Kostky | kidmania.sk

by - 18.6.17

Určitě jste si všimli u článku o knížce Medvěda Wrr, že jsem použila kostičky pro sestavení slova soutěž. Na kostičky jsem nachystala samostatnou recenzi a vy si ji třeba dneska můžete přečíst :)


Slovenský e-shopy většinou nehledám, neprojíždím, nějak nemám důvod. Proto jsem moc ráda, že nám kidmania.sk nabídla na vyzkoušení něco z jejich obrovské nabídky hraček. Nabízí třeba francouzskou značku Janod pro Českou i Slovenskou republiku a Haba u nás v Česku a v Bratislavě mají i kamennou prodejnu.

E-shop kidmania.sk doporučuju projít aspoň na chviličku (stejně tam zkysnete jako já minimálně půl hodiny). Výběr obrovský a samé originální, krásné hračky.

Pro Váju jsem nakonec vybrala novinku: kostky Janod ABECEDA A ČÍSLA, ale původně jsem měla v merku  tyto. Dá se z nich na interaktivní podložce postavit celé město, třeba i s parkováním pro auta :) Neměli je zatím naskladněny, tak jsem šla do těchhle písmenkových. A nakonec jsem ráda. Možná víc než Vája :D Když mě sousedi viděli, jak si na dece na zahradě skládám kostičky (skládala jsem Vali jméno), tak si ťukali na hlavu :D


Janod je francouzská značka, která vyrábí právě dřevěné hračky, hry a stavebnice a většina z nich odpovídá filosofii Montessori a pomáhá třeba i autistickým dětem.

Já jsem vybrala nakonec písmenka a čísla, protože se s Vájou učíme poznat třeba čísla ve výtahu nebo první písmenko jejího jména a budou super i do budoucna na učení. Navíc jsou to klasické dřevěné kostky, z kterých může normálně stavět, co chce.


Kostky mají interaktivní podložku, která se dá složit a je z ní najednou barevná krabice s ušima na uskladnění. Tohle je vždycky super. Abych to rvala někam do krabičky nebo do pytlíku, to už má většina dobrých výrobců stavebnic vyřešeno, stejně jako Janod. A navíc to děti učí si po sobě kostky pěkně uklízet. Teda aspoň podle toho, jak to vidím u Vali.A ještě něco... Mně se hrozně moc líbí ten design. No jo Francouzi. Na kostičkách jsou písmenka i čísla v různách fontech, barvách, je tam třeba i hrací kostka s puntíkama...


A ještě víc se mi na tom líbí, že je prostě a jednoduše můžete použít na dekoraci třeba dětského pokojíčku. Složit jméno a vystavit na poličku. Jednoduché a super. A to jsem pořád hledala alternativu za světelný led panel, který už mají vážně všichni. Tak ji mám. A Vája bude bez kostek. Ne kecám, budem si je půjčovat. Slibuju...

kidsmania.sk děkujeme obě!You May Also Like

2 komentů

  1. Moje dcerka si taky moc ráda hraje s kostami, doma máme však takové ty klasické - kupovala jsem je přes https://hrackyzadobrekacky.cz/drevene-hracky/barevne-drevene-kostky-100-kusu-koylo Líbí se mi o něco víc, než ty jaké máte vy. Ty naše mají totiž mnohem veselejší barvy.

    OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře moc děkujeme :)