"Mami, koupíš mi časopis?"

by - 6.1.20Znáte to, že? A kupujete je? Dětské časopisy s hračkou ve stojanu přímo u pokladen, kde chtě nechtě musíte chvíli stát, než se dostanete na řadu?


Proč jsem kývla na spolupráci s Egmontem? Protože všechny tyhle dětské časopisy pro holčičky jednoduše kupujeme i bez spolupráce. Jen není moderní o nich psát a doporučovat je. Proč taky? Vždyť  si je může přece koupit každý na každém rohu, každý je zná a navíc děti si o ně samy říkají, tak proč jim, proboha, dělat propagaci?
Možná právě proto...

Když jsem se rozhodla napsat o dětských časopisech, akceptovala jsem zároveň velkou výzvu, doporučit typ časopisů pro děti, který většina z nás (ano i já to dělala) občas dost očerňuje.


Proč je mámy tak nemají rády a děti je milují?

V dnešních minimalistických feedech na sociálních sítích není moderní vidět v rukou holčiček panenku Barbie nebo nedejbože LOL, protože v našem přeplácaném světě máme teď momentálně "chuť" na jednoduché dřevěné hračky přibarvené černou, bílou nebo maximálně pudrovou a mintovou. A když už Barbie, Elsa nebo Locika, tak ať mají aspoň realistické tělesné proporce, že? No kdo se na to má dívat, holčičky nám to kazí, anorektičky to z nich vychovává...


To asi stačí. Zastávám názor, pokud se dětem rodiče dostatečně věnují a vnímají je, nějaká bakelitová blondýna opravdu za poruchy příjmu potravy nemůže. To bychom tu výchovu měli moc jednoduchou, kdybychom vše mohli svést na hračku s pevnýma trojkama a výstavním zadkem. Smůla, takhle to vážně nefunguje. Ale bylo by to fajn, co? :)


Nic to nemění na tom, že i já podléhám trendům minimalistických hraček. Chci bělostnou plyšovou labuť na zeď, chci pudrové boxy otočit tou stranou, kde není jednorožec. Trika s Elsou a Twilight Sparkle (neznáte? - to přijde) skládám dospodu komínků a akorát si tím zavařím na rozbordelenou skříň před kterou stojí Vali s Elsou na hrudi a má úsměv od ucha k uchu 😊 

Ale přesně tak, jako má většina z nás doma norský hrnek s písmenkem nebo policový díl Kallax, tak stejně tak podléhají trendům naše děti. A Vali všechny ty Disney princezny, Barbie a My Little Pony prostě miluje. Jediný, co šlo mimo ni, jsou asi petšopáci. Myslím, že největší boom byl, když byla ještě batole.
Vali je reklamou a mainstreamem zasažena hodně. Je to dětskými kanály v televizi, youtube, reklamami a teď už i školním prostředím.
A pak je na nás, jestli to budeme bojkotovat, hledat jiné nekomerční alternativy a nebo si na tom najdeme ta pozitiva a občas dětský časopis koupíme nebo se s dětmi podíváme na Disney seriál nebo pohádku a probereme pointu. 


Učíme se s oblíbenými postavami od Disney, Matell a Hasbro


Všechny tituly časopisů Egmont jsou spojeny s hlavními hrdiny. U holčiček jsou to ti od Disney, Mattel nebo Hasbro. U kluků se mrkněte na seznam časopisů sem, ale tuším, že to odhadnete, i když se přiblížíte v obchodě ke stojanu s časopisy.

A co si budeme povídat, aspoň jednu Disney pohádku, která se vám líbí, určitě vyberete, no ne? Ať už je to původní Popelka se Sněhurkou nebo novodobá Kráska a zvíře. V každém příběhu je každopádně princezna hrdinka. I poníci v My Little Pony mají každý svůj typický rys, díky kterému jdou příkladem. A tihle hrdinové naše děti pak provází celým časopisem.


Vždycky Vali kladu na srdce, že jí nekoupím časopis jen kvůli hračce, ale že si doma vyluštíme všechny hry, hlavolamy a kvízy. 
V současné době, kdy se ve škole učí číst (a snaží se přečíst snad všechno včetně značky na sprcháči) ji ale luštění, řešení hádanek a hlavolamů hodně baví. Odpadá tak nucení do procvičování čtení, počítání a logických úkolů a já si beru časopisy jako vzdělávácí pomůcku a klidně vytahuju i ty starší nedoluštěné.

Oblíbené aktivity


Z posledních to bylo určitě bludiště, kde zjišťovala, který poník se dostane k velké zmrzlině. Který stín je ten od konvičky na stole Belle. A třeba  v posledním Barbie čísle jsme dělali asi pětkrát test "Která postava z Barbie světa jsi?" Hodně mi to připomnělo testy z dívčích časopisů, který jsem si kupovala dřív já. Akorát Vali ještě neumí švindlovat (jako já - aby mi v testu vyšla Jennifer Aniston), tak jsme museli udělat test několikrát a jít všemi možnými cestičkami, aby si nakonec vybrala sama, která panenka se k ní hodí :)


Vali dřív měla ráda hlavně ty dárečky, vybarvování, vystřihování a vyrábění. Teď, ve školním věku, ji ale baví, že už si umí i něco přečíst a zvládá všechny úkoly, které v časopise jsou.


Všechny tituly se dají předplatit třeba na stránkách Egmont Publishing, kde taky zjistíte, co všechno za časopisy nakladatelství vydává. A na jejich Facebooku se zase dost často objevují tématické soutěže o licenční hračky související právě s tituly časopisů.

Tak a co vy? Kupujete nebo ne? Nebo máte jiné favority mezi dětskými časopisy? Jaké? Napište mi do komentářů.

You May Also Like

0 komentů

Za všechny komentáře moc děkujeme :)