Brněnská Šaškárna | Bejby na hřišti

by - 26.6.18


Zdravím vás všechny!
Dlouho jsme tady neměli pravidelně nepravidelný seriál o hřištích a hernách. My taky dlouho nic novýho nevyzkoušely, protože už pár měsíců je fakt hezky a Vali učarovalo ježdění na kole, kamarádi na ulici, naše vesnické hřiště, případně cyklistická stezka.

Tuhle sobotu nám ale Celsiovy stupně rapidně klesly a tak jsme mohly bez výčitek vyzkoušet dětský park a kavárnu - Šaškárna v Řečkovicích.Od tramvajové zastávky je to max.10 minut, ale vy co to máte dál, ale za to horší cestou (jako my) a pojedete autem (jako my), tak krásně zaparkujete v areálu, v kterém se Šaškárna nachází a navíc, značení na sloupech u cesty vás tam dobře navede.

Šaškárna není jako Bruno, ale není to ani běžná kavárna s dětským koutkem. Je to dětský park s kavárnou.
Metry čtvereční po mě nechtějte, protože ty vám stejně nic neřeknou, tak jako mě. Šaškárna je tak prostorově dobře řešená, že by vám tyhle počty byly pro představu stejně k ničemu.
Přes půlku prostoru je konstrukce labyrintů, kterých součástí jsou 2 desetimetrové skluzavky, tobogán a pod tím vším je propletená 60 metrová dráha pro autíčka.A u t í č k a  jsou boží. Věděla jsem, že z nich bude Vali nadšená. Je jich tam celkem 5 a 2 odrážedla pro malinké děti. Nebojte se o ně ale, ve většině případů jezdí rychleji než ti velcí, kteří musí šlapat a dá jim to tak určitě víc zabrat :) Co se týká počtu autíček, tak když stály všechny zaparkované, což byla jen malá chvíle těsně po otevření, říkala jsem si, jestli jich není málo. Pochopila jsem, jak se dala všechna do pohybu. 

Tohle se mi líbí, za každou cenu se nesnažit narvat do herny, co nejvíc dětí, ale přemýšlet nad bezpečností a pohodlím. Vali si ráda na "parkovišti" počkala na volné autíčko, v opačném případě by ho měla nejspíš hned, ale asi by si moc dobře všichni nezajezdili.A co  m r ň o u s o v é ? V Šaškárně mají oddělený kout pro děti do tří let, kde je skluzavka do balónků a pěnovými mantinely ohraničený prostor plný odpovídajících hraček a pěnových kostek.

A teď mám pro vás kvízovou otázku :) Zkuste si uvědomit, kterou věc řešíte jako úplně první, když přijdete do dětské kavárny nebo herny. Co je pro vás nejdůležitější? Jasněěě, důležité jsou záchody, ale ty jsou jaksi podle hygienických norem samozřejmostí a zcela jistě tam vždy někde budou. Tady taky byly a dokonce se Zvonilkou na kachličkách. Nikdy jsem si nemyslela, že Vali označí něco za "must have" zrovna na záchodě. Nemusím asi dodávat, že když si majitel "vytuní" záchody vílami, je pro něj naprostá čistota a vůně samozřejmostí. Připadala jsem si jak u někoho na návštěvě.

Ale zpátky ke kvízové otázce. První řešíte, kam si sednete, no ne? A kam si teda sednete? No tam, kde nejlépe uvidíte na své dítě, nejlépe aspoň z velké části. V Šaškárně to absolutně nemusíte řešit. Od každičkého stolu uvidíte na celou konstrukci labyrintu, na dráhu, na vstup, na bar, na záchody,... Takže třeba ideální i pro sourozence většího věkového rozdílu (3 a více let). Sednete si s batoletem ke koutku pro malý a přitom na velkýho krásně uvidíte a zabaví se oba dva, což je někdy, jak koukám docela "maturita". 


Celkově mi přijde, že tady se nad věcma přemýšlí. Na baru dostanete čip na šňůrce a vše, co si dáte se na něj načítá a navíc dospělému se, vše, co si dá, odečítá od vstupného.
Pokud si neobjednáte zrovna jen lízátko, tak dostanete pager a pak si přijdete pro hotovou objednávku. Super. Žádný: "Kapučínoooooo a smažáááááák" přes celou halu v tom lepším případě. V tom horším se u okýnka pro smažák sejdete tři. Oceňuji. (pozn. smažák byl použit pouze pro příklad, ten tady nemají :)


Tím se dostávám k další zásadní věci, kterou je  j í d l o. Když už nejsme na hřišti, kam si vezmem s sebou sváču do krabičky, tak je velké plus, když si můžem s V dát něco fakt dobrýho a jinýho než Brumíka, gumovýho hada nebo pannini. Nic proti panini, ale kolikrát to chutná jako Valinčina pvc houska z kuchyňky. My si tady dali výbornou šunkovou pizzu a ta fakt ze zmrazeného polotovaru nebyla.


S t ř e l n i c e  je asi jediná věc v Šaškárně, která by mohla být pro některého rodiče možná věcí k diskusi. Mně nevadila a Vali je sice vyfocená, že střílí nějaké pistolníky, ale ve skutečnosti pušku sama ještě neuzvedla=nedokázala zamířit, tak jsem pak střílela s ní do terčů. Pokud to někomu přijde nevýchovné, což se může stát, tak ať na to děti nepouští a je to :)


Musím říct, že jsme si to moc užili obě dvě, já si u čaje stihla i prozkoumat diář a napsat si nějakou kostru k článku a opravdu jsem byla fascinována tím prostorem, jak je všude hezky vidět. Co se týká návštěvnosti: byly jsme tam v sobotu od deseti hodin do jedné. Byla tam jedna narozeninová oslava o cca 15 osobách a i přesto, že byl víkend, venku 15 stupňů, zataženo a bylo tam dětí dost, tak se to v tom prostoru dobře rozptýlilo, že to bylo pořád příjemné. Nenechte se zmást fotkami, kde je Vali sama - tohle je ochrana fyzických osob a osobních údajů v praxi.


 Znáte Šaškárnu? Něco, co byste doplnili, co by ostatní měli ještě vědět?
My vás zdravíme a těšíme se na další herničkové dobrodrůžo :)


Valinčin overal: Matylda&Hugo Shop

You May Also Like

2 komentů

  1. Super je také pardubické Lumpárim, jestli jste někdy byli. :-) Jen to chce teda buď udělat rezervaci, anebo jet brzy ráno. Zvlášť o prázdninách. Původně je to montovaná hala, která sloužila jako nějaký sklad, a tak to má omezené kapacity. A nemá to teda žádný venek, ale když je šeredně, tak to stejně nevadí. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Líbí se mi herny, které mají i nějaký ten zábavní program pro děti, třeba i za dražší vstupné. U nás funguje herna, kde občas vystupuje kouzelník pro děti a celkově je to docela zábava. Musím říct, že moji synové se na takové vystoupení vždycky hodně těší a taky si ho užijí a dlouho o něm pak mluví.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)