Vánoční SOUBOJ: Baby Born & Baby Annabell

by - 12.12.17


Je tady slibovaná velká "recenze" nebo nějaké takové srovnání dvou asi v mých očích nejpopulárnějších panenek pro holčičky.

R O Z D Ě L E N Í

Vloni na Vánoce si Vali přála miminko. Hledala jsem, srovnávala a zkoumala info u různých panenek, četla i něco na fórech, ale když se řekne Annabelle nebo Baby Born - ne, každá maminka mluví o tom stejným. Je jich více druhů a tak jsem z toho byla celkem zmatená. Baby Born má různé speciální edice jako je Happy Birthday, Víla nebo další typy jako je Starší sestřička nebo Baby Born first Love... (více na oficiální stránky BabyBorn). Zvolili jsme teda, pro mě známou klasiku, kterou znám od mé sestřenice, když jsme byly malé :) Já už byla velká, když BabyBorn příšla na trh a ona ji tehdy k nějaké příležitosti dostala (nebo aspoň si to myslím :) Pro Vali jsme teda zvolili chlapečka Interaktivní Baby Born

Na podzim nám Zapf Creation věnoval na testování Baby Annabell 3+ a tam to taky není jednoduchý. Baby Anabell 3+ je klasická interaktivní panenka s životními funkcemi. Máme potom Baby Annabell NewBorn, My First Baby Annabell, My First Baby Annabell Pečuj o mě (detaily na oficiální stránky Baby Annabell).

Srovnávám tedy tyhle dvě interaktivní panenky Baby Born chlapeček a Baby Annabell 3plus holčička. 

Ať nemusím opisovat donekonečna názvy panenek budeme jim říkat - Alois a Andula - kdo nás sleduje dlouho, ví, že tohle byly první dvě jména panenek, co měla Vali od mimina a byly v hrací dece od Lamaze - schválně jsem pro vás našla odkaz na přesně 4 roky starý článek (12.12.2013), kde Lojzu i Anču najdete. Mazeeec retro :D

Obě panenky mají podobné vlastnosti a funkce a já vám je ukážu hlavně pomocí fotek, protože za prvé - oficiální informace můžete najít na oficiálním webu a za druhé rozdíly těchto dvou mimin buď vůbec nenajdete a nebo naprosto bez obrazovýho materiálu, takže proto :)

V Ý B A V A 

V balení obou mimin máte dost podobnou výbavu. Bohužel komplet balení už vám nevyfotím, ale snažila jsem se dohledat všechny doplňky, který byly původně součástí.

Co je pro mě zásadní, tak u Anči v originálním balení chybí nočník. Narozdíl od baterek (4xtužková), které spíš nečekáte, by se hodil. U stromečku by to mohlo znamenat menší problém, protože Vali třeba HNED chtěla vyzkoušet a vidět, jak Anča čůrá. Půjčili jsme si ho teda od Lojzy, kterej ho narozdíl od Anduly v balení měl. 

Lojzík má v balení taky ještě i samozřejmě dudlík, víčko na lahvičku, jednu plínu a čepku- ale to u nás už jaksi, jak se říká, "sežral bordel".


Andulka má v balení ještě čepici, ale květinu z Ikea a taštičku z Nanu Nana jsem jí dala jen na okrasu.F U N K C E

Obě panenky mají podobné vlastnosti a funkce a já vám je ukážu hlavně pomocí fotek, protože zaprvé - oficiální informace můžete najít na oficiálním webu a zadruhé rozdíly těchto dvou typů buď vůbec nenajdete a nebo naprosto bez obrazovýho materiálu, takže proto :)Zásadní rozdíl je ten, že Baby Born Lojza je mechanická a Annabell Anička je, jak to říct, no prostě na baterky :) Takže Lojza je klasicky mrkací panáček - leží = má zavřené oči, sedí = má je otevřené.


Anička má očka plně závislá na tom, co zrovna "dělá". Takže není pravidlo, že když leží - má je zavřené. Tady je ukázaná i nahatá varianta. 
Anča = tělíčko je měkké, ale uvnitř je mechanismus na čůrání a pláč, takže hadrovku nečekejte. S tím je taky spojený to, že je omyvatelná a vykoupat se s ní můžete, počítám, jen jednou :) Srdíčko - zmáčknete - chce to cvik - tak se vyčůrá, ale musí mít samozřejmě něco vypito, to je jasný.

Lojzek = je to "tvrďák", takže na koupání dobrý (no ikdyž), na mazlení nedobrý :) Pupík, když zmáčknete lehce do první "polohy", tak čůrá, když ho promáčknete do druhé polohy, tak kaká z druhé dírky- s kašičkou jsme ale nezkoušely (s vodou funguje).
_______________________________________________________

DOBRÝ VĚDĚT: Něco vám řeknu, Baby Born jsme vybrali hlavně proto, že je možný ho koupat. Vali si hrozně ráda hraje ve vaně s hračkama a několikrát toto přání, ohledně panenky na koupání, vyslovila.
Milý panáček se s Vali koupal slovy jednou, protože z něj potom čtyři dny tekla voda. A vysvětlit dítěti 25.prosince, že s Lojzíčkem prostě spát nemůže, protože teď pro jeho dobro bude spát v umyvadle s roztaženýma nohama, to jako úplně nechcete... Nevím, co jsem udělala blbě, ale ze všech těch pohyblivých spojů tekla voda a přísahám, že Lojza štěrchal ještě 4 dny, jak naše stará pračka, než jsme z něj všechno vyštěrchali pryč. Ani plína to nepojmula.
_______________________________________________________


