Diagnostika pleti v lékárně Dr.Max

by - 7.10.19


Tak jsem to poprvé absolvovala... Někdo mi poprvé vyfotil mou pokožku na obličeji a já poprvé viděla takový ty nechutný obrázky svých pórů, vrásek a začervenání. Podobný jsem naposled viděla před 15 lety u kožní na stěnách v čekárně. Měla jsem tu nejhorší formu akné, kterou si dovedete představit, tak si to pamatuju docela dobře, protože jsem tam seděla dost často.

Jak říkala ale slečna dermoporadkyně, moc to lidem neukazuje, protože každý je z toho leda vyděšený. Se nedivím! Ale o tom po tom.


JAK TO CELÉ PROBÍHÁ?

Ve vybraných lékarnách Dr.Max (já byla ve Vaňkovce) jsou Dermocentra, kde je vždy od 8 do 20 hod. jedna slečna dermoporadkyně, která logicky PORADÍ ohledně dermokosmetiky ať už se jedná o prevenci, péči nebo dekorativku. Pokud máte zájem (a já to doporučuju), provede diagnostickým přístrojem diagnostiku pleti.


Nejdříve zadá do přístroje pár údajů o vás, pohlaví, věk (Ten nechává zadávat vás. Ačkoliv mně nedělá problém říct, kolik mi je, někdo by mohl :))
Přístroj vypadá jako velký smartphone s přídavnou velkou čočkou.
Dermoporadkyně ho několikrát různě přiloží po obličeji a přístroj na tomto místě opticky vyfotí vaši pleť.
Každý snímek je zaměřen na něco jiného, měří: hemoglobin (začervenání), akné, vrásky, melanin (pigmentové skvrny) a velikost pórů.
Použije zároveň i malinké sébové papírky, které přitiskne přímo na pleť a ty nechá vyfotit taky.
Přístroj potom vše vyhodnotí, dermoporadkyně vysvětlí grafy, na kterých vám ukáže, kde je norma podle vašich zadaných údajů na začátku, kde se na grafu nacházíte vy a nakonec ukáže celkový výsledek - jaký typ pleti máte. Detailní a přiblížené fotky vašich pórů jsou opravdu určující jen pro přístroj a dermoporadkyni, vy sami z nich toho moc nevyčtete, tak nač se budem děsit, že :)
Potom následuje doporučení produktů na základě toho, jaké složení preferujete vy a na základě výsledků z přístroje.


Ve chvíli, kdy nemáte ráda pěnivé produkty a raději si pleť čistíte "nasucho", nebude vám nikdo nutit čistící krém, který se napění na mokrém obličeji a následně se smývá vodou. Vzhledem k tomu, že značek dermokosmetiky v Dr.Max je opravdu hodně a každá z nich má dalších několik různých řad a v nich některé produkty prakticky stejné (liší se třeba jen SPF), troufnu si tvrdit, že sama si opravdu správně nevyberete.

___________________________________

dermokosmetika - speciální kategorie kosmetiky, která má přísné požadavky na vstupní produkty a i konečnou účinnost. Má klinické testy a na jejím vývoji se podílí odborníci z farmacie, dermatologie, oftalmologie, pediatři apod.
___________________________________

Ano, třeba řadu na dehydratovanou pleť poznáte, ale že lze kombinovat s řadou na začervenání a jak, abyste nemuseli kupovat 16 věcí a výsledek se dostavil, na to tady máte právě toho odborníka.
Nebo řekněte, co používáte a dermoporadkyně jen doplní o produkt, který vás zajímá a který pro vás bude vhodný k tomu, co máte doma.


Co mi bylo velmi sympatické, tak návrh řešení pigmentových skvrn. V těhotenství je to samozřejmě dáno hormony a slečna mi ukázala produkt, který by mi doporučila po porodu, případně po skončení kojení, protože by to teď v podstatě bylo kontraproduktivní. Teď bych se spíše měla chránit krémem nebo makeupem s vyšším SPF, aby se mi netvořily tak výrazně a řešit je budeme až jízda na hormonální horské dráze u mě skončí :) 
Nikdo vám nic nenutí ani dermoporadenství není podmíněno nákupem. Na druhou stranu já tam šla proto, abych vybrala správnou řadu a hlavně čistící "cokoliv", co bude rychlý, příjemný a bude mi to sedět. Po cca týdnu jsem nadšená, vstávám a každý den (zatím! :)) vstávám s tím, že se těším na ranní čištění.


Navíc jsem vyzkoušela make-up od Physician Formula, z kterého jsem nadšená, ale o tom vám napíšu příště. Co je důležité, že Dr.Max má teď speciální diagnostické dny s lepšími cenami některých značek dermokosmetiky.

DIAGNOSTICKÉ DNY V DR. MAX 10. - 13. ŘÍJNA

V Maxových dermocentrech teď od čtvrtka do neděle probíhají dny vyšetření pleti diagnostickým přístrojem a k nim jsou i speciální ceny na vybrané značky dermokosmetiky. Navíc po celý rok je s kartou Dr.Max sleva 5% na první produkt a na všechny další 25%. 


Kdo si tady už něco přečetl, ví, že jsem neustálý zkoušeč kosmetiky a v žádným případě nejsem ten typ, že bych měla zamilovaný 4 produkty a ty neustále dokola točila. Ve většině případů to mám tak, že jsem strašně nadšená, používám půl roku, rok, dva a pak tam nějak nevidím žádný efekt nebo někde objevím něco, co má být prej strašně super a potřebuju to nutně vyzkoušet. Tentokrát jsem se zamilovala do čistícího mléka od Uriage - Creme Lavante a séra ze stejné řady. Tak vám pak řeknu za půl roku :)A kdo se tento týden staví do Maxe?
Dejte mi pak vědět, třeba i na instagram pod fotku, jak se vám to líbilo...

DíkyYou May Also Like

5 komentů

 1. O tom, že má Dr. Max takovou super akci slyším poprvé :-). A čistící mléko od Uriage působí taktéž fajn :-).
  Ennepenne.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přitom to mají už strašně dlouho a já se nikdy neodhodlala :)

   Vymazat
 2. Tak to já na diagnostiku vlastně ani jít nemusím. Dříve jsem sice měla pleť v dost strašném stavu. Potom jsem si však koupila pleťové sérum proti stárnutí a to mi opravdu hodně pomohlo, takže si na kvalitu své pleti opravdu nemohu stěžovat. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super, můžeš si jít pleť třeba jen nechat zkontrolovat :)

   Vymazat
 3. Dobrý den, o tomto řešení slyším poprvé. Začaly se mi dělat vrásky. Tak si kupuji zde ,a mohu říci mi opravdu dost pomohlo. Přeji pohodový den.

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)