírou roztomilosti to podle mě jaksi nesouvisí :)

A proč je vlastně nechávám takhle dlouhý, i když je to něco na moje nervy? Samozřejmě protože je to hezký a taky protože Vali je opravdu nechce ostříhat. Zas na druhou stranu, kdyby chtěla - a i to jednou přijde, tak to budu těžce nést. Ale asi bych se s tím dokázala nějak srovnat.

Dáme si trochu historie a nekvalitních fotek...

1 MĚSÍC STARÉ CHMÝŘÍ

V porodnici jí učesali takovýho toho zmaštěnýho kohouta, jak bylo zvykem za starýho režimu. Ježiši to je mi líto, že jsem to nevyfotila.
Potom jsem jí to nechávala "na volňáska", PROTOŽE PROSÍM VÁS...
všechny ty měkkoučké kartáčky a novorozenecké hřebínky na vlásky jsou úplně k ničemu! Nikdo totiž neví, jestli se mu narodí takový vlasáč a i kdyby, tak to mokrý sice sčísnete, ale jak to uschne, stejně si to chmýří dělá co chce.

v ý s l e d e k:
Tak jak jsem roztomilý hřebínkový setík s břichem jako meloun pořídila, tak tam někde leží dodnes...


V 8 MĚSÍCÍCH jako MILEY CYRUSPo půl roce Vali vypadalo chmýři po bocích. Čekala jsem, že přijde na řadu i ta patička, ale ta jí takhle zůstala a Vali tak vypadala jak Miley Cyrus v jednom svém divokém období :) a pamatuju si, že se tehdy někdo vážně zeptal, jestli jsme ji vzali na punk strojkem...
Ne nevzali.

NAJDI 5 ROZDÍLŮ (odpověď = rozdíl je 5 let) Tady nastává ta kvalitnější fotogtafická část. Rozdíl tady je jen asi metr vlasů a můj lepší foťák. Jinak oba aktéři se nemění :)

Já sama jsem se poprvé pokusila o střihnutí do roviny asi v roce, kdy jsem chytla asi centimetr na krku a ještě křivě, takže jsem si pár let počkala a v necelých 6 letech ji vzala s sebou k našemu teď už rodinnému kadeřníkovi :P Už na té fotce výš jsem jí slibovala, že když budem stříhat, tak jedině u strejdy Petra :)

Jak slíbila, tak i udělala...a taky o tom konečně napsala nějakou sumarizaci :)


Co se týká produktů, které používáme, ukážu vám totální propadáky, který nám v šuplíku straší jenom proto, že jsou s Elzou, Trollama, princeznama, kytičkama, Bellou nebo jsou prostě jenom růžový. Hodně často redukuju a vyhazuju, ale pokud bych měla vybrat jen ty funkční gumičky, sponky a čelenky, nezůstalo by nám toho opravdu mnoho. Tohle na horní fotce je tak jedna šestnáctina. Jinak máme vyhrazen celý jeden šuplík.

TO NECHCEŠ!ČELENKOVÁ "LOBOTOMIE": Mám na mysli takové ty plastové odpornosti, které končí hrotem a mně se zařezávají do mozku, jen se na ně podívám z dálky. Jsou to právě takové ty, které Vája nejvíc miluje. Málem chytila záchvat, když ji jeden den objevila v koši (já vím, já vím, příště ji líp zastrčím). A ano, ta na fotce je přesně ta ona vyhozená do koše.

NÁHRAŽKY INVISIBOBBLE (gumiček ala telefonní drát): Originály jsou celkem v pohodě, i když Vali nedrží, ale tyhle levné náhražky se dokážou vsublimovat do vlasů tak, že ji ve školce paní učitelka musela rozstřihnout na 2 místech, aby ji z těch vlasů dostala.

KARTÁČE PRO DĚTI: všechny tyhle licencované kartáče a hřebeny mají super funkce. Schovku na gumičky, zrcátko ze strany, svítící rukojeť, schovávací štětiny, atd. Jsou na všechno jen ne na česání. S tím neprojedete ani dokonale rozčesaný pramen vlasů, prostě ne!

FINISHING MIST Hot Tot: Tady nám vrcholí největší peklo... Koupila jsem to asi v nějaké laktační psychóze, jinak si to nedokážu vysvětlit. Je to mlha na konečnou úpravu vlasů pro děti a batolata. Má v tom být zelený čaj a nějaký vitaminy. Mám to doma 5 - slovy pět let, smrdělo to jako kufr z Moulin Rouge už tehdy a funkčnost je asi taková, jako kdybych na Váju rozprašovala vodu.
Dobrý je, že nestojí víc jak 3 stovky.


ROZČESÁVAČ OD ALVERDE: prostě nebrat - zařazuji do kategorie peklo na vlasy a fotím dohromady s finální mlhou :D
TO CHCEŠ!KARTÁČ/HŘEBEN: jedině Tangle Teezer, všechny jeho náhražky a napodobeniny z řetězců s oblečením jako je HM, Reserved apod. fakt nefungujou. O kartáčích s dětskými licencovanými motivy už jsem mluvila výše.BEZOPLACHOVÝ KONDICIONÉR NIVEA: Používáme na rozčesání suchých vlasů, které začínájí mít lehce nástin dredů. Vyzkoušeli jsme Avon, Oriflame, Alverde a vede pořád tahle Nivea Hairmilk.


VŠECHNY SPONKY, GUMOVÉ ČELENKY a GUMIČKY, které se dají aspň 2x omotat. Rozdíly v gumičkách vám tady vypisovat nebudu, kdo by měl vážnej zájem, jsem k dispozici na emailu a můžem si udělat gumičkový DTest.


ŠAMPONY: Dost je střídáme, hodně nám vyhovuje dětská MILVA - nádherně voní a je bez silikonů (i přesto jsme s tím v pohodě). Pak se nebráním ani dětské Shaumě, měli jsme šampony Ziaja Kids, o kterých je pravěký článek :) Šampon je prakticky jedno, jediný, bez čeho nemůžeme fungovat je kondicionér. Milva, Elseve, zase střídačka. Žádnou speciální kosmetiku na vlasy zatím nevedeme.

Jestli poznáváte čelenkovou lobotomii nebo máte jinej rozčesávač, kterej funguje, budu ráda, když mi dáte vědět :)

Díky díky 


You May Also Like

2 komentů

  1. Thanks for sharing, nice article!. Thank you.
    khi đến với Proship khách hàng sẽ được sử dụng những dịch vụ với chất lượng tốt nhất như: vận tải bắc nam, dịch vụ bốc xếp, chuyển phát nhanh, cho thuê xe tải, ship cod,... cùng với đó là thời gian nhanh chóng, an toàn tuyệt đối, đặc biệt là tiết kiệm chi phí.

    OdpovědětVymazat
  2. Ne, že ne, pobavila jsem se :) Tangle Teezer máme stejné barvy, ale to nás nepřekvapí, že? :) A mimochodem podobně dlouhovlasatou jsem tě potkala v první třídě v družině a dodnes si pamatuju tvoje radikální rozhodnutí v pubertě, kdy jsi vlasy zkrátila ;) Opatrujte se, pusu B.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)