R E S U M É

Anča je zajímavá tím, že hýbe pusinkou, když pije nebo cumlá dudlík (nepochopím! je to vážně věda). U toho pití, je zásadní, abyste vždy, když jakoby potáhne pusinkou dovnitř (to poznáte :D), zmáčkli lahvičku a vstříkli tak vodu dovnitř. Panenka různě mění "náladu" po pití se někdy chechtá někdy pláče (když má v zásobárně vodu - roní i slzy), tak ji stačí zvednout poklepat po zádech a ona si odbrkne (nejoblíbenější zvuk u Vali - kolikrát se za břicho popadá :). Když ani to nepomůže, tak pohladíte po tvářičce a ona to taky "pozná" - když ji houpete vleže, usne - odfukuje. Jako hustý! Co vám budu povídat. 
Koukala jsem na to, jak z jara. Kde je konec našemu Pepíkovi, kterýho si půjčovala celá ulic a když se mu rozbila hlava (už nevím z čeho byl, ale byl fakt křehkej), tak se mu zalepila tou hnědou izolepou, babička nám pod ni dala ještě obvaz pro autentičnost, Pepa sice vypadal jak po těžké autonehodě, ale jelo se dál. Ale tohle? Ještě, že to má vzadu cuplík na vypnutí. Člověk by se toho snad i bál.
Však si zkuste, ji nechat usnout na gauči a pak když se pohnete nebo ji chcete uklidit, tak na vás začne žvanit. Když s ní totiž dlouho nic neděláte, sama se vypne, ale zase se dokáže taky sama probrat k životu. Horor hadra fakt že jo.

Lojzík je zase takovej bytelnější, troufnu si i přes svou zkušenost s koupáním říct, že tady nic nepokazíte... Vali když s Ančou houpá a nebo ji dává pít i když se chechtá, tak si říkám, že ten systém tam asi není úplně jako umělá inteligence. Tak nevím. Každou minutu čekám, že se jí pomotají "stavy" a bude třeba místo brkání čůrat nebo tak. 
Baby born je takový dlouholetý držák. Roní slzy, když zmáčknete ručku, čůrá, kaká, všechno ostatní si dítě "musí domyslet", že po jídle je miminko unavené,... 


Baby Born

+ Podle mě víc rozvíjí fantazii
+ Dítě si řídí hru samo
+ může (ale nemusí:) do koupele

Není moc na pomazlení
Nevydává zvuky

Baby Annabell 

+ je autentičtější a víc podobné opravdovému miminku 
díky žvatlání a vydávání zvuků
+ má měkké tělíčko

- dítě jen čeká, co panenka udělá, 
aby mohlo správně situaci vyřešit
- nejde se s ní koupat

C E N A

Obě panenky stojí cca stejně - liší se to obchod od obchodu, ale zpravidla Annabell je o chlup dražší. Jestli budete gůglit - napište Baby Annabell 43cm - neměli byste se tak splést. Vloni jsme BabyBorn pořizovali za 1699,- . Dnes ji seženete běžně za 1399,-. Ale bacha, kluci jsou ve většině případů levnější a dostupnější než holky :)

Tak co vy a vaše holčičky? Mají? Plánujete pořizovat?

Upřímně, taky bych byla nejradši, kdyby si Vali hrála se stylovýma hadrovýma panenkama, líbí se mi hrozně třeba ty od bymaya.cz, ale to bychom nemohli mít televizi, nesměli bychom chodit do obchodů, kolem výloh a asi ani do školky :)


Mějte se krásně!


You May Also Like

6 komentů

 1. To je boží <3 Sice si tohodle neužiju, ale pamatuji si i na svého Baby Borna Martínka :))

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Já jako malá jsem měla Baby Annabell. Tenkrát jsem k ní měla všechny doplňky, které dělali. Kočár, oblečení a postýlku. Ale musím se přiznat, že mě u ní vždy trochu mrzelo, že se s ní nemohu koupat. Nadruhou stranu jsem zase chtěla, aby uměla dělat zvuky. A zrovna Annabell při spaní i chrápala a to mě hrozně fascinovalo. :D
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkný článek..docela jsem se nachechtala �� prostředné dcreka má své hadrové miminko z Portugalska. Neinteraktivní a hadrové. Nemrká. Děsně si přeje mrkací. Babička se rozhodla,že to k svátku vyřeší..jsem zvědavá s čím přijde ��

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, měla bych otázku, zda sedí oblečení Annabelle i na Baby Born? Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Annabelle je trošku větší, takže na Baby Born oblečko natáhnete, ale obráceně už ne. Navíc nesedí moc dobře. Za mě je to od výrobce tak účelově.

   Vymazat
 5. Zdravím, velmi pěkný článek. Moje vnučka měla nedávno narozeniny. Přála panenku miminko a kočárek. Na internetu na tady koupila zmíněnou panenku i kočárek. Doufám, že bude z tohoto dárku radost. Příjemný den.

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